لهجه بریتیش یا امریکن یا هردو

راستش چن روزی هست ک دارم تموم درسهای زبانشناس و پادکستهاشو زیر و رو میکنم، همچنین توی یوتیوب چندین ویدیو از هر دو لهجه دیدم و شنیدم و بدنبال این هستم که کدوم لهجه را انتخاب کنم.
تاااااااااا رسیدم ب این ویدیو از پریا اخواص

و به این نتیجه رسیدم که لهجه بریتیش را من بیشتر دوس دارم، البته میدونم که توی تالار دوستداران امریکن زیاده و امیدوارم بخاطر این موضوع من را بمباران نکنید :face_with_hand_over_mouth::smiley:
ولی میخوام اگه امکانش باشه هر دو لهجه را یاد بگیرم،
اینم معضلیه :smiley: من راستش هر وقت میخوام چیزی بخرم دوتا دوتا میخرم :joy: کیف دوتا، کفش دوتا، مانتو دوتا، شلوار دوتا، مسواک دوتا :crazy_face:

حالا سوالم از شما دوستان عزیز و مربیان گرامی اینه که :

1. اصلا میشه که هر دو لهجه را با هم یاد گرفت؟

2. اگه راهکاری دارید در جهت بهتر و بیشتر یادگیری هر دو لهجه بهم ارائه بدید.

ممنون بخاطر مشارکت شما عزیزان :pray::pray::pray:

24 پسندیده

منکه تخصصی ندارم، ولی به نظرم میشه ولی نباید طوری باشد که کلاغ اومد راه رفتن کبکو یاد بگیره، راه رفتن خودشم یادش رفت
به نظرم اول باید رو یکی تمرکز کرد و رو دومی یه نیم نگاهی داشت و بعد بریم واسه بعدیش

11 پسندیده

من عاشق و دلباخته بریتیشم :heart_eyes: :heart_eyes:
اصن وقتی داستانای بچگانه با لجهی بریتیش ررو گوش میدم میرم تو فضا :crazy_face:
ولی اعظم جون امریکن رو انتخاب کردم و الانم دوسش میدارم
به نظر من فعلا ک ابتدای راهیم یه لهجه رو ترجیحا “امریکن” رو انتخاب کن و بعد وقتی سطحت رفت بالا اونوقت تخصصی مطابق میلت هر کدوم رو دوست داشتی ادامه بده…
ولی یه چیز دیگه اینکه نمیدونم چرا من فک میکنم بریتیش یادگرفتنش آسونتره تا الانی ک گوش دادم این حس رو داشتم ولی به مراتب فهمش سختره مگه اینکه گوش خیلی خوب عادت کرده باشه…
اصن انتخاب لهجه رو بزار برا وقتی که تصمیم به مهاجرت داری که بری خارج از کشور :stuck_out_tongue_winking_eye:
اگه امریکا بود که امریکن :sweat_smile: اگه هر جای دیگه بود متناسب با اون لهجه انتخاب کن مثلا بریتیش (من اینجوری خودم رو قانع میکنم) :smile:

13 پسندیده

منم راستش از لحجه بریتیش بیشتر خوشم میاد بیشتر هم به خاطره تلفظ t که حذف نمیشه و کلا بیشتر داستانایی که گوش کردم بریتیش بودن :hugs: ولی شنیدم میگن امریکن بهتره و تو دنیا بیشتر داره جا میفته و محبوبتره :slightly_smiling_face: به نظر خودمم امریکن خیلی اهنگینه فقط اگه بتونم صداهای t flatt t r بتونم یاد بگیرم احتمال زیاد امریکن انتخاب اولمم میشه :blush::smiling_face_with_three_hearts:

11 پسندیده

هم تلفظ t و هم اون r هایی ک تلفظ نمیشه و هم اون o های ک غلیظ تلفظ میشه اصن انقدی ک لذت میبرم از بریتیش از امریکن نمیبرم تا الان ک دارم گوش میدم
البته نمیدونم شاید الان اینجور باشم و بعدا تغییر کنه.
ولی در کل تو زبون خودمون هم کسایی ک سینشون میزنه رو دوست دارم :smiley: یا یه حالت خاصی حرف میزنن :joy: نمیدونم چرا این مدلیم :crazy_face:

اره flap t سخته و منم این قسمت امریکن رو میدوستم ولی لحن بیریتیش خدایی جذابتره :smiley:

7 پسندیده

من یکی از سریالای مورد علاقم lusifer که شخصیت اصلی سریال لحجه بریتیش داره خیلی از مدل حرف زدنش خوشم میاد :blush: هری پاتر هم که کلا کل بازیگراشون بریتیش حرف میزنن ، فک کنم شما هم هری پاتر رو خیلی دوست داشتید اگه یادم مونده باشه تو یه کامنتی ازتون خونده بودم :hugs:
یادم رفت نقل قول بزنم
جواب سارا خانمه این متن🖕

6 پسندیده

این سریال در چه سطحیه و راجب چیه میشه یه کوچولو توضیح بدین اگه امکانش هست؟؟؟
دارم دوباره وسوسه میشم بریتیش رو انتخاب کنم :crazy_face:
البته گذشته از شوخی الان به نظرم برای من ک اول راهم زوده و با توجه به توصیه دوستان همون امریکن انتخاب اولمه

اره هری پاتر میدوستم زیادی ولی من تا حالا راجب هری حرف نزدم احتمالا من رو با کسی دیگه اشتباه گرفتین داستان هری پاتر فک میکنم سطحش بالاس درسته؟ من هنوز شروع نکردم گسترده خوانی رو دیشب برام فعال شد بخش زیبوک از امشب ایشالا استارتش رو میزنم اول باید از سطح ساده شروع کنم و بعد برم سراغ کتابهای مورد علاقم :heart_eyes:

4 پسندیده

به به همشهری گرامی، از اینکه نظر دادید ممنونم
میخواستین یه باره کل متن تاپیک را نقل قول کنین :joy:

نفرمائین، شکسته بندی نکنین😊

:joy: بله باید حواسمو جمع کنم :smiley:

اوکی، بله فک میکنم همین درست باشه، پس اول بریتیش، و یه نیم نگاه روی امریکن داشته باشم.

