Die schwere Couch (The heavy couch)

سلام دوستان
بچه ها به نظر دیگران احترام بزاریم کار ندارم که کی بی احترامی کرده یا نکرده که اصلا درست نیست، خب ایشون شاید به زبان المانی مسلطن و خواستن به پری جان کمک کنند

و اینکه جناب @mohammad517 ما آشنایی نداریم از نظر ما خوب بود، و طبیعیه چون آشناییت نداریم برامون جذاب باشه اما شما هم نباید بگید به چه حقی دارید نظر میدین ما قوت قلب دوستمون هستیم و پری جانم با چهارتا به به و چه چه ما دست از تلاش برنمیدارن و به همینی که هستن راضی نمیشن

6 پسندیده

دوستان خواهشا احترام هم رو حفظ کنید و در بحثی که به شما مربوط نیست دخالت نکنید.

پروین خانوم خودشون اگر نیازی باشه پاسخ میدن. لطفاً احترام رو حفظ کنید.

@mohammad517

بهتون خوش آمد میگم و ممنون بابت نظرتون

البته پروین خانوم تازه آلمانی رو شروع کردن و در حال یادگیری هستند. همونطور که شما گفتید با شنیدن و تمرین بیشتر بهتر خواهند شد.

5 پسندیده

ای بابا چه خبر شده اینجا.
چرا اینقد شلوغ شده؟!

آقای @mohammad517
مرسی بابت اظهار نظرتون بنده هم میدونم کلی ایراد دارم و هنوز ابتدای راهم و سعی می‌کنم گوش دادن رو سر لوحه‌ی کارم قرار بدم.

و اگه نظرتون رو کارشناسانه‌تر می‌گفتید خوشحال‌تر میشدم چون خیلی خوبه که یکی با پیش‌زمینه‌ی مناسب به آدم فیدبک بده.

دوستان عزیزم

@fatemeh74
@Nzi

مرسی بابت حمایتتون.
من به شخصه پذیرای فیدبک حرفه‌ای هستم و ازتون ممنونم که هوامو دارید.

اینجا چیزی که مهمه لحن گفتار و نحوه‌ی بیان نظره که متاسفانه ما ایرانی‌ها عادت داریم وقتی چیزی رو بلدیم انتظار داریم همه بلد باشن و کسی که بلد نباشه به این نحو بهش بتازیم.

من با این نوع برخوردها آشنایی دارم و هیچ تاثیر منفی روم نداره. حتی برا یه ثانیه هم بهش فکر نمی‌کنم.

مرسی از همه‌تون :smiling_face_with_three_hearts:

7 پسندیده

@mohammad517

در ضمن به تالار هم خوش اومدین ایشالله بعد از این مهربانه تر نظرات رو بگین که دوستان دچار سوء تفاهم نشند :pray::pray:

3 پسندیده

سلام ، شما یک زبان را یاد میگیرید که بتونید با مردم ان کشور اشنا بشید و کنتاکت برقرار کنید ، باید در کنارش فرهنگ مردم انجارو هم یاد بگیرید ، اولینش اینه که آلمانیها چیزی به نام تعارف ندارن و رک نظرشونو میگن ، من هیچ بی ادبی نکردم ، حتی تو کامنتم هم گفتم که با گوش کردن بهتر میشه ، ادعایی هم ندارم و نگفتم که چون من بلدم ، بقیه هم باید بلد باشن ، کامنت دوستانتون رو بخونید ، متوجه میشید که چه کسی بی احترامی کرده ، در کل براتون ارزوی موفقیت دارم ، viel Glück

3 پسندیده

بزارید یه چیز فان بگم تو این شرایط

من اینجا هم این داستان رو تعریف کردم:

من خودم قبلا اقدام به انگلیسی نوشتن کرده بودم و خب دوستی به شکل سنگینی از نوشتن من انتقاد کردن با لحن سنگین. الان بعد سه سال مدیون اون شخص هستم که اون روز با من اونجوری صحبت کرد.

" تو که انگلیسی بارت نیست چرا انگلیسی مینویسی"

حالا من زبانم بهتر شده و خداروشکر شغلمم مربوط به انگلیسیه. ( هنوز هم یه نفر بهم بگه انگلیسی بده من بیشتر خوشم میاد تا بگه انگلیسیت خوبه)

پروین خانوم رو من به عنوان یه دوست میشناسم و ما پروژه های کوچیکی رو تو تالار با هم انجام دادیم. کارکتر ایشون رو میشناسم. ایشون هم رک گو هستند و هم رک شنو. اخلاق کاملا حرفه ای دارن و اونطوری که شما فکر میکنید به این کامنتها برداشت منفی نخواهند کرد. حتی اگه ناراحت هم بشن مایوس نمیشن.

پس نیازی نیست اینقدر به این دوستمون بپرید. ایشون مهارتی دارن و خب به شخصه از بنده و شما آلمانی رو شاید بهتر بفهمن. پس انتقاد میکنن. من به شخصه آلمانی حالیم نمیشه. من از آلمانی صحبت کردن پروین خانوم خوشحال میشم چون دوستشون هستم و خب احترام زیادی براشون قائلم ولی نمیتونم بگم که چقدر پیشرفت کردن یا نه. خوبه که شخصی بگه که یه چیزایی بلده.

