🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

با سلام به همه دوستان و تشکر از مجموعه خوب زبانشناس
بچه ها من یه سوال دارم من در حال حاضر در حال خوندن کتابهای هری پاتر هستم و برداشت خودم اینه که سطحش برام خوبه و می تونم هم زیاد یاد بگیرم هم اینکه خسته نشم از مشکل بودنش در واقع الان دغدغه ام اینه که کتاب بعدی رو دوست دارم ارباب حلقه ها رو شروع کنم ولی چون کتاب قدیمی هستش شک دارم که زبان قدیمی و غیر روتین و نامتناسب با انگلیسی امروزی داشته باشه. کسی می تونه در این زمینه کمکی کنه؟ممنون میشم

9 پسندیده

سلام
۲ فصل از آسانسور قلابی مطالعه شد :relaxed:

15 پسندیده

سلام دوست گرامی تا اونجایی که میدونم هر دو مجموعه کتاب های بسیار عالی برای ارتقای سطح لغات و درک مطلب زبان آموز هستن.
بازم پروین جان @pari بهتر میتونن راهنمایی کنن

12 پسندیده

سلام. هری پاتر کتاب راحتیه نسبت به ارباب حلقه‌ها. البته من هنوز شروع نکردم. ولی هابیت رو خوندم و نویسنده‌ و راوی جفتشون یکیه.

یه کم ساختارهای گنگ داره وگرنه خیلی سخت نیست. زبانش هم کمی قدیمیه. و اینکه روایش خواب‌آوره :joy:

می‌تونید بعد هری پاتر کتاب‌های دیگه‌ای بخونید بعد برید سروقت ارباب حلقه‌ها. البته قبلش بهتره هابیت رو بخونید. یه جورایی مقدمه‌ی ارباب حلقه‌ها است.

16 پسندیده

پروین خانم @pari :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: دلنشین بودن صدای راوی خیلی مهمه. من خودم این رو تو کتاب “تسلط” و کتاب “تحصیل کرده” تجربه کردم.
راوی کتاب “شکارچی ذهن” هم خوب بود. :blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart:
با راوی کتاب “تحصیل کرده” که بشدت همذات پنداری می کنم. راویش، یه دختر جوونه.
ولی یه سری کتاب ها، اینقدر ارزش علمی شون بالا هستند که من دلنشین نبودن صدای راوی رو تحمل می کنم و حتی چند دور بهشون گوش می دم. کتاب “مدارسی که ما را کند ذهن می کنند” از نمونه این کتاب ها هست.
کتاب “سلاح های آموزش جمعی”، مضمونش، مثل اسم خودش، نابود گره!! :joy::joy:
کتاب های دیگه هم بماند …
فقط اینو بگم یه کتاب رو فقط بخاطر خاصیت درمانی! :joy: بودنش مجبور شدم یه روزه بخونم!! :joy::joy::joy: مگرنه صوت راوی بشدت، … بود! :joy::joy:
از بین کتاب هایی که تا حالا خوندم، راوی کتاب “تسلط” رو از همه بیشتر دوست دارم. :heart::heart::heart:

14 پسندیده

کتاب جزیره افسونگر ( خ ساده ، بریتیش) هم خوانده شد.
داستانش راجع به مردمی که به یه جادو و آیینی معتقدند به اسم voodoo . ( تو گوگل زدم مثل اینکه همچین آیینی وجود داره) :roll_eyes:
if you believe you are ill, you can be ill. And if you really think you’re getting better, you can get better. If you think that someone is trying to kill you, then you can die… because you are so afraid.’
خلاصه اینکه یه مرد تاجر وارد جزیره میشه و با یکی از پیرمرد های اونجا به مشکل بر میخوره.

goods یعنی اجناس و کالا
وقتی میخوان تاریخ تولد یا مرگ رو بخونن بجای عدد صفر میگن اُ
:cherry_blossom::hibiscus:Have fun guys :hibiscus::cherry_blossom:

19 پسندیده

سلام دوستان با انگیزه
من کتاب ربکا(سطح ساده) رو امشب یا فردا تموم می‌کنم.
اینقدر از داستان خوشم اومد.
فوق العاده هیجان انگیز و رازآلودگیِ عاشقانه است.
اصلاً عاشق این داستان شدم منتظرم ببینم آخرش چی میشه فعلا به اعتراف یه راز رسیدم. :sunglasses:
داستان از چه قراره؟
راوی داستان، کسی که در تمام کتاب نامِ دختر گفته نمیشه، دختر خدمتکاری ست که روزی با آقای پولدار به نام ماکسیم دو وینتر آشنا میشه. ماکسیم به این دختر خدمتکار پیشنهاد ازدواج میده و دختر خدمتکار باهاش ازدواج می‌کنه و همینطور ما متوجه میشیم که آقای ماکسیم که شخصیت پیچیده و مرموزی داره، گذشته ی خیلی مبهمی داره.
هفته‌ی پیش تا فصل هشت خونده بودم اصلا متوجه داستان و شخصیت نشدم ولی تا یکمی رفتم جلو تازه متوجه داستان و شخصیت ها شدم که دوباره از اول خوندمش بدون صوت.
تا فصل شانزده خوندم هشت فصل هم باقی مونده.
این هم از متن هایی که خوشم اومده هایلایت کردم می‌دونم کتاب اصلی نیست حداقل اگر داستانش رو نخونده بودم با وجود کتاب سطح بندی شده ها با داستان های معروف آشنا میشم :heart_eyes:

So Mrs Van Hopper wants to go home,’ said Maxim. ‘So do I. She goes to New York and I go to Manderley. Which do you prefer? You can take your choice.’

‘Please don’t joke about it,’ I said. ‘I must say goodbye now.’

‘I’m not joking,’ said Maxim. ‘Either you go to America with Mrs Van Hopper or you come home to Manderley with me.’

‘Do you want a secretary?’ I asked, not understanding him.

‘No, I’m asking you to marry me, you little fool.’
:hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

If only we could keep our memories like scent in a bottle,’ I said one day. 'And then we could open the bottle when we wanted to remember the moment again.

14 پسندیده

داستان قشنگی داره من قدیما سال هشتاد هفت، شش بود فارسی شو خوندم ترجمه اقای شهباز . هنوزم نگه داشتمش. :smile:
میفهمم چه حسی داری منم اون زمان خیلی خوشم اومده بود😍

11 پسندیده

خوشبحالت :heart_eyes::heart_eyes:
قدر کتاباتو بدون واقعا دنیایی داره ⁦

8 پسندیده

سلام علی بابا و چهل دزد رو از سری کتاب های خیلی ساده خوندم

16 پسندیده

سلام من ۲ فصل از زورو رو خوندم ، خیلی دوسش داشتم :heart_eyes: باحال بود .

15 پسندیده

سلام
کتاب ربکا تموم شد
فعلا کتابی نمیخونم واقعا خسته ام کرده یه مدت سراغش نمی‌رم اما سرگذشت نارنیا رو ادامه میدم. :sunglasses:

13 پسندیده

سلام کتاب نهم بدبیاری ها “سیرک مرگ بار” مطالعه شد

18 پسندیده

سلام عزیزان
سه فصل دختری که ماه را نوشید :tulip:

12 پسندیده

سلام به کتاب‌خون‌های عزیز :blue_heart:

برام سوال شده چرا توی گزارش‌هاتون اسکرین نمیدین؟ :thinking:
اصلا حسن گزارش به اسکرینشه.

اینم مطالعات اخیر من. پنج فصل از کتاب دوم از His Dar Material.

12 پسندیده

سلام بر همگی
۵ فصل اول آسانسور قلابی هم تمام شد :upside_down_face:

12 پسندیده

واقعیت حسش نبود :woman_facepalming:

7 پسندیده

اره انگار گزارش رنگی ی چیز دیگست :grin:

8 پسندیده

بله پری / پروین خانم @pari :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
منم می خواستم بگم … :hibiscus::sunflower::rose::rosette::tulip::blossom:
یه سوال بی ربط به تاپیک بپرسم؟
من موندم شما رو پری خانم صدا بزنم یا پروین خانم؟! :joy:
آخه بچه های تالار با هر دو اسم شما رو صدا می زنند. حالا ما شما رو چی صدا بزنیم؟ :green_heart::blue_heart::yellow_heart::purple_heart::heart::two_hearts:

5 پسندیده

عزیزم من به بچه‌ها گفتم هرجور که راحتن صدا بزنن. شما هم هرجور راحتی. فقط خانمش رو بردار :joy:

به نظرم اصلا زیبا نیست اسکرین نمیدید. :face_with_raised_eyebrow:

جفتتون نادم بشید زود

@a.bayani
@fdoosti

گزارش‌های خانم @tatym رو دوست دارم. اطلاعات کامل و جامعی از کتاب‌ها ارائه میدن که آدم کیف می‌کنه :star_struck:

10 پسندیده