6 پسندیده

آره منم فک میکنم قشنگتر تلفظ میکنن راستش تو لهجه امریکن از بس صدا از زیر دندون و لباشون و حنجره میدن بیرون :joy: حالم بهم میخوره :joy::crazy_face:

منم باهات هم نظرم

من ک هنوز خیلی درسی چیزی نخوندم هنوز بچگانم،. اما بنظرم بیشتر می فهمم نسبت ب امریکن، یعنی واضحتر میگن

خارج؟ :joy:

3 پسندیده

سریال لوسیفر راجع به ( همون شیطان خودمون ) که از اداره کردن جهنم خسته میشه میاد لس انجلس اونجا با یه کارگاه خانم اشنا میشه و تو حل پرونده های قتل باهم همکاری میکنن و باعث تغییراتش میشه . جدا از ژانر فانتزیش و کمدی بودنش دیالوگای خیلی خاصی داره. انگار مسائل مذهبی رو از یه جانب دیگه داره بررسی میکنه که البته من باورهای خودمو دارم ولی دیدگاه های جدید رو هم بسیار بسیار درنظر میگیرم . یه خانم روانشناس هم هست اونم صحبتای خیلی خوب و اموزنده ای رو منتقل میکنه. :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

6 پسندیده

بله منم شنیدم وتعدادشونم خیلی زیاده، یعنی امریکن الویت داره ولی من خیلی خوشم نمیاد

4 پسندیده

دقیقا منم :ok_hand:

منم همین طور، چقدر با هم، هم نظریم :smiley:

4 پسندیده

:grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes: من موقع تمرین تلفظام قفسه سینم درد میگیره انگار نفس کم میارم ولی تو بریتیش وقتی با گوینده کتاب داستانو میخونم اصلا همچین مشکلی واسم پیش نمیاد :hushed::slightly_smiling_face::grinning_face_with_smiling_eyes:

3 پسندیده

خیلی ممنون از توضیحت :rose: :revolving_hearts: به نظر جالب میاد
اسمتون رو نمیدونم مذیم هستین؟
سطحش رو نگفتین برای من سخت نمیشه؟

2 پسندیده

سطح سریال و نمیدونم چه طور تعیینش کنم ولی پیشرفتس مطمئنا :slightly_smiling_face: من سرعت صوت فیلم میارم پایین با ۷ گوش میکنم و همراه با زیرنویس انگلیسی ، قبلشم چندبار با زیرنویس فارسی نگاه میکنم . بعلععع مریم هستم ولی از بچگی مرمری یا ماری صدام میکنن :grinning_face_with_smiling_eyes: شما هرکدوم راحتین صدا کنید :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:
دوباره یادم رفت نقل قول بزنم هی فک میکنم تو تل و واتساپم :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:

4 پسندیده

سریال توی بخش زوم هست؟؟؟
اگه نه چطوری سرعت صوت رو میارین پایین؟؟؟

خیلی کار خوبی میکنید منم باید همین رگش رو انجام بدم انقدم سطح متطح نکنم :unamused:
اسم خواهر منم مریمه صداش میکنیم مرمری :heart_eyes:

اوکیه ریپلای هم ک میکنید برام میاد

2 پسندیده

خب پس باید بریتیش را انتخاب کنین :smiley:

4 پسندیده

حللللله تو بریتیش ادامه بده من حمایتت میکنم :grin: :grin: :heart_eyes:
من حامی و طرفدار پرپاقرص بریتیشم
فک میکنم خانم @ala عزیز هم لهجه انتخابیشون بریتیش باشه با توجه به کامنتهای ک از دوستان دیده بودم ایشون هم میتونن خوب راهنماییت کنه اعظم جون

ارررره چرا که نه
جدی من بهش فکر میکنم :thinking:

2 پسندیده

ممنون عزیزم لطف داری، از راهنماییات و نظراتت ممنونم عزیزم :blush::rose::kissing_heart:

بله ایشونم عاشق بریتیش هستند و راهنمای خوبی ان :blush:

موفق باشی عزیزم :rose::rose:

4 پسندیده

نه از گوگل دانلود باید کنید . :slightly_smiling_face:
وقتی میخوام واسه یادگیری زبانم فیلم ببینم چون هنوز لیسیننگم خوب نیس باید سرعت صدا و پخش فیلمو بیارم پایین به این صورت که : میرم تو برنامه موردنظر مثل pot player ، کلیک راست میکنم قسمت پخش play رو میزنم ، قسمت speed سرعت رو میزنم , علامت منفی یعنی سرعت یه درجه میاد پایین ، هر اندازه که میخواهیم سرعتو کم کنیم میزنیم روش . :blush:

5 پسندیده