اگر هم پروین خانوم بخوان، به نظرم این دوستمون خوبه که یه سری منابع معرفی کنن و به ایشون در راه پیشرفت بیشتر کمک کنن

8 پسندیده

سلام پروین جان حس جالبی بود برام که با اهنگ و لحن یک زبان دیگه آشنا بشم مرسی امیدوارم که تو مسیری که برات رقم خورده بهترین ها منتظرت باشه و روز به روز پیشرفتت رو با ما درمیون بزاری و ما ذوق کنیم ازینکه تلاش هیچوقت بی نتیجه نمیمونه :heartbeat::heartbeat::star_struck::star_struck::star_struck::clap::clap::clap::rose:

5 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap::ok_hand:
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

3 پسندیده

ببینید اصلا مساله این نیست که من ناراحت بشم یا شما بی ادبی کرده باشید. خب ما همه بلدیم بگیم ایراد داری. کاری نداره که. من ابتدای راهم هستم و تمام این دوستان هم قطعا میدونن من ایراد دارم، خودمم میدونم ایراد دارم و در این هیچ شکی نیست. من تو زبان انگلیسی حرفه‌ای شدم ولی تو همون هم ایراد دارم ولی خب به نسبت آلمانی خیلی کمتر.

اما مساله اینه که وقتی می‌گیم ایراد داری باید حرفه‌ای تر بگیم. حالا که ما ایراد رو درک کردیم پس چه بهتر که نوع ایرادها رو بگیم.
من خودم میدونم تلفظم مشکل داره، آهنگ جملاتم مشکل داره و، و، و…

اما وقتی این‌ها رو از یه کارشناس بشنوم قطعا نتیجه‌ی بهتری می‌‌گیرم تا اینکه همون کارشناس بیاد به من بگه کلی ایراد داری. خب اینو که خودمم می‌دونم، غیب که نیست.

اینجا تو این تالار اگه شما دقت کرده باشید کسی که بخواد فیدبک بده با جزئیات فیدبک میده.

و من باز هم از نظرتون ممنونم و سعی میکنم درسی که بیست بار گوش دادم زین پس چهل بار گوش بدم.

من موافق این نوع برخوردها نیستم و شما هم تلافی کردید انصافا :point_down:

اگه مهربونتر باشیم با هم به جایی برنمی‌خوره.

مخاطبم همه‌مون هستیم.

و اینکه باعث خوشحالیمه که شما اینجا هستید. :bouquet:

آقا کامبیز عزیز

@YoKambiz

از اظهار نظرهای سنجیده‌تون سپاسگزارم. تمام حرفاتون رو قبول دارم. و اینکه من واقعا با آغوش باز پذیرای انتقاد و نظر و فیدبک سازنده‌م و خودم بیشتر سعی کردم توی تالار همینطوری با بقیه برخورد کنم. شاید بعضی وقتا هم تند رفته باشم اما هدفم چیزی جز کمک کردن به اعضا نبوده.

دقیقا این می‌تونه بهترین محرک باشه برای سوق دادن زبان‌آموز به سمت چیزی که می‌تونه بهترش کنه.

من فقط از جوی که اینجا به وجود اومد ناراحت شدم و یه لحظه خواستم کل تاپیک رو حذف کنم. :pensive:
متاسفانه من خونه نبودم و اصلا خبر نداشتم که اینطوری شده وگرنه زودتر خودم پاسخ می‌دادم و همچین جوی هم ایجاد نمیشد.

6 پسندیده

والا ما همیشه دیر میرسیم :))))

قبلا از این موضوعات پیش اومده بود. یهو میومدیم میدیدیم دیر شده. نمونش تولد من. من صبح بیدار شدم دیدم تاپیک کلی کامنت خورده. گفتم ایول چقدر تبریک. دیدم دعواست :rofl: :rofl:

در کل شما که کارتون درسته. ما همیشه مشوق شما هستیم، الان ابتدای راه هستید سال دیگه وسط راه پنج شیش سال دیگه تهه راه.

پس از این تالار همه حمایتتون میکنن

6 پسندیده

یادش بخیر یه خاطره موندگار شده فک کنم برا همه :joy::joy::joy::joy:
دو سه تا ازین خاطره دارم تو تالار که خیلی شرینن برام :sweat_smile::sweat_smile:

5 پسندیده

:joy: :joy:

والا من رفتم کوهنوردی که از اخبار کرونا در امان باشم :crazy_face: وقتی اومدم خواستم برم بخور بگیرم سرما از سرم بیرون بره یه لحظه گوشی رو باز کردم دیدم اینجوری شده.

