تالار زبانشناس

دوره پیشنهادی گرامرتون به من چیه؟

سلام برای گرامر چه دوره ای پیشنهاد میدید با سطح معمولی من یکی دو دوره دیدم پیشرفته بود؛مثلا زمان ها رو آموزش بده

4 Likes

انگلیسی یه دقیقه ای خوبه ولی نکاتش پایه ای نیستنو به یه خرده سطحش بالاتره
ولی انگلیسی بی بی سی قسمت گرامرش خوبه به نظرم

3 Likes

آره دیدم این دوتا دوره رو پس فقط همین دوره ها هستن فکر کردم شاید بوده و من ندیدم یا متوجه نشدم

3 Likes

سلام دوست عزیز

درسته که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنیم، گرامر جملاتی که به کار می‌بریم بایستی صحیح باشه. اما شما بایستی گرامر رو به صورت طبیعی (ناخودآگاه) یاد بگیرین که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنین، بتونین به صورت ناخودآگاه و بدون فکر کردن، گرامر صحیح رو به کار ببرین. به عبارت دیگه زبان انگلیسی مثل روندن ماشین میمونه و با خوندن کتاب‌های تئوری نمیتونیم بهش مسلط بشیم.
خوب حالا این سوال پیش میاد که راه حل یادگیری طبیعی و ناخودآگاه گرامر چی هست؟
اولا وقتی در معرض زبان انگلیسی باشیم، مطالب مختلف رو بخونیم، و تکنیک سایه رو روی مطالب صوتی پیاده‌سازی کنیم، خودبه‌خود الگوهای مختلف زبانی و گرامری، در ذهن ما حک میشه. و ذهن ما چاره‌ای نداره جز اینکه اون الگوها رو رفته‌رفته یاد بگیره.
علاوه بر گوش دادن، شما باید از تکنیک جواب دادن به سوالات کوتاه انگلیسی استفاده کنین.
این تکنیک به این صورت هست که داستان کوتاهی برای شما بیان میشه. پس از اینکه داستان رو چند بار خوندین و فهمیدین، تعداد زیادی سوال ساده، از شما در رابطه با داستان پرسیده میشه که بایستی به سرعت جواب بدین. این سوالات به صورت های مختلف پرسیده میشه. مثلا یک سوال ممکنه هم به صورت گذشته، و هم به صورت آینده پرسیده بشه. از اونجایی که شما داستان رو بخوبی یاد گرفتین، جواب دادن به این سوالات بسیار راحت هست و این کار باعث میشه گرامر به صورت طبیعی و ناخودآگاه در ذهن شما ثبت بشه.
تعدادی از پکیج‌های تخصصی اپلیکیشن زبانشناس، شامل درس‌نامه‌هایی هستن که مختص یادگیری ناخودآگاه گرامر از طریق تکنیک فوق تهیه شدن.
به‌عنوان‌مثال: پکیج انگلیسی قدرت و انگلیسی مهارت

درس‌نامه‌ی داستان کوتاه: شامل سؤال و جواب‌های بسیار زیادی از یک داستان که با جواب دادن به اون سؤالات، گرامر رو رفته‌رفته یاد میگیرین
درس‌نامه‌ی دیدگاه (point of view): از طریق بازگویی یک داستان در زمان‌های مختلف، تفاوت گرامر زمان‌های مختلف رو یاد میگیرین.

پکیج داستان‌های واقعی و مگا داستان‌ها

درس‌نامه‌های گرامر: توی این درس‌نامه‌ها، داستان اصلی هر درس به زمان دلخواهی تغییر داده میشه (مثلاً آینده) و در اون زمان، داستان بازگویی میشه و سؤالاتی پرسیده میشه که بایستی جواب بدین.

5 Likes

ممنون از جواب کاملتون بله من هم با خوندن داستان ها متوجه این قضیه شدم حتی در داستاتی که اخیرا خوندم به دو زمان مختلف اتفاق رو شرح داده بود اما برام دوره های تخصصی گرامر هم جالب اومدن از اونجایی ک درگیر کنکور ارشد هستم فکر کردم برای تقویت گرامر راه میانبری باشه

5 Likes

خواهش میکنم عزیزم

ببینین دوره های زیر همه یا همش برای گرامره یا یک قسمتیش برای گرامره:

گرامر شو، انگلیسی در یک دقیقه، کلاس تخصصی گرامر، گرامر در 6 دقیقه، انگلیسی با پاپا، mmmenglish، انگلیسی با ونسا و انگلیسی با استاد لوسی

5 Likes