کلاس زبان رو ادامه بدم یا نه؟

سلام به همه
دوستای خوبم من دو ماهی هست ک کلاس زبان میرم اما خودمم میدونم که فقط برام ایجاد انگیزه میکنه و خیلی چیزی دستگیرم نمیشه چون هم تعداد بالاس و فرصت صحبت کم هست و هم همون ایراداتی ک آقا کامبیز گفتن تو شیوه تدریس سنتی هست.
به روش زبانشناس ایمان دارم فقط میترسم نتونم ادامه بدم و باز درجا بزنم
میشه از تجربیاتتون برام بگین تا بتونم درست تصمیم بگیرم

14 پسندیده

سلام دوست عزیز
ی سوال مشابه شما قبلا اینجا مطرح شده بود و جوابای خوبی هم دوستان دادن
پیشنهاد میکنم بخونیدش

نظر شخصیم اینه که ایمان و ترس ی جا جمع نمیشن :grin:
اگه مطمئن هستین که جواب میده پس کلاس رو کنار بزارید.

13 پسندیده

درسته حق با شماست ایمان و ترس ی جا جمع نمیشه،من ایمان م ب زبان شناس هست ولی ترسم از خودمه نه کارایی اپلیکیشن زبانشناس

13 پسندیده

اخلاق خودت رو بسنج دوست عزیز، اگه می دونی بدون دست زور مطالعه میکنی و زبان شناس هم نیاز شما رو برآورده میکنه دیگه نرو وگرنه بهتره دوتاش رو ادامه بدی

15 پسندیده

متوجه شدم منظورتون رو :hugs:
منظورم اینه ایمانتون و ترستون هر دو ی منشا دارن
همون فردی که به کارایی ی روش ایمان داره میتونه ادامه هم بدش
حالا شما ی ۶ ماه رو فقط با همین متد زبان شناس جلو برید مطمئنم پیشرفتتون بهتون کمک میکنه تا بهتر تصمیم بگیرید
این ویدئو هم فکر میکنم بهتون کمک کنه

13 پسندیده

سلام. به زبانشناس خوش اومدین

شما می‌تونید برای جایگزین کردن این، از زنجیره استفاده کنید. یعنی هر روز یک میزان مشخصی رو در نظر بگیرید برا زبان خوندنتون و متعهد بشید که این زمان رو حتما پر کنید تا زنجیره‌تون به صورت روزانه جلو بره. هر بار که زنجیره‌تون بیشتر بشه انگیزه و رغبت شما هم برای ادامه‌ی کار بیشتر میشه. مثل همون کلاس زبانه فقط مدیریتش دست خودتونه، انعطافش بیشتره یعنی تو هر تایمی که انرژیتون بیشتر بود زبان میخونید حتی می‌تونید تایم مطالعه‌تون رو در طول روز تقسیم کنید. در چالش زنجیره‌ی ماهانه زبانشناس هم شرکت کنید که خودش منبع انرژی و انگیزه است.

16 پسندیده

ممنون از نظر مفیدتون دوست خوبم

12 پسندیده

سلام دوست عزیز
من بهتون پیشنهاد میکنم در کنار مطالعه زبانتون حتما یه تایمی هم به حضور در تالار اختصاص بدین
بودن در کنار کسانی که مثل شما در حال یادگیری زبان هستن، استفاده از تجریبات دیگران، مشارکت داشتن در تاپیک های مختلف ، ایجاد تاپیک خوب و به اشتراک گذاشتن مطالب مفید همه اینا هم میتونه یه منبع انرژی خوب برای ادامه راه باشه.
موفق باشید :rose:

13 پسندیده

به نظرم سه چیزو در نظر گرفت
اول اینکه اگه کلاستون شلوغه ترجیحا موسسه رو عوض کنید تا اینکه کلاس نرید
دوم اینکه در کلاس سپیکینگ هست که در زبانشناس به اون قوت نیست
سوم اینکه پلاتو زبان رو فراموش نکنید شاید. اگه نتیجه نمیگیرید به خاطر اینه که باید صبر کنید تا به breakthrough برسید