من به پشتوانه‌ی :point_up_2: شما عزیزان :point_down:

:speak_no_evil:

4 پسندیده

سکانس تهه خنده میشد وقتی بر می گشتید میدید همه زامبی شدن. قشنگ میشد سریال walking dead

والا تو کشور ما همه چی یه شب بخواب پاشوئه :joy:

یه شب خوابیدیم بیدار شدیم اینترنت قطع شد
یه شب خوابیدیم بیدار شدیم کرونا اومد
یه شب خوابیدیم بیدار شدیم هواپیما سقوط کرد.

من مدتیه نمیخوابم به خاطر مردم :rofl:

6 پسندیده

ای ریزعلی فداکار :grimacing:

این سریال چنان روم تاثیر گذاشته که به این نتیجه رسیدم که همه‌ی ما ناقل کرونا هستیم خودمون خبر نداریم :crazy_face: ظاهرا هر ایرانی که از مرز خارج میشه کرونا داره. چه خبره دیگه؟ نشد یکی سالم باشه؟ تو هیچ چیزی خوب نباشیم تو صادرات کرونا حرف اول رو میزنیم.

5 پسندیده

:clap: :clap: :clap: :clap: :+1: :+1: :+1: :+1:

ما چیزی نگفتیم ک شما اسم بی احترامی ب دیگرانو روش میذارین.
فقط خواستیم بعنوان عضوی از تالار ایشونو متوجه کنیم اینجا چطوری فیک بک میدیم.قصدمون راهنمایی بوده نه دفاع یا ب قول شما بی احترامی. کارمون هم درست بوده.ایشون تازه وارد هستن با جَوّ اینجا آشنا نبودن من و @fateme74 جان آشناشون کردیم، فک نکنم‌ دگ مِن بعد فوش آلمانی بیان بدن اینجا (Verpiss dich)!! اسم کاری ک ما کردیم راهنمایی کردن هستش.
دَستِمونم درد نکنه :+1: :rose:

6 پسندیده

@Nzi @fatemeh74

ببینید دوستان بحث طرف گرفتن نیست. بحث اینه که حتی اگه یه نفر هم توهینی کنه شما نباید خودتون رو درگیر کنید. چون این کار میشه ترول کردن. شما شخصیتتون بالاتر از این حرفاست که وارد این بحثا بشید.

فاطمه جان وقتی با پرچم کردن پستی رو به من مربوط میکنید من هم باید نظری که صحیح میدونم رو ارائه بدم. اون شخص یه چی گفت. شما در ابتدا پیاز داغش رو زیاد کردید. بعد گفتید سرتو بکوب به دیوار و بعدش هم حرف زشت تحویل شما داده شد.

من طرف کسی رو نمیگیرم. از ایشون هم تعریف و تمجیدی نکردم. گفتم پروین خانوم مشخصاً شخص با تجربه ای هستند و مطمئناً دو برابر شما سن و تجربه دارن. پس اگه لازم باشه چیزی بگن، خواهند گفت. که دیدید جوابشون هم دادن.

این موضوع قبلا هم رخ داد زمانی که شما اصلا در تالار نبودید. یه نفر به تلفظ آقای ناصری پرید که چرا اینقدر بده. همه حمله کردن بهش که آقا چی میگی و…

من اونجا با اینکه حسین رفیقم بود دقیقا همین حرفو زدم. خود حسینم اومد تایید حرف کرد. پس این بار اول من نیست.

اینم مدرکش:

این تاپیک واسه سه سال پیشه و از اون موقع @mohadeseh34 @Farzad_Poodineh هستند که میتونن دربارش صحبتم کنن.

دوست واقعی فقط ناز نمیده، گاهاً لازم باشه انتقاد هم میکنه.

باز هم من تاکید میکنم آلمانی بلد نیستم و اصلا نمیدونم تلفظ چطور بوده. به پروین خانوم بابت تلاشتون افتخار میکنم.

اما من بلد نیستم مطمئناً فاطمه جان شما هم بلد نیستی پس در چیزی که سر رشته نداری اظهار نظر نکن.

10 پسندیده

بچه ها منم نگفتم شما بی احترامی کردین و گفتمم نمیگم کی مقصره، درست نبود نظر یک نفر رو پرچم کنید حالا کاری به بقیه حرفاشون ندارم که پرچم کردین، هر کس نظرش رو میگه و اینم بگم اتفاقا انتقادا بیشتر باعث تحرک میشه، همین بود، بحث طرفداری از کسی هم نبوده، امیدوارم درک کنید

5 پسندیده

حالا باید تولد رو میگفتی :joy::joy::joy::joy:
من بیچاره تنها، اون همه آدم علیه من و چه حس بدیه وقتی وارد یک جمع میشی ناآشنایی، اولین برخوردت با دعوا باشه، اون تولد فکر کنم زهرتون شد تا خوشحال بشید :see_no_evil::joy::joy::joy:

7 پسندیده

چشم
@pari امیدوارم ناراحت نشده باشید شلوغ شدش تاپیکتون
همگی معذرت :dizzy::dizzy::heart::heart:

5 پسندیده

@YoKambiz
@afarkhani
.متوجه صحبتای متینتون هستم
.ما قصدمون راهنمایی بود همین
ممنون از دو بزرگوار :rose::rose::rose::rose:

5 پسندیده