آیا گوش دادن به آهنگ انگلیسی کمکی به یادگیری زبان می کنه؟

آیا یادگیری زبان با گوش دادن به آهنگ انگلیسی ممکنه؟

سلام یکی از کارهای مرسومی که خیلی از زبان آموزا می کنند بدون شک گوش دادن به آهنگهای خارجیه. حتی دیده شده که خیلیا گوش دادن به موسیقی خارجی رو جز برنامه یادگیری زبانشون میدونن. کارهای مختلفی رو امتحان میکنن. مثلا هم گوش میدن هم به متن آهنگ نگاه میکنن. یا روزی چندین ساعت به موسیقی ها با سبک های مختلف گوش میدن.

آیا این کمک کنندست؟ یا وقت تلف کردنه؟

امروز به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

در این ویدئو به سه سوال مرسوم در زمینه آهنگهای انگلیسی پاسخ داده خواهد شد:

1. آیا گوش دادن به آهنگ انگلیسی برای یادگیری زبان مناسبه؟
  2. آهنگ ها برای کدوم مهارت مفید هستند؟
  3. کدوم سبک از آهنگ برای یادگیری زبان بهتره؟

ویدئو

https://zabanshenas.com/uploads/zabanshenas/98/Bahman/Music.mp4

لینک این ویدئو در تلگرام
لینک این ویدئو در اینستاگرام

45 پسندیده

آقای کشاورز عالی بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap:
من خودم یه آهنگباز انگلیسی حرفه ای هستم :joy::joy::joy::grin::grin::grin:
ولی فقط برای رفع خستگی و سوخت انگیزه ام ازش استفاده می کنم. :blue_heart::heart:
فقط اون اسم گروه لینکین پارک رو آوردی که نابودم کردی که!!! با آهنگ In the end اون گروه، خاطره نابود کننده ای دارم!!! اون آهنگ که قشنگ تا چند ماه از درون نابودم کرد!!! من اصلاً سراغ اون آهنگ نرفتم … به طور ناخواسته باهاش مواجه شدم … اصلاً ماجرای اون آهنگ خیلی برام عجیبه …! یه تاپیک در مورد این آهنگ تو تالار زدم چند وقت پیش … آقای سبحانی @asobhani-lte این تاپیک رو یادیه؟!
دلیلش هم تاثیر پذیری بیش از حد من از زبان انگلیسی به طور کلی … نسبت به زبان فارسی است!
حالا اگه آهنگ به زبان فارسی باشه … تاثیر یک درصدی نسب به زبان انگلیسی رو من داره! اصلاً با آهنگ های زبان فارسی میونه ی خوبی ندارم …
ولی یه نکته بگم … واقعاً لعنت به بعضی از آهنگ های انگلیسی!!! مثلاً یکی تو گوشیم دارم خواننده داره تقریباً آشکارا می گه "اگه خودم رو بکشم این می شه …!!! اگه خودم رو نکشم اون می شه …!!! دلیلش هم ناراحتی از دست والدین خودش می گه …! یعنی بین دو راهی تصمیم مرگبار خودش گیر کرده!!! قشنگ مضمونش اختلال دو قطبی (مانیا شیدایی _ افسردگی) رو نشون می ده! خیلی از این آهنگ های انگلیسی سراغ دارم! چون این آهنگ رو تو اوایل نوجوانی گوش داده بودم و اون موقع نمی دونستم چی می گه و باهاش خاطره دارم … الان نمی تونم از گوشیم پاکش کنم …! حالا چون بقیه آهنگ های این خواننده خوب هستند … این یکی رو زیاد جدی نمی گیرم …
یه گروه خواننده دو نفره بودند که یه دو سه سالی آهنگ جدید ازشون نمی دیدم که یهو آهنگ خداحافظی شون رو گوش کردم … اولین بار که این آهنگ رو داشتم گوش می دادم یهو زدم زیر گریه!!! بشدت اون گروه رو دوست داشتم … خیلی حیف شد …
البته خاطرات خوب هم خیلی از آهنگ های انگلیسی دارم ها!!! :joy: ولی اینها قابل توجه تر بودند …!
اگه بخوام بنویسم … تا فردا باید بنویسم …! :joy::grin: خیلی تجربه دارم در مورد آهنگ های انگلیسی … خواننده های خیلی زیادی رو می شناسم … اون خواننده هایی رو که می شناسم، برای هر کدومشون یه شخصیت تعریف کردم …
مثلاً عمراً کسی به آهنگ های خواننده زن آلمانی به نام Sandra در زمان اصلی خودش گوش داده باشه!!! من تو سن پنج شش سالگی آهنگ هاش رو گوش می دادم! آقا فیروز @firo744 جریان این خواننده رو یادته چی به من گفتی؟! :joy: یعنی عاشق آهنگ Motivation این خواننده هستم.
بله … بله … دقیقاً … آهنگ های انگلیسی گوشیم رو اونهایی که بیشتر گوش دادم و حفظم رو باهاشون می خونم!!!
پ.ن: من خیلی سرخوشم!!! :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::laughing::laughing::laughing:
فقط مرده اون تبلیغت برای زبانشناس هستم!!! :joy::joy::joy::clap::clap::clap:
کامنت هم تو پیج زبانشناس خدمت شما ارسال می شه. (این الان کامنت خودمونی بود!!! :joy:).
در کل عالی بود :rose::tulip::hibiscus::sparkling_heart::two_hearts:

