چالش کتابخوانی زمستان 98 ❄

منم لغات رو تو دفتر مینویسم با لایتنر تو مخم فرو نمیره… از روی کلمه ها مثل بچه های دبستانی چندین بار مینویسم با کلمه ها جمله های عجیب میسازم میخندم با خودم بلند حرف میزنم داستان کوتاه میسازم من اینجوری نتیجه گرفتم :blush:

12 پسندیده

در حال مطالعه ی کتاب خون بها رییس سرخ بودم چون اولاشه یکم زود خسته میشم متاسفانه هنوز تموم نشده ولی گفتم گزارش بدم :blush:

10 پسندیده

دوستان میگما شما میگید لغاتی که دوس دارید رو یاد بگیرید از تو کتاب ولی من نمیتونم اینکارو کنم خودمو مجبور میکنم که همشو یاد بگیرم و حرص خودمو در میارم :expressionless:

11 پسندیده

سلام دو تا کتاب خوب و جالب که ماه پیش خوندم و حوصله سر نبود رو میخوام براتون معرفی کنم

۱ سفر فوق العاده
که ماجرای چند حیوان خانگی هست که از خونشون فرار میکنن و … ماجراهایی که در طول سفرشون براشون اتفاق میفته :ok_hand: این کتاب تو زیبوک کتاب های ساده هستش

۲ قطار سریع السیر برلین
داستان پسره جوانی رو تعریف میکنه که در تعطیلات هست و میخواد چند تا کشور رو ببینه اما تنهاست و یکم کنجکاو هم هست که همین باعث …

این کتاب هم تو زبیوک و کتاب های متوسط قرار داره

اگه خوب توضیح ندادم عذر میخوام:heart::ok_hand::ok_hand:

15 پسندیده

@mehran72es
@anahitassff
ممنون دوستان حتما روش های مختلفو امتحان میکنم تا به نتیجه برسم مرسی از راهنمایی هاتون :rose:

7 پسندیده

سلام من یه مدت با لایتتر کار میکردم هم خسته کننده بود هم تو متن دیگه بهش برمیخوردم باز یادم نمیومد گذاشتمش کنار. تو دفترچه مینوشتم که از لایتنر بدتر بود برام. الان فقط میخونم و فقط جملاتی رو که خوشم میاد رو مینویسم. روش ای جی هم برام خیلی مفید بود اینکه سعی کنی اون کلمه رو توضیح بدی

7 پسندیده

نرم افزار word up هم لایتنر خوبی داره کلمه رو با کلی مثال و تکه های فیلم یاد میگیری و مرور میکنی

9 پسندیده

به به هانی جون تبریکات ویژه بابت بازگشایی سطح جدید :heart_eyes::clap::clap: ماشالاه چه آقایی هست واسه خودش :sweat_smile:
به امید موفقیت‌های بیشترت :hugs::gem:

سلام آناهیتا جان. عیبی نداره مهم اینه روشی که برات کارآمد هست رو دنبال کنی. ماشالاه آدم پر تلاشی هستین . موفق باشی :hugs::gem::v:

11 پسندیده

سلام دوستان
همونطور که مطلع هستید دو کتاب فوق العاده دیل کارنگی یعنی چگونه می توان دوست یافت و در مردم نفوذ کرد؟ و چگونه نگران نبود و زندگی کرد؟
تو اپلیکیشن زیبوک موجوده و مطالعشون رو به همه توصیه میکنم.
اما اگر فعلا تمایلی به خواندن کل دو کتاب ندارید فایل زیر به صورت مختصر و مفید تمام نکات مطرح شده در این دو کتاب رو به صورت تیتروار آورده و بسیار مفید و کاربردیه. اینجا بارگزاریش میکنم و امیدوارم براتون قابل استفاده باشه:

goldenbook_041817_singlepage.pdf (131.6 کیلوبایت)

14 پسندیده

سلام
کتاب «the remains of the day» از کتاب‌های سطح بندی شده رو مطالعه کردم. فایل صوتی کتاب حدود 3:40 بود.
رمان «بازمانده روز» درباره زندگی، آداب و رسوم و دغدغه‌ها و مشکلات طبقه‌ی پیشخدمت‌های انگلیسی است که از بین آن‌ها، «استیونز» به مخاطب معرفی می‌شود. ایشی گورو درباره‌ی این اثر می‌گوید: «استیونز همه‌ی ما هستیم، همه‌ی ما به دور از مرکز تصمیم‌گیری و قدرت قرار داریم، اما خود را راضی می‌کنیم به انجام وظیفه‌ای که به ما محول کرده‌اند و خود را راضی می‌کنیم. ممکن است در توزیع قدرت سهیم نباشیم، اما از این‌که این پایین به وظایف‌مان عمل کنیم، راضی هستیم.»

