چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

سلام دوستان صبحتون بخیر و شادی و پرررر از اتفاق های خووووب :cherry_blossom::rose::sunflower::sunflower::sunflower::sunflower::sunflower::hibiscus::hibiscus::tulip::tulip::tulip:

خب دوستان این کتابو خوندم که خیلی چرتتتت بود :joy: کاش یکم سطحم بره بالاتر داستان های خوبو بخونم اینا چین اخه :cry:

15 پسندیده

صبر کن خواهر گلم :grin:
من آرزوم بود کتابهای نوجوان رو بخونم ولی خب گشتم کتابهای سطح بندی شده ها رو که قبلاً شنیدم و پیدا کنم و بخونم تا کمی سطحم بالا بره
الان میتونم برم کتابهای نوجوان رو بخونم فعلا دست نگه داشتم تا سال جدید استارت کتابخوانی رو بزنم.
پس توام میتونی برسی خیلی دور نیست آرزوهات، نزدیکته :heart_eyes:

12 پسندیده

سلام دوستان
میدونم واسه سطح من خیلی سخته اما
من عاشق قصه های گوسبامپسم :heart_eyes:
دوران نوجوانی اکثر کتاباشو خوندم
حالا دوباره شروع میکنم تا کل داستانشو نخونم دست بردار نیستم😁

فصل اول خانه ارواح رو واسه اولین بار که خوندم کلی لغت بلدنبودم و وارد لایتنر کردم بعد که لایتنر رو دیدم کلا ناامید شدم اصلا وقت و حوصله مرور این همه لغت رو نداشتم اونم لغاتی که زیادم مهم نبود پس کل لغتارو حذف کردم وتصمیم گرفتم گوسبامپس رو با لذت بخونم و بی خیال لایتنر بشم فقط لغاتی که نمیدونم رو هایلایت کنم تا بعد…
از لایتنر هم فقط برای انگلیسی قدرت استفاده کنم
به نظرتون کارم درسته؟

12 پسندیده

کارتون درسته
منم دقیقا همین کارو میکنم لغت های داستان رو هایلایت میکنم و لغت های دوره قدرت رو به لایتنر می‌فرستم.
این لغت های داستان میتونیم در داستان دیگر هم ببینیم اگر لغتی بود که به دردمون میخوره می‌فرستیم لایتنر :blush:

10 پسندیده

سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه
منم دوباره کتاب خوانی رو از سر گرفتم
کتاب ای جی‌ رو نه فصلش رو خوندم
کتاب مستری رو هم دو فصلش رو
این دوتارو تموم کنم میخوام برم سراغ کتاب های داستانی و ادبیات
ولی چقد زود اینترنت حجمش داره تموم میشه
دانشگاه که بودیم کلا دغدغه حجم نداشتیم :smile:
هییی :sweat_smile:

13 پسندیده

12 posts were merged into an existing topic: محل انتقال گفتگوهای موقت

سلامم مرسی عزیزم شما به ادم روحیه میدی ، شما بهتریییییینی :blue_heart::blue_heart::blue_heart:الگوی خیلی از ماهایییی مخصوصا که من…الان یکی از ارزوهام اینه اثر مرکب رو با زبان اصلی بگوشم :heart_eyes::heart_eyes:

11 پسندیده

کتاب علی بابا و چهل دزد مطالعه شد زمانش 12 دیقه :joy:نسبت به بقیه ی کتابای این سطح خوب بود
کتاب بابا لنگ دراز صوتی فارسی رو هم گوش کردمم، (وقتی که داشتم یکار دیگ انجام میدادم زدم پلی شه) زمانش 2ساعتو 20 دیقه …معرکه بود مخصوصا توصیفایی که در مورد طبیعت میشه، تصور کنین روی صخره ها بشینی و جلوت دریا باشه :crocodile::whale::fish::fish: و درس بدی به دانش اموزات به به…وقتی گوش کردم بهش چشم باز تر شد به محیط اطرافم …چقد دورم زیبایی هس و من نمیبینم…

14 پسندیده

سلام به همه‌ی کتاب‌خون‌های عزیز

این روزها اینقد تو خونه موندم حتی حساب روزهای هفته از دستم دررفته :neutral_face:

در این حبس خانگی کتاب هابیت تا فصل ۱۰ مطالعه شد.

ورزش هم تو خونه انجام میدم با دو تا دمبل کوچیک. واقعا ورزش تو باشگاه یه چیز دیگه است.‌ ولی فعلا ناچاریم به همین اندک‌ها بسنده کنیم.

