🌸زیبوک گردی در بهار 99📚

سلام دوستان
امیدوارم حال دلتون عالی باشه
بچه ها دیگه یواش یواش داریم ب اخر بهار میرسیم و انقضای این تاپیک تموم میشه
من خیلی خوشحالم که همچین دوستانی مثل شما دارم
کتاب خون و با انگیزه
همین ب من انگیزه خیلی بیشتری میده برای ادامه راه
موفق و پیروز و همچنین باانگیزه باشید
:heart::heart::heart::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed::raised_hand_with_fingers_splayed:

14 پسندیده

سلام دوستان عزیزم
مجموعه کتاب‌های شرلوک هولمز از مجموعه کتاب‌های سطح بندی شده رو خوندم. ده کتاب و 5 ساعت فایل صوتی.

15 پسندیده

سلام عزیزم موفق باشی همیشه :grin::tulip:
راستی این تاپیک انقضا نداره دیگه
وقتی وارد تابستان شدیم نهایت یه عنوان ادیت میخوره.
که از زدن تاپیک های مشابه هم خوداری شه

14 پسندیده

سلام دوستان :blue_heart::blue_heart:
من الان یهویی زده به سرم :joy: برم دوباره این کتاب “خود را برهان” رو بخونم. ولی این دفعه از فصل آخر شروع کردم به خوندن، دارم می یام به سمت فصل اول. :joy:
آخه قبلاً یکبار تو شرایط بحرانی روحی :joy::expressionless::expressionless: این کتاب رو تو عرض یک روز خوندم و هر چی از فصل اول به آخر، پیش می رفتم، تاثیر مثبت کتاب رو من، بیشتر می شد.
بخاطر همین، الان هم دارم جهت عکس، عمل می کنم. :joy::v::v: حالا راستش رو بگم! چرا دروغ؟! :joy: الان هم تو شرایط فرسودگی روحی هستم! :expressionless::broken_heart:
نویسنده این کتاب، یه مقدار لحن تند، شوخ و بی رودرواسی ای :joy: داره “تو این فصل آخر که الان خوندم، من بشدت این حس رو دارم” و امان نمی ده حرف اضافه بزنی! :joy:
به جان خودم. :joy::joy::joy: همش می گه “بهونه ممنوع!” :joy::joy: “فقط انجام بده”. :joy::joy:

این هم شات

امیدوارم امروز بتونم تمومش کنم و باز شاتش رو اینجا بزارم. :dizzy::dizzy::dizzy:

14 پسندیده

ام خب بل
ضایع گردیدم :grimacing::grimacing::grimacing::grimacing::grimacing:
دیگر سخنی نیست
:grimacing::confused::grin:

3 پسندیده

سلام بانو

به نظرم بهتره تاپیک جدید زده بشه. چون ممکنه کاربرا موقع سرچ برا تاپیک مورد نظر دچار مشکل بشن. و اینکه تعداد پیام‌های موجود زیاد میشه و خوندن اون همه پیام کار حضرت فیله :smiley:
اگه ادیت بخوره موجودیت تاپیک اون فصل نیست میشه :joy:

به نظرم همین عنوان خوبه “زیبوک گردی در تابستان ۹۹”. فقط با تاپیک جدا. زحمتش رو یکی از دوستان بکشه لطفا. اگرم کسی نبود زحمتش :grimacing: با من.

8 پسندیده

من میزنم
البته اگر اشکال نداره

6 پسندیده

سلام کتاب باغ مخفی رو خوندم که یه داستان دخترانه در رده نوجوانان بود، فک کنم داستان متن اصلی اش هم تو زیبوک موجوده، وقتی دبیرستانی بودم فارسی اش رو خونده بودم برای من اینجور کتاب ها دوست داشتنی ان

15 پسندیده

با عرض سلام
لطف می کنید راهنمایی کنید،بنده تازه یک ماه است که شروع کردم، ودر سطح ۲هستم،از زوم یا زیبوک مطالب که ترجه است را معرفی کنید.

