راهنمایی برای شروع کتاب خواندن دوستان باتجربه لطفا یه لحظه وقت بذارید:))))

سپاسگزارم از راهنمایی باارزشتون :rose:

5 پسندیده

سلام

منم داستان گوسبامپز جزو اولین تجربیات داستان خوانی م بود…البته اولین مجموعه ش
و با اینکه شاید از لحاظ سطح واژگان مناسب من نبود ولی راحت می شد منظورش رو فهمید و ندونستن چند واژه اثر چندانی نداشت رو فهم اون

به نظر من خیلی از مجموعه هارو می بینید که نوشته 60-70 درصد ولی وقتی زیربخش هاش رو نگاه می کنید، بالای 80 درصده…که حداقل خیال تون ور راحت می کنه
ولی، هستند مجموعه هایی که 80 درصد هم هستن ولی حس سنگین بودن متن رو به وضوح احساس می کنید.

و خواستید، در طول خوندن، از دیکشنری استفاده کنید حتی بدون وارد کردن واژه به لایتنر

بخونیدو بگذرید

خیلیا هستن که یه مجموعه رو چندین بار گوش دادن…چه در جهت فشرده خوانی…چه جاافتادن مفهوم تو ذهن شون

این تاپیک از تجربیات روزانه بچه هاس در مورد مطالعه کتاب

می تونید تجربیات خودتون رو اینجا وارد کنید و از تجربیات کتابخوانی دیگران هم بهره ببرید

من حدود دو سه ماهی کتاب خوندم…شنیدن و دیدن متن
الان، علاوه بر این، کتابایی رو که قبلا به اون شیوه مطالعه می کردم رو دارم بدون استفاده از متن، می شنوم…و در ادامه، سعی می کنم داستان هایی رو هم که تا حالا نخوندم، اولین تجربه م با صرفا شنیدن اونها باشه
به هر حال، با توجه به نیاز خودتونه که کدوم براتون چالش انگیز البته با حفظ جذابیته.

یه ویدیویی قبلا در این مورد تهیه شده بود…تونستم، حتما براتون اینجا می ذارم
توصیه کرده بودن که تو سطوح ابتدایی، فشرده خوانی/شنوی باشه و در سطوح بالاتر گسترده خوانی هم اضافه بشه

10 پسندیده

موفق باشید

9 پسندیده

دست گلتون دردنکنه.خیلی زحمت کشیدین
:rose:
بسیارمفیدوارزشمند

5 پسندیده

سلامت باشیدو پروسه زبان آموزی تون سرشار از حس خوب

7 پسندیده

سلام دوست عزیز

حتما لینک زیر رو مطالعه کنید، کامل توضیح داده شده:

8 پسندیده

سلام بانو.

در ابتدای کار حتما کتاب‌هایی رو انتخاب کنید که خیلی راحت بتونید اون‌ها رو بخونید. چون اینطوری فشار کمتری بهتون میاد و کتاب خوندن جنبه‌ی فان پیدا می‌کنه. سطحتون که بالا رفت می‌تونید کتاب‌های سخت‌تری انتخاب کنید و خودتون رو به چالش بکشید.

من توصیه‌م اینه که موقع کتاب خوندن لغات رو نفرستید لایتنر. چون اگه قرار باشه هر لغتی رو که بلد نیستید بفرستید لایتنر، اونوقت لغت‌ها انباشته میشن و فشار و استرس زیادی بهتون وارد می‌کنه. مدام به فکر این هستید که چقد لغت بلد نیستید و چقد لغت دارید که باید یاد بگیرید. برا کتاب خوندن کافیه شما منظور نویسنده رو دریافت کنید لازم نیست تک تک لغات رو بلد باشید‌ لایتنر رو بذارید برای دروس اصلی و فشرده‌خوانی.

