چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

خیر. مگه تا آخر زمستون فقط یه کتاب می‌خونید؟

شما فقط گزارشی از کتاب خوندنتون ارائه‌ می‌دید. در طی خوندن کتاب، یا بعد از پایانش. فقط اگه یه معرفی کوتاه ازش بدین که عالی میشه. چون دوستان می‌تونن بر اساس اون معرفی ببینند آیا این کتاب برای اون‌ها مناسب هست یا خیر.

اینکه کتاب چه سبکی داره، زمانش چقدره، دلایل انتخاب یا عدم انتخاب این کتاب از سوی شخصی دیگر، نقاط قوت و ضعف کتاب، در حد دو سه خط.

12 پسندیده

اگه اجازه بدید همین یه کتاب رو بخونم.
نمی دونم چرا روحیم با کتابخوانی زیاد جور درنمی یاد.
خوندن درس های بخش زبانشناس رو بیشتر ترجیح می دم.

چشم … حتماً … همه این موارد رو توضیح می دم. :tulip:

10 پسندیده

ما فقط یکبار زندگی می‌کنیم اما با ادبیات بارها و بارها می‌تونیم زندگی کنیم، اونم زندگی‌های متفاوت.

لذت واقعی از آنِ کسانی است که ادبیات رو شریک زندگیشون کردن.

سعی کنید به تدریج به این دنیا وارد بشید.

و اینکه با خوندن ادبیات انگلیسی با یه تیر دو نشون می‌زنید. هم لذت می‌برید هم زبان یاد می‌گیرید.

16 پسندیده

سلام مجدد حضور دوستان زبانشناس.
کتابی که انتخاب کردم بره خوندن “آرزوهای بزرگ” اثر چارلز دیکنز هستش. گفتم اینجا به صورت عمومی اعلام کنم که دیگه تنبلی نیاد سراغم. دم همگیتون گرم.

61f8oxmdSWL.SL500

16 پسندیده

بچه ها بالاخره بعد دو هفته خورده ای داستان ماسک شبح زده رو تموم کردم . خیلی طول کشید ولی لذت بردم ، کلی اصطلاح و جمله های کاربردی یاد گرفتم. :woman_technologist::books::nerd_face:

در کنارش درس اول قدرت هم تموم کردم البته ۱۷ روز طول کشید. :grin:

و همچنین هر سه داستانی که در قسمت داستان های بلند کودکانه ( قسمت زبانشناس ) قرار داشتند هم مطالعه کردم. ( لحجه امریکن )
غرش روفوس :arrow_left: سطح متوسط . داستان بامزه ای داشت :space_invader: طفلک روفوس :relaxed:
نام گذاری لن کای :arrow_left: سطح سخت ، یه داستان افسانه ای چینی.
نوا و دیوار چین :arrow_left: سطح سخت ، ازین داستان بیشتر از بقیه خوشم اومد :wink:

11 پسندیده

مربی @pari
کتاب انتخابی من این است:

دلیل انتخاب من برای این کتاب اینه که به رشته تحصیلی ام مربوطه و بخش “مدرسه روانی” که دیروز خوندم حقایقی رو می گه که خیلی تامل بر انگیزه.
دایره لغات، سطح و طول مدت کتاب هم که در عکس ها مشخص است. ولی می خوام چند بار این کتاب رو بخونم. چون کتاب غیر داستانی است و جنبه علمی دارد.
دقیقاً درس های زبانشناس هم همین کار رو می کنم. به بعضی درس ها، بیش از ده پانزده بار گوش می دم و شاید هم بیشتر.
حدود یکی دو هفته پیش، پیج اینستاگرام زبانشناس یه چالش مطرح کرده بود در همین راستا.
بعضی دوستان شات هایی که فرستاده بودند که یه سری درس ها رو بیش از ۴۰ بار گوش داده بودند!

16 پسندیده

سلام دوستان . امیدوارم حالتون خوب باشه
کتاب پنجم هری پاتر ، محفل ققنوس به پایان رسید
من چون گوش میدم فقط و کاری به لغات ندارم ، اسکرین شات نمیزارم

در کل تجربه ی خوبی بود ، نصف کتاب رو فقط گوش دادم و به متن نگاه نکردم
و همین طور هم ادامه میدم برای سایر کتاب ها :blush:

15 پسندیده

سلام دوستان
فصل اول هری پاتر تموم شد :grinning: امیدوارم بتونم بقیه فصلها رو هم همینجوری پیش برم :slightly_smiling_face: :pray:

18 پسندیده

16 پسندیده

سلام. صبح همگی به خیر و تندرستی

این دو روز مشغول خوندن بهترین زمان ها / The Best of times? از مجموعه کتاب های سطح بندی شده پیشرفته بودم. کتابی با طول 3:50 که سطح واژگانش 82 بود برا من (همه زیربخش ها بالای 90)

کتاب در مورد crash ی است در یه خانواده مالزیایی که زندگی پسر نوجوان 16 ساله ی خونواده رو به تصویر می کشه…شوک مادر و فرزند خونواده که به دنبال تصمیم پدر خونواده (با ترک همسر و فرزندش و ازدواج با شخصی دیگر) شروع و ادامه داره.
در بخش اول، ورود پسر و دوست خونوادگی شون برا ملاقات مادرشون تو بخش ICU رو به تصویر می کشه و در ادامه، ماجرا به عقب برمی گرده و علت ماجرا رو بتدریج نشون می ده.

