چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

سلام ممنون بابت راهنمایی :rose:
کتاب تام سایر توی زیبوک نیست انگار یا من ندیدم
یه سرچ هم کردم ، میگن انگار غیر از شخصیت ها ، داستان ها به هم زیاد ربط ندارن و مستقل هستن
حالا بازم نمیدونم دیگه :grimacing:

7 پسندیده

نمیدونم منم از زیبوک نخوندم این دو تا رو

اره، این طور نیست که اگه اون تام سایر رو نخونده باشین این یکی رو متوجه نشید ولی اون قسمت های مشترکش که با دو زاویه روایت میشه جالب میکنه داستان رو

7 پسندیده

آها . بازم ممنون
شما هم صوتی گوش دادین ؟ همین راوی که توی زیبوک کتابش هست ؟
آخه خیلی خوبه لعنتی :grin:

5 پسندیده

من هم صوتی بود هم متنی ولی دوتاش از زیبوک نبود. راوی اونا هم خوب بود
از دهکده گوش دادم

7 پسندیده

کلا راوی به داستان روح میده. اگه خوبه سریع شروعش کنید :blush:

6 پسندیده

من فارسیشو خوندم. مارک تواین واقعا نابغه است

کتاب فوق‌العاده زیبا، ساده و لذتبخشیه. یکی از شخصیت‌های اصلی هم سیاه‌پوسته :no_mouth: این خودش بار اسلنگ و اصطلاحات رو خیلی بالا میبره. از اون ورم داستان تو منطقه‌ی می‌سی‌سی‌پی اتفاق میفته که لهجه‌شون سنگینه.

دقیقا باید اول تام سایر رو خوند.

10 پسندیده

منم برا همین میخوام بخونم که متنبه بشم :joy:

که خیلی خوبه ؟

راه نداره فقط همینو بخونم ؟
چون اول کتاب میگه اگه اون کتابو نخوندید ایرادی نداره

5 پسندیده

ایراد که نه. توی تام سایر، هاکلبری نقش چندانی نداره. البته خب خوندنش خالی از لطف نیست.

از نظر من خوبه اگه ذهنتون گنجایش کافی رو برای تحمل اون همه پیچیدگی و ناشناختگی داشته باشه

5 پسندیده

آها . درسته
با لهجه که مشکلی ندارم چون متن رو دارم ، گرچه متن هم لهجه داره
توی فهم عمومی اصطلاحات هم خیلی مشکل ندارم حتی اگه برا دفعه اول ببینم میتونم با تقریب خوبی حدس بزنم
اگر حال و حوصله داشته باشم احتمال زیاد اصطلاحاتش رو در میارم و یادداشت میکنم
بازم ممنون بابت راهنمایی :rose:

6 پسندیده

سلام دوستان
امیدوارم حال همگی خوب باشه
کتاب شازده کوچولو تموم شد
احتمال داره برگردم و دوباره از نو بخونمش هم برا فهمیدن بهتر مفاهیم و هم برا مرور کلمات و ساختار های انگلیسی
کتابش در عین سادگی خیلی مفهومی و فلسفی بود!
یکی از جمله های زیبا ی کتاب رو هم بذارم اینجا خالی از لطف نیست:

The only things you learn are the things you tame," said the fox. "People haven’t time to learn anything. They buy things ready-made in stores. But since there are no stores where you can buy friends, people no longer have friends. If you want a friend, tame me

15 پسندیده

سلام میترا خانم. صبحتون بخیر

اینم موسیقی فیلم موهیکان. دیشب نتم ضعیف بود نشد آپ کنم

13 پسندیده

سلام پری جان عزیزم صبحتون رنگین کمانی :bouquet::cherry_blossom::white_flower::rosette::rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip:خیلی خیلی زحمت کشیدیند شرمنده مهر و محبتتون شدم :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::rosette:واقعا آهنگهای اسکاتلندی محشر هستند ۱دنیا تشکر :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:

8 پسندیده

سلام دوستان عزیز
من کتاب کارآگاه لنی ساموئل تا داستان دومش خوندم داستان سومش رو دیگه خسته شدم ادامه ندادم.

کتاب گالیور رو خوندم ده فصل داره ساختار متن خیلی آسون بود و همچنین صوت ماشینی نبود فقط یه مشکل داشت:
در اپ هفت فصله، وقتی فصل هفت رو با صوت خوندم سه فصل دیگه اش( ۸,۹,۱۰) هم در همین فصل بود اما بدون صوت :unamused:
خلاصه کتاب:
یه جوانی به اسم گالیور هستش که در لندن مشغول به کار پزشکی میشه اما پول کافی بدست نمیاره تصمیم میگیره دکتر یک کشتی بشه و سفرهای دریایی رو تجربه می‌کنه و اما یه طوفانی بزرگ از راه میرسه و کشتی شون به تخته سنگ دریا برخورد می‌کنه و غرق میشه و گالیور شروع می‌کنه به شنا کردن، ساعت ها شنا میکنه تا پاش به ساحل برسه، به محض اینکه رسید، از خستگی کنار ساحل می‌خوابه اما وقتی چشماش رو باز می‌کنه با کسایی روبرو میشه که …
داستان فوق العاده قشنگی بود، فکر میکنم دیگه هممون فیلم گالیور رو دیده باشیم و با داستانش آشنا باشید.
کتاب گالیور در سطح ساده موجود است

15 پسندیده

سلام
کتاب بخونید .
با تشکر :grimacing:

8 پسندیده

سلام و درود

آره بخونید. :grimacing:

من دو روزه کم میخونم. “بازمانده‌ی روز”، ادبیاتش خیلی سنگینه، خیلی کُند جلو میرم.

8 پسندیده

درود بر شما پری خانم
منم امشب نوبت دکتر داشتم نتونستم مطالعه کنم
اینکه نمیدونم چی رو شروع کنم هم بی تاثیر نیست
هاکلبری فین تایمش زیاده ، میذارمش برا بعد :pensive:

7 پسندیده

اون کتابی که آقا مصطفی معرفی کردن از آگاتا کریستی چطوره؟

من قصد دارم بعد از “بازمانده‌ی روز” بخونمش. قبلا که دبیرستان بودم، کتاب‌هاشو به فارسی میخوندم. ذهن و ادبیات جنایی خلاقی داره.

9 پسندیده

اینو به من پیشنهاد دادین ؟
یا کلا میپرسین
چون مشخص نمیشه کسی با من کار داره :joy: یا کلا توی تاپیک پیام میذاره ، پیامش برا من میاد

7 پسندیده

من الان فصل پنجشم… متاسفانه مفاهیم جالب کتاب افت کرد… واقعا اولاش خیلی قشنگ بود ولی الان دارم بزور میخونم

8 پسندیده

نه پیشنهاد بود برا شما :joy:
گفتین انتخاب کتاب سخته منم پیشنهادمو دادم

7 پسندیده