12 پسندیده

خداقوت :pray:
عالی بود ویدیو باریکلا ترکوندی آقا
من اصلا فرق پاپ و رپ و… نمی‌دونم چیه واصلا هم یادش نمی‌گیرم :grin:
من با موسیقی انگلیسی ارتباط نمی‌گیرم به جز تو فیلم ها و انیمیشن ها.
آخرین فیلمی هم که دیدم کلی رقص و خواندنی و سرگرمی داشت و خوش گذروندم حسابی :ok_hand: یعنی عالی بود ⁦ :joy:
اون گیس مو فرفری منو کشته :upside_down_face:

9 پسندیده

من نمیدونستم ک با آهنگ در چ حدی میشد پیشرفت زبانی داشت با این ویدیو فهمیدم ک براش برنامه ریزی کنم،
خیلی عالی بود :clap::clap::+1::+1:

8 پسندیده

سلام شاه
خیلی مفید و عالی بود و چیزایی که گفتی هم همگی درست بودن
دمت گرم :+1:
فقط انرژیت نسبت به ویدیو های قبل کم بود
ایشالا زودتر انرژیتم فول بشه :muscle:

اون F bomb آخر هم عالی بود :grin:

10 پسندیده

سلام دوستان. من شخصا تجربه این کار رو داشتم جدودا یک سال ولی تاثیری در یادگیری من نداشت تا اینکه با گروه زبانشناس آشنا شدم و به لطف و مهربانی آقا کامبیز دروس قدرت را شروع کردم تاثیرش فوق العاده بود. واقعا ممنونم از این همه مهربانی و انتقال تجربه

11 پسندیده

مثل همیشه عالییی
منم دقیقا نظرم در مورد موسیقی همینه
و فقط واسه زمانای استراحت و …

بله بله :sweat_smile:
والا اون موقع به ما میگفتن موسیقی حرامه و گوش ندید ما هم باور میکردیم
انصافا وقتی اینارو میگین من فکر میکنم واسه اون موقع شما ایران بزرگ نشدین
لس آنجلس بودین گفتین؟ :joy:

8 پسندیده

نه آقا فیروز گفتی احیاناً شما اون موقع لاس وگاس نبودی؟؟؟!!! :joy::joy::joy::upside_down_face:
نه بخدا … تو همین ایران خودمون بودم! :joy::grin::laughing:
در ضمن یه نکته … اسم اون آهنگ Sandra باید Motive باشه … نه Motivation. دلیلش هم اینه که خواننده داره در مورد یه شخص خاص، آهنگ رو می خونه و کلمه Motive یا انگیزه برای انسان بکار می ره. اما کلمه Motivation یا انگیزش برای حیوانات بکار می ره. خواننده، آهنگ رو که برای یه حیوان نخونده!!! پس اسم آهنگ باید Motive باشه.

7 پسندیده

سلام
بسیار عالی
من قبلا از این روش استفاده کردم و متوجه شدم ب اونصورت جواب نمیده فقط برا روون ادا کردن جمله ها خوبه.
ولی انصافا رپ انگلیسی خیلی سخته مث اهنگای امینم

9 پسندیده

:+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1:Country

6 پسندیده

من دقیقا نمیدونستم آهنگ انگلیسی چقدر میتونه تاثیر بزاره و اینکه اصن لازمه تو برنامه زبانمون بزاریمش یا نه، خیلی این ویدئو مفید بود ممنون :ok_hand:
ما هم یه عروس هلندی داریم خیلی نازن :heart_eyes:
یکی از چیزایی که خیلی خوششون میاد اینه که پشت گردنشون رو نوازش یا خیلی آروم بخارونیم.
هر وقت میاد رو دستمون سرشو میاره پایین که یعنی نوازشش کنیم.
ما وقتی گرفته بودیمش خیلی کوچیک بود هنوز دونه نمیتونست بخوره ما با یه قاشق مخصوص بهش سرلاک میدادیم ولی الان دیگه بزرگ شده
هر جایی تو خونه باشم وقتی صداش میکنم پرواز میکنه میاد رو شونم میشینه

9 پسندیده

دوستان عزیز برای تقویت تلفظ و لحجه ی امریکن
بهترین نوع موسیقی کانتری هست
دوستانی که تو تلفظ حروفی مثل t ,th ,w مشکل دارن میتونن با موسیقی کانتری خیلی به تلفظ امریکن نزدیک بشن:heart::pray:

11 پسندیده

بسیار عالی بود
من همزمان که آهنگ گوش میدم از تکنیک سایه هم استفاده میکنم . میتونم بگم واقعا فوق العادس. هم لیسنینگم تقویت شده و هم میتونم راحت تر صحبت کنم .

4 پسندیده