12 پسندیده

اتفاقا به همین هم فکر کردم،منتها فعلا خیلی با تالار و استفاده از ایتم هاش آشنا نیستم.باید ی کم توش بچرخم ببینم چ خبره

9 پسندیده

به نکته خیلی خوبی اشاره کردین که حتما مدنظر قرار میدم
ممنون از همه دوستانی که برای پاسخگویی وقت میذارین

11 پسندیده

سلام . علاوه بر نکاتی که دوستان زحمت کشیدن و بیان کردن
لازمه این نکته رو هم در نظر بگیرید که عزم و اراده ی تنها که انگیزتون هم از اونجا میاد ، کافی نیست
یه دلیلی باید وجود داشته باشه که توی سختی و راحتی خودتون رو متعهد به یادگیری زبان بدونید
این دلیل همون « چرا » ی شماست
از خودتون بپرسید چرا میخوام زبان یاد بگیرم ؟
نه به خاطر اینکه زبان خوبه و باعث پیشرفت شغلی و تحصیلی در آینده میشه و…
اینا دلایل خوبی هستن ولی به اندازه ی کافی دقیق نیستن
بگردید و دلیل و هدف دقیق رو پیدا کنید و اون چرا رو پاسخ بدید
من افراد زیادی رو میشناسم که مثلا سه سال زحمت کشیدن و هزینه کردن ، کلاس رفتن و زبان یادگرفتن
ولی الان هیچ استفاده ای از زبان نمیکنن !
و زبان دوم هم مهارتی هست که اگه ازش استفاده نشه ، به مرور افت میکنه !
پس قبل از اینکه شروع کنید ، دنبال یه دلیل بگردید
اون دلیل میتونه مطالعه ی کتاب های فوق العاده که به زبان انگلیسی نوشته شده ، دیدن آثار سینمایی و هنری ، مسافرت در آینده ، مهاجرت ، ادامه تحصیل و… باشه
اینا همه خوبن ولی برای من که شاید ادامه تحصیل نخوام بدم ، اینکه بگم زبان باعث میشه بتونم توی مقاطع دکتری چه داخل و چه خارج از کشور تحصیل کنم ، هیجان انگیز نیست !

در آخر هم پیشنهاد میکنم زبان رو خودتون یادبگیرید
به سطح فوق متوسط که رسیدید در زبان ، اگه لازم داشتید کلاس های مکالمه یا فری دیسکاشن شرکت کنید

مطالعه ی خود آموز زبان باعث خیلی اتفاقای مهم و مثبت در زندگیتون میشه
یکی اینکه چون به یادگیری و لذتی که پیشرفت و یادگرفتن داره ، معتاد میشید.
دوم اینکه سیستم و روشی که باهاش زبان یادگرفتید رو می تونید برای یادگیری مهارت های دیگه توی زندگیتون هم استفاده کنید
سوم باعث افزایش اعتماد به نفستون میشه چون یادگیری خودآموز زبان گرچه خیلی سخت نیست ولی کار بزرگیه
چهارم اینکه شما یاد میگیرید و عادت میکنید که قدر لحظات و زمان هایی که ازشون آگاه نبودید و به بطالت می گذشتن رو بدونید، چون قراره سعی کنید از هر وقت خالی که پیدا میشه استفاده کنید
پنجم اینکه ، حالا که خودآموز میخونید پس میتونید یه روزی به تسلط هم برسید ، چون به استمرار و هر روز زبان خودندن عادت میکنید
در صورتی که با سیستم کلاس رفتن همچنین اتفاقی نمیوفته

پس خودآموز رو پیشنهاد میدم
موفق باشید

17 پسندیده

این تاپیک رو مطالعه کنید فکر میکنم خیلی بهتون کمک کنه

آموزش کامل استفاده از تالار زبانشناس و ساختار مارک داون (Markdown) «قسمت اول: کلیات»