این مجموعه هم مثل مجموعه داوسون کریک، با زبانی ساده خاطرات برهه ای از زندگی یه نوجوان رو به تصویر می کشه

تنها ایراد این کتاب 16 بخشی ناقص بودن تقریبا کامل صوت در قسمت پایانی و ناهماهنگی زمانی متن و صوت حتی در همان بخش موجود هست

Now I’m seventeen. I know that my family loves me. I have a dog again - and this time I’ll take better care of him. And last, but not least, I know that I’m part of a long history of happenings, some good, some painful. I know that things are not always what they seem. I know we all need to be forgiven for something. But I know that we can sometimes forgive, yet be unable to forget. I know that love is not always what it seems to be. I know ‘things happen’ but I also know they happen to people, and people are sometimes strong enough to rise above events. And I know, above all, that I do not know what will happen next… I’m seventeen now and there’s plenty of time left for things to happen!

16 پسندیده

سلام دوستان.
آرزوهای بزرگ تا فصل شانزدهم مطالعه شد. داستان از زاویه ی دید شخصی به نام پیپ بیان میشه که پدر و مادرش رو از دست داده و مجبوره با خواهر بداخلاقش زندگی کنه. البته شوهر خواهر مهربونی داره و ماجرای کتاب پیرامون فراز و نشیب های زندگی شخصیت اصلی داستان از زبان خودش هست و فاصله ی طبقاتی یکی از موضوعات برجسته ی کتابه.
سبک نوشتاری کتاب قدیمی و تا حدودی دشواره اما راویش خیلی عالیه و منو یاد جیم دیل میندازه.

15 پسندیده

سلام

منم در حال خوندن همزمان “هابیت” و “بازمانده‌ی روز” هستم.

هابیت کمی خسته کننده است و همین باعث میشه خوندنش طول بکشه و بازمانده هم از لحاظ زبانی خیلی سخته، خیلی، بخاطر همین نمی‌تونم روش زمان زیادی بذارم.

برای اجتناب از خستگی از خوندن این دو کتاب، همزمان مگا داستان هم می‌خونم.

14 پسندیده

مریی عزیز @pari :rose::tulip::sunflower::two_hearts:
تا اینجا پیشرفت من در خوندن این کتاب:

ولی باز هم می خوام به بخش های این کتاب، چند بار دیگه گوش کنم.
فعلاً که بخاطر کرونا کاملاً خونه نشین شدم.

13 پسندیده

من چند مدت پیش تصمیم گرفتم این کتاب رو ترجمه کنم و اومدم به نویسنده‌ش ایمیل بزنم بعد دیدم تازگی‌ها فوت شده. خواستم با ناشرش حرف بزنم دیگه عقب افتاد و بی حوصلگی و کمبود وقت و بهانه‌هایی of the sort. :neutral_face:

12 پسندیده

اِی وای …! اِی کاش این رو بهم نمی گفتی مربی …
با حال بد این روزهام داشتم به این کتاب گوش می دادم …‌!
پس این حس بَدم به این کتاب، بیخود نبود! الان این صدای خودشه رو کتاب؟!

7 پسندیده

سلام آقا مصطفی
خداقوت :muscle:
کتاب جالبی بود :ok_hand::ok_hand: من هنوز زیبوک آماده نشده بود تو دهکده زبان خوندمش

9 پسندیده

کتاب عشقی برای زندگی از دسته بندی فوق متوسط

14 پسندیده

وای ببخشید نمی‌دونستم اینقد ناراحت می‌شید. :no_mouth:

خیر، راویش یه شخص دیگه است.

7 پسندیده

مربی عزیز @pari :blue_heart::sparkling_heart::heart:
کتاب انتخابی جدید من

سطح کتاب، طول مدت زمان کتاب، سرعت کتاب و دایره لغات کتاب که تو تصویر شات مشخص است.
دلیل انتخاب کتاب هم به این بر می گرده که به رشته تحصیلیم مربوط می شه. :hibiscus::hibiscus::sunflower::sunflower::rose::rose::tulip::tulip:
البته همزمان با این کتاب، هنوز دارم به کتاب قبلی، مدام گوش می دم.
یه دو سه روز دیگه شات می فرستم براتون.
مربی … خونه نشین شدیم … کتابخون شدیم … :heart::broken_heart:

9 پسندیده

کتاب جایی که عاشق بودیم رو خوندم .خیلی خیلی طولانی بود. ولی صدای خوبی داشت …کلمات به روزی داشت …داستان معمولی داشت … یه جاهایی انقدر با احساس میگفت که اشکم درمیومد.

16 پسندیده