چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

به به سلام آقا مهران عزیز.
چند وقتی که نبودی دلمون برات تنگ شده بود.

دمت گرم انصافا. :tulip: :heartpulse:

10 پسندیده

سلام آقا مهران. مرسی ازتون

نمیدونم چمه دو روزه انگار کرونای مغز گرفتم :joy: همش سرم درد می‌کنه. البته دو روزه کلا پای لپ‌تاپم خیلی اذیتم می‌کنه.

شما خوبید؟ اوضاع و احوال قم چطوره؟

اینم همون راوی هابیت روایتش می‌کنه.

خواهش می‌کنم. ممنون که حرف گوش‌کن بودید و خوندید :smiley:

10 پسندیده

سلام آقا مصطفی . ممنونم که به فکر من بودین
ایشالا بیشتر هستم در خدمتتون

قربونت :rose: درس پس میدم :blush:

10 پسندیده

ممنونم . من خوبم
اوضاع و احوال رو نمیدونم دقیق ، چون بیرون نمیرم
اما خداروشکر مردم توصیه ها رو جدی گرفتن و میگن شهر خیلی خلوت تر شده

ای بابا ، خوشش اومده انگار :joy::joy:
راوی هری پاتر فوق العاده بود
این همه انرژی رو از کجا میاره :grin:

:grin::rose:

10 پسندیده

خوب کاری می‌کنید.

اون عاشق کارشه جدا از گویندگی و روایت، هنرمند تئاتر و سینماست. صداها رو با شماره ضبط می‌کنه وقتی یادش میره رجوع میکنه بهش. کتاب‌های دیگه‌ای که روایت کرده تو تالار هست.

The books of Beginning

Ghost Hawk

Peter and the Starcatcher

13 پسندیده

سلام.
روز و روزگار همگی به خیر و سرشار از حس خوب

این چند روز مشغول خوندن مجموعه دنیای قشنگ نو/brave new words!! از مجموعه کتاب های سطح بندی شده پیشرفته بودم…کتابی 4:40 دقیقه ای با دایره واژگان 83 درصد

این هم توضیحاتی در مورد این کتاب (البته در رمان های متن اصلی)

خیلی برام جذاب نبود این کتاب…امیدوارم متن اصلیش جذاب تر باشه که بعدها بشه تجربه خوندن اون رو هم گذروند

15 پسندیده

ممنون بابت معرفی :rose:

اره انصافا باید هم همین کارو بکنه ، خیلی شخصیت ها زیادن
دمش گرم ، خیلی خوب شخصیتا رو جانبخشی میکنه با صداش :grin:

10 پسندیده

سلام میتونم اینجا کانال کتابهوانی ام رو معرفی کنم ؟ اجازه هست
‏این لینک را دنبال کنید تا به گروه من در WhatsApp ملحق شوید: WhatsApp Group Invite
در اینجا سعی میکنم به معرفی کتاب های کتابخانه ام بپردازم و خلاصه ای از آنرا هم بگذارم .

من اهل رشت هستمدبه دلیل قرطینه شدن این کانال را درست کردم تا از وقتمان استفاده بیشتر ببریم
بیایید با هم فرهنگ کتابخوانی را گسترش دهیم

هر وقت تعداد نفراتم ۱۰۰ تا شد من اولین پست رو میزارم تا همه استفاده کنند

12 پسندیده

شبتون بخیر دوستان

کتاب هابیت تموم شد. خستگی‌هام در رفت :slightly_smiling_face:

مدت زمان: ۱۱ ساعت

20 پسندیده

سلام به همه دوستان عزیز زبان شناس
از اینکه عضو این مجموعه از دوستان هستم خیلی خوشحالم و کلی انرژی میگیرم.من مدتیه نوشته های تک تک عزیزان و اساتید را میخوانم و کلی از تجربیاتشان استفاده میکنم .مرسی زبانشناس مرسی که هستید
من زیاد اهل نوشتن نیستم بیشتر گوش میدم و از تجربیات شما دوستان یاد میگیرم
موفق باشید

15 پسندیده

سلام‌دوستان
کتاب در میان حصار های بلند
کتاب روان و خوبیه ولی اگه مثل من ادم احساساتی هستید شاید نخونید بهتره
چون فکر کنید دختری سالها بایه مرد زندگی کنه و حالا اون دختر سرکار عاشق یکی از اتباع خارجه بشه ک سرکارش باهاش اشنا شده
و از خونه مرد اولش بره بیرون ک هم پولداره و هم اینکه تاحالا هرچی دختره خاسه براش خریده
و میره بااون خارجی زندگی میکنه ک حتی خونه از خودش نداره

و اون مرد پولدار میاد از خونه دختره دزدی میکنه تا دختره فک کنه کار خارجیس و برگرده با پولداره و به نظرم حق داشت
چون اون دختر حق خودش بود
و دختره میفهمه کار پولدارس و براهمیشه میرع پیش خارجیه

خب سطح کتابشم خیلی سادس
امیدوارم موفق باشید

16 پسندیده

سلام آقا حسین. کتاب خوبی رو انتخاب کردید چون تقریبا تمام لغاتش رو بلدید.