11 پسندیده

سلام

اتفاقا منم تازه این کتاب رو شروع کردم. نویسنده‌ش هم سال ۲۰۱۷ نوبل ادبی رو دریافت کرد.

8 پسندیده

سلام. عصر همگی به خیر و شادی

این دو روز اونقدر درگیر بودم که از خستگی زیاد تقریبا اپلیکیشن رو کنار گذاشته بودم.

کتابی که این مدت انتخاب کرده بودم برا گسترده خوانی، کتابیست با عنوان مادام بوواری/ Madame Bovary کتابی 3ساعت و نیمه از کتاب های پیشرفته…از دید واژه، چالش برانگیز نبودو راحت می شد از خوندنش لذت برد!

Madame Bovary (full French title: Madame Bovary. Mœurs de province) is the debut novel of French writer Gustave Flaubert, published in 1856. The eponymous character lives beyond her means in order to escape the banalities and emptiness of provincial life.

When the novel was first serialized in La Revue de Paris between 1 October 1856 and 15 December 1856, public prosecutors attacked the novel for obscenity. The resulting trial in January 1857 made the story notorious. After Flaubert’s acquittal on 7 February 1857, Madame Bovary became a bestseller in April 1857 when it was published in two volumes.

محتوای داستان از دید ویکی:
“اما بوواری: «اِما» شخصیت اول داستان بوده و نام داستان از نام او گرفته شده‌است. او دختری شهرستانی است که انتظارات سیری ناپذیری از دنیای خود دارد و مشتاق زیبایی، ثروت، عشق و جامعه‌ای سطح بالاست. بخش عظیمی از داستان حول اختلافات میان ایده‌آل‌های خیالبافانه و جاه طلبانه اِما و واقعیت‌های زندگی روستایی او می‌چرخد، به خصوص که این قضایا او را به سوی دو عشق زناکارانه سوق داده و بدهی‌های قابل توجهی برایش به همراه می‌آورند، که سرانجام باعث می‌شود اِما اقدام به خودکشی بکند.”

شخصیت نقش اول این داستان در کنار اغواگری های برخی مردان پیرامونش و مشغله ی کاری همسر پزشکش دست به دست هم دادن تا زندگی این زن در نهایت به خودکشی منجر بشه.

Fade is to blame!!!

12 پسندیده

سلااام
مرررسی ازت :heart_eyes::rose::rose:
دخترهههه
موهاشو کوتاه کرده فقط :heart_eyes::heart_eyes::joy:

و همچنین موفقیت های خودت :four_leaf_clover::four_leaf_clover:

10 پسندیده

:expressionless:الان باید بگی؟ حالا که جذابیتش منو گرفته. آخه چرا با احساس من بازی نومودی چَرا؟

:gem:دمت هات :kissing_heart:

8 پسندیده

سلام دوستان
من امروز کتاب فارست گامپ رو انتخاب کردم
دلیلش هم علاقه زیادم به فیلمش بود با بازی فوق العاده تام هنکس
البته کتابش منو به اندازه فیلمش جذب نکرد
امروز برای اولین بار گیره فایل صوتی ماشینی افتادم :grimacing:
سعی کردم حساسیت نشون ندم ولی آخه همه قسمت های شاد و غمگین و هیجان انگیز و …
همه رو با یه صدای یکنواخت و بدون احساس شنیدم :roll_eyes:
بعضی جاها صدا رو قطع کردم و خودم دوباره اون بخش رو با احساس خوندم :joy:

13 پسندیده

سلام . من برای همین نتونستم بخونمش

خیلی خوب بود :grin::ok_hand:

8 پسندیده

صدای یکنواخت یکم ذهن رو خسته میکنه
نیمه دوم کتاب رو کاملا به زور خوندم

8 پسندیده

صدای ماشینی هم خیلی رو مخه :grimacing:
اصلا قابل تحمل نیست
کتابای سطح بندی شده اغلب راوی های خوبی دارن ولی بعضیاشونم اینطوری هستن

9 پسندیده

16 پسندیده

من اونقد به صدای Jim Dale عادت کردم که به سختی کتابای دیگه رو میخونم. خدایی این آدم باید تا زنده است فقط کتاب روایت کنه. به معنای واقعی کلمه “بی نظیره

11 پسندیده