18 پسندیده

متاسفانه یا خوشبختانه، من از چند روز قبلش، پیش دستی کرده بودم و حبس خونگی رو شروع کرده بودم …!
روحیم، بخاطر اسباب کشی بی موقع خودمون، حسابی بهم ریخته بود …
انگار به دلم بد افتاده بود …

13 پسندیده

واقعا واقعا.انگار یه چیز بزرگی رو ازم گرفتن.ایشالا که همه سالم باشن و این روزا زود بگذره.

من چند وقت نبودم ولی کتاب خوانیم ادامه داشت و اخرین کتاب هم از سری کتاب های سطح فوق متوسط با زمان 3 ساعت به نام سیانید درخشان بود که امروز تموم شد و داستان جنایی بود.
یکی دیگه از کتابها خود رو برهان از سری کتابهای غیر داستانی و انگیزشی هست که 3 ساعت بود و پیشنهاد میکنم بخونید.فکر کنم نسیم خانم یه چکیده ای ازش گذاشته بودن.
در کل موفق باشید.
خانم ناظم کم پیدایی ها.دیگه مارو دوست نداری

16 پسندیده

به به سلام آقا آرمین.
تنتون سالم باشه.

اصلا حوصله ندارم بیام تالار :joy:
حتی به زور زبان هم می‌خونم. اول میگفتم کاش عید بیاد تعطیل بشم یه کم فعالیتمو زیاد کنم الان با این همه تعطیلی آدم نمیدونه چکار کنه. یه جو روانی بدی رو درست کرده این بیماری.
تازه کم کم داشتم کارای مربوط به سفارت رو شروع می‌کردم که اینطوری شد. فردا هم باید می‌رفتم کرمانشاه که دیگه کنسل شد.
و اینکه قرار بود فردا براکت‌های دندونمو دربیارم که اونم به تاخیر افتاده. بیشتر بی حوصلگیم به خاطر اینه :sweat_smile:

با اینحال قول میدم فردا یه زبان‌پیچان بذارم :grimacing:
نهایت تلاشم در این حده :joy:

خیلی خوب پیش می‌رید. خداقوت دلاور :clap:

12 پسندیده

اوه اوه اوه پس الان مثل پلنگ زخم خورده ای ها.با اجازت من برم قایم شم یکوقت اعصابتو خورد نکنم

14 پسندیده

مربی @pari
نبودید من پری روز شات گذاشتم

من از دیروز این کتاب رو شروع کردم.

12 پسندیده

خب این کتاب الان در سطح شما نیست. درصد لغاتش رو دیدید؟

و اینکه این نوع کتاب خوندن صرفا برای مطالعات درسی و علمیه و نمی‌تونه برا گسترده خوانی مفید باشه.

برا گسترده‌خوانی باید کتابی رو انتخاب کنید که بالای ۸۰% لغات رو بلد باشید و روی اون کتاب خیلی مانوور ندید. زود تموم کنید، زود برید سر وقت کتاب بعدی. هرچه کتاب‌های بیشتری بخونید، نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید.

ای بابا من چکارت دارم؟ :face_with_raised_eyebrow:

پلنگ :rage:

پلنگ یکی دیگه‌ است ها. :rofl: اشاره‌ی مستقیم نمی‌کنم :point_down:

@Farzad_Poodineh

14 پسندیده

دلیل انتخاب این کتاب هم مثل کتاب قبلی اینه که به رشته تحصیلی ام مربوطه و چون جنبه ی علمی داره، من انتخابش کردم.
بله مربی … سه فصل اولش رو دو بار گوش دادم.

مربی، تکرار تو انگلیسی رو دوست دارم.

11 پسندیده

سلام دوستان عزیز
من امروز فقط کتاب داستان خوندم :point_left: چارلی و کارخانه شکلات سازی
تا فصل سیزده خونده شد. کتاب قشنگیه قبلاً فیلمش رو دیده بودم دوسش داشتم، فقط راوی یکمی تند میخونه مجبورم سرعتش رو پایین بیارم.
آقا قرار بود کتابخوانی رو سال جدید بخونمش این کرونای لعنتی گرفتارمون کرد.
چرا همش فکر میکنم منم کرونایی شدم. :grin:

15 پسندیده

Why does everyone keep fixating on that? :unamused:

10 پسندیده

Because it’s a very interesting subject :joy: we have to mention it time to time just in case someone forgets it.

7 پسندیده

سلام دوستان نازنیین :white_flower::rosette::cherry_blossom::bouquet::rose::hibiscus::sunflower::blossom::tulip:شبتون سرشار از سلامتی ،تندرستی و به دور از بیماری :pray::pray::pray::pray::pray::pray::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::bouquet::cherry_blossom::rosette::white_flower:

خانه ای برای کریسمس

جزیره دکتر مورائو

سفری به اعماق زمین

کتاب جنگل

:rose::revolving_hearts: ۹اسفندماه ۱۳۹۸ :bouquet::revolving_hearts:

14 پسندیده