و اما در مورد این :point_down:

با اجازه‌تون من با این مخالفم. هیچ انسانی حق هیچ انسان دیگری نیست و هیچ شخصی نسبت به شخصی دیگه حق مالکیت نداره. انسان در تصمیمات و انتخاباتش کاملا آزاده و خودش انتخاب می‌کنه که با کی زندگی کنه.

البته من کتاب رو نخوندم که ببینم در چه شرایطی این اتفاقات افتاده ولی در کل نظرم اینه انسان یه موجود آزاد و صاحب اختیاره.

و این کارم کاملا خز و ابلهانه بود. چه کاریه خب؟ طرف نمیخواد باهاش زندگی کنه چرا خودشو کوچیک می‌کنه؟

12 پسندیده

با کلی کلنجار و وسواس فکری بالاخره کتاب بعدی رو انتخاب کردم.

His Dark Materials

17 پسندیده

منظور از کتاب متن اصلی چیه؟یعنی اونا خود کتاب اصلیه ولی بقیه خلاصست؟

7 پسندیده

سلام.

کتاب های سطح بندی شده، در واقع کوتاه شده کتاب های متن اصلی ن…که بسته به سطح (خیلی ساده، ساده، متوسط و …) مطمینا زمان و سطح واژگان بکار رفته، کم میشه
پس، کتاب متن اصلی، کتاب اصلی بدون دست بردن به اون و حذف برخی از قسمت هاشه

12 پسندیده

سلام آقا مصطفی. ممنونم ازتون :pray:

معرفی شما باعث شد برم بخونم. خواستم لینک معرفی رو اینجا بذارم چون چند تا اسپویل داشت گفتم بهتره نذارم. چون الان یه چیزایی برا خودم لو رفته :joy:

کاملا موافقم. و اینکه هنگام دیالوگ‌ها یه سری جملات (فلانی گفت و اینا) رو حذف می‌کنه که جذابیت دیالوگ‌ها رو بیشتر می‌کنه.

البته کتاب طولانی‌ایه، احتمالا برا من که تایمم فشرده است خیلی طول بکشه.
به نظرم کتاب مناسبی هم باشه برا just reading بدون گوش دادن به صوت.

در کنار این کتاب سعی می‌کنم “بازمانده‌ی روز” رو هم تموم کنم. اونم به سرنوشت هابیت دچار شده :woman_facepalming:

13 پسندیده

چند تا کتاب نصفه خونده شده ی روی مخ موجود دارم :joy:
کتاب جدید شروع نمیکنم تا اینا تموم شن

13 پسندیده

من میدونم که کتاب‌های سنگین رو در روز نمی‌تونم بیشتر از نیم ساعت گوش بدم برا همین در کنارش یه کتاب جذاب رو هم انتخاب می‌کنم. مثلا این “بازمانده‌ی روز” واقعا سنگینه. یک از دوستام که فارسیشو خونده پیشنهاد داد که اول فارسی رو بخونم ولی از اونجایی که به انگلیسی خوندن عادت کردم دیگه اصلا نمی‌تونم سراغ کتاب‌های فارسی برم. چند سال پیش کتاب “ابله” داستایفسکی رو می‌خوندم، تقریبا ۹۰٪ کتاب رو خونده بودم که دانشگاه قبول شدم و در گیر و دار زندگی نتونستم تمومش کنم. الان اصلا نمی‌تونم ادامه‌شو بخونم. دیگه اون حس سابق رو به کتاب‌های ترجمه شده ندارم. واقعا ادبیات هر زبانی رو در صورت امکان باید با خود اون زبان خوند. خیلی از ساختارها و ترکیب‌ها، در حین ترجمه زیباییشون رو از دست میدن.

14 پسندیده

خواهش میکنم. :pray: :pray: منم دارم سالار مگس هارو به فارسی میخونم. قبلا دیده بودم خیلی از این کتاب تعریف کرده بودین و الآن با چشمای خودم دارم میبینم. خیلی داستان جالبی داره.

ای واااای :see_no_evil:
ولی فقط داستان کتاب اول (قطب نمای شمالی) و چند فصل اول از کتاب دوم رو لو دادم. باز جای شکرش باقیه بقیه ش رو تو معرفی لو ندادم…
تو کتاب سوم خیلی اتفاقات جدید میوفته.

12 پسندیده

این کتاب بدون شک یکی از شاهکارهای ادبیات جهانه. کتاب صوتیشم توی زیبوک موجوده.

تقصیر خودم شد که خوندمش. اول قسمتی که داستان رو میگفت نخوندم بعد که خواستم لینکشو بذارم گفتم بخونم ببینم اسپویل نداره که اینجوری شد :joy:

12 پسندیده