هر دو کار رو می‌تونید انجام بدید. به شخصه وقتی فقط گوش میدم، داستان رو بهتر می‌فهمم چون تمرکز بیشتری رو صوت دارم. اگه خیلی براتون مهمه دوتاش رو انجام بدید، می‌تونید یه بار فقط گوش بدید یه بار همزمان هم گوش بدید هم متن رو نگاه کنید. این مورد بیشتر سلیقه‌ایه. یه نفر با متن بهتر می‌فهمه یه نفر با صوت بدون متن.
کلا روی گسترده‌خوانی نباید زیاد وقت هدر بدید. کتاب رو بخونید و برید کتاب بعدی. هرچه بیشتر بخونید نتیجه‌ی بهتری هم خواهید گرفت.

کتاب‌هایی در سطح خودتون انتخاب کنید بخونید. اگه دیر نباشه قطعا زود نیست. پس همین الان شروع کنید به خوندن.

لازم نیست هیچی رو یادداشت کنید. فقط بخونید و بگذرید. یادداشت‌هاتون رو بذارید برا فشرده‌شنوی.

هرکدوم کارکرد خودش رو داره. من همین الانم فشرده‌شنوی دارم، هیچوقت نباید از زبان دور شد. خیلی از مطالب هست که ما بلد نیستیم و لازمه‌ی یادگیریش فشرده‌شنوی و فشرده‌خوانیه.

گسترده‌خوانی هم در دراز مدت تاثیر فوق‌العاده‌ی خودش رو نشون میده.

به نظر من داستان ساده‌تری رو شروع کنید. داستانی که مجبور نباشید توش لنگر بندازید. باید سریع و بدون دردسر بتونید بخونید.

من در این سطح تجربه‌ی خاصی ندارم. دوستان راهنمایی‌های لازم رو کردن. می‌تونید به تاپیک چالش کتابخوانی هم سر بزنید.

10 پسندیده

به این میگن انتقال تجربیات :sweat_smile:،
پ ن : ببخشید میشه یه تصویر از آمار جعبه لایتنرتون به اشتراک بگذارین :joy:

10 پسندیده

آقا چرا قیمه‌ها رو می‌ریزین تو ماستا؟! :joy:

9 پسندیده

سلام :rose:
من یک کتاب رو چند روز پیش شروع کردم به خوندن. فکر کردم داره وضعیت الان منو توصیف می کنه. ولی بدتر زد روحیم رو داغون کرد. کتابه رو رها کردم.
الان می ترسم برم سراغ کتاب جدید.

5 پسندیده

بسیارسپاسگزارم استادبزرگوار.خیلی ممنونم از لطفتون
ان شاءالله همیشه سلامت وسربلند باشید :rose:

5 پسندیده

خیلی ممنونم استادبزرگوارم.خیلی لطف کردید
سلامت باشید :rose:

5 پسندیده

خواهش میکنم دوستم :pray::pray:

5 پسندیده

سلام :grinning:
مگه چه کتابی بوده اینقدر داغون کننده ومرتبط بااحوال شما!؟
اسم کتاب چی بود!؟؟

6 پسندیده

:joy::joy::joy: دیگه اسمش بماند.
فکر کردم به شغل من مربوط می شه.
ولی دیدم طرف چه زندگی اسف باری داشته. منم نصفه نیمه رهاش کردم.
آدم عاقل که با دست خودش، خود آزاری نمی کنه!!! :joy::joy::joy::grin::grin::grin:
آقا مهران @mehran72es شرمنده شدیم شدید :relieved::relieved::relieved:

3 پسندیده

دشمنتون شرمنده ، چی شده ؟

4 پسندیده

سلام
این پیام منظورمه. قول داده بودم چالش کتابخوانی رو انجام بدم. ولی نتیجش شد این:

4 پسندیده

کتاب داستان مطالعه کنید ، سرگرم کننده هم هست :blush:

6 پسندیده

فعلاً فوبیای کتاب خوندن گرفتم!
یکم بگدره … حتماً. آخه کتاب های داستانی رو هم یه نگاه سرسری انداختم … می ترسم باز بشه تجربه کتاب قبلی …!

5 پسندیده

اوه! فعلا چند وقت کتاب نخونید
بعد برید سراغ رمان های عاشقانه
برای خانوما خوبه

7 پسندیده