10 پسندیده

خیلی خیلی ممنونم از اینکه زمان باارزش تون رو گذاشتین و اینهمه توصیه های مفید برام نوشتین
سپاسگزارم

12 پسندیده

ممنونم دوست خوبم.زحمت کشیدین

12 پسندیده

خواهش میکنم . امیدوارم مفید باشه :blush::rose:

8 پسندیده

پیرو صحبت های شما و سایر دوستان ، یک نمونه هدف
1- در مهندسی کامپیوتر / گرایش نرم افزار دوستان برای دریافت ویزای کاری چیکار می کنن ؟
ارائه رزومه در سایت linkedin تماس از طرف شرکت خارجی و در نهایت apply for your immigration
ولی چون ایرانی هستین میگن نوچ نوچ ما دوست داریم با شما کار کنیم و کشورمون نمی خواد .
2- ترجمه ی مقاله و متون نگارش شده به زبان انگلیسی
3- قصد استخدام در بخش research and Development
4- قصد استخدام شدن به عنوان بخش تولید محتوا و تسلط صد البته به زبان انگلیسی
5- اگر قصد استخدام شدن در شرکت های مطرح و به نام ایرانی نظیر yellow man رو دارید باید زبان رو مسلط باشید.
6- اگر قصد شرکت در بخش مدیریت بازرگانی یک شرکت رو به عهده داشته باشید .
7- افراد دارای تخصص به صورت remote با شرکت های خارجی انعقاد قرار داد می کنند اصطلاحا میگن : شغل freelancer
و …
یک حرف ساده :
اگر عاشق پیشرفت هستید ، اگر میخواید آدم برجسته و موثری تو جامعه ی خودتون باشید ، بهتون میگم زبان انگلیسی رو یاد بگیرید .
و دوستان از انگلیسی حرف زدن نترسید دیگه ، یک کار راحت برای صحبت کردن به زبان انگلیسی میگم :
همین الان با یک نفر که میتونه دوستتون باشه تماس بگیرید ، یک فیلم رو انتخاب کنید یا یک کتاب و هر رورز در رابطه با بخش هایی که باهم هماهنگ کردید صحبت کنید .
صحبت کردن ، صحبت کردن میاره
مطالعه کردن ، درک مطلب میاره
شنیدن ، قدرت فهم و در عین حال قدرت community Relations میاره

البته برای مکالمه تلفنی حرف شما کاملا درست هست ولی اگر موضوع باشه و براساس موضوع همزمان هم مکالمه داشته باشیم و هم دایره لغات رو افزایش بدیم تاثیر خیلی بسزایی داره ولی اگر دایره لغت پایین باشه و موضوعی که انتخاب می کنید کمکی به افزایش دایره واژگان نکنه مدام درجا میزنیم و کلیشه ای میشه صحبت ها و احساس می کنیم که هیچ پیشرفتی نداریم .

11 پسندیده

عالی بود جناب سهرابیان
تشکر از وقتی که برای نوشتن پاسخ گذاشتین

6 پسندیده

سلام
ممنون بابت اطلاعات و راهنمایی های ارزشمندتون :rose:

6 پسندیده

سلام
اینکه میفرمایید مشکلتون انگیزه هستش، به نظر من باید یه پارتنر تو دنیای واقعی پیدا کنید. زبانشناس رو به دوستاتون در کلاس معرفی کنید بعد باهم رفیق بشید اونوقت یه جا قرار بزارید باهم بشینید همزمان زبانشناس کار کنید و بعد از مطالبی که یاد گرفتید با هم مکالمه کنید و سوال کنید یکی متن رو بازگو کنه و دیگری گوش بده. اینطوری هم به کلاس نمیری و هم انگیزشو پیدا میکنی. جدای از هزینه کلاس، چند ساعت میری کلاس؟ یک ساعت و نیم؟ و نیم ساعت برای رفت و برگشت. این شد دو ساعت. دو ساعت اگه تمرین کنید خیلی خوبه.
تو کلاس یاد نمیدن که. خودتون باید یاد بگیرید حالا باهر چی که میخواهید.

4 پسندیده