4 پسندیده

وای این کتاب معرکه است من ترجمه شده اش خواندم

3 پسندیده

سلام خواهر :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
خوبی؟ :heart_eyes::heart_eyes::hugs::hugs:
عزیزم رو من کتاب های فارسی، اصلاً اثر نداره! :joy::grin: و سراغشون هم نمی رم.
دفعه اول هم این کتاب رو تو زیبوک خوندم.
الان یه فصل اول کتاب، فقط مونده. نسبت به سری اول که این کتاب رو تو همین زیبوک خوندم، نتایج متفاوت و خوبی دستگیرم شده.
تموم کردم می یام اینجا، در موردش توضیح می دم.
:blue_heart::blue_heart::blue_heart::heart::heart::heart:

3 پسندیده

سلام دوست عزیز
بشخصه اطلاعی ندارم کدوم داستانا ترجمه شده هست اما
از کتاب های سطح بندی شده شروع کنید. و از هر سطح کتب مورد علاقه رو بخونید و بیاید بالا.

2 پسندیده

خوب … سلام … سلام :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes: :star_struck:

من تعهد امروزم رو خیلی زودتر انجام دادم.

من سه ماه پیش (اسفند ماه پارسال) برای اولین بار این کتاب رو در عرض سی ساعت خوندم. ولی بار دوم که این کتاب رو خوندم، نتایج متفاوتی نسبت به سری اول، دستگیرم شد:

۱. اول از همه، چقدر، پیشرفت رو تو خودم احساس کردم. چون سه ماه پیش که داشتم این کتاب رو می خوندم، سر هر فصل یکم طول می دادم و خسته می شدم. ولی این سری نه، تونستم کل کتاب رو به جای سی ساعت، تو عرض دوازده ساعت بخونم. ساختارها و جملات کتاب رو راحت تر متوجه شدم و از نظر فهم لغات، تقریباً مشکلی نداشتم.
۲. دفعه اول که این کتاب رو خوندم، فهمیدن لهجه و صوت راوی، برام مشکل بود و کمی و عجیب و غریب به نظر می اومد. ولی این سری، اصلاً هیچ مشکلی با طرز تلفظ و لهجه راوی کتاب، نداشتم. این دلیلش هم می تونه گوش دادن به کتاب ها و صوت راوی های مختلف و عادت کردن به این تنوع لهجه ها باشه.
خود همین دو مورد، تو بهتر شدن حال روحی ام :blue_heart::blue_heart: “جدای از محتوای کتاب” خیلی تاثیر گذار بود. وقتی که آدم پیشرفت خودش رو تو زمینه ای که داره توش تلاش می کنه می بینه، همین خودش به آدم، حس مثبت می ده.
۳. اما در مورد محتوای خود کتاب … این کتاب یه جور self-talk، تلنگر دوباره یا سیلی جهت بیداری :joy: است. یعنی نمی شه اون رو دقیقاً جزء کتاب های انگیزشی قرار داد. اگه حس می کنید که یه جورایی بین دوراهی بدی گیر کردید، توصیه می کنم این کتاب رو بخونید. به طور خلاصه بگم، این کتاب از لحاظ روحی :blue_heart::blue_heart: بشدت حال آدم رو خوب می کنه.
۴. من این سری، سیر خوندن از فصل آخر به اول کتاب رو پیش گرفتم. به این دلیل:

۵. این کتاب رو صرفاً نمی شه برای تفریح یا سرگرمی خوند. کتاب جدی ای بحساب می یاد.

… و نکته جالب کتاب اینه که قشنگ یک سری جملات رو به کنایه و طعنه به آدم می گه! لحن بیان و حتی علائم نگارشی بکار برده در متن کتاب هم حساب شده است.
… و این روند رو هر چه به فصل های پایانی کتاب نزدیک تر می شدم، بیشتر حس می کردم. یه جاهایی قشنگ حس می کردم الانه که راوی، از کتاب بیرون بیاد و بگیره منو بزنه!!! :rofl: :rofl: :joy: :joy: :joy: تا قشنگ مطالب برام جا بیفته! این همون “سیلی جهت بیداری” است که این کتاب داره. دیگه نیاز نبود مثل سری اول، ضمن خوندن این کتاب، self-harm :joy::joy: داشته باشم! :joy::v::v:
خوب امروز حسابی از لحاظ انگلیسی با این کتاب متنبه شدم! :joy::joy::v::v:

آقا فرزاد :dizzy::dizzy::dizzy: @Farzad_Poodineh جریان این کتاب رو یادته؟

:blue_heart::yellow_heart::blue_heart::yellow_heart::blue_heart::yellow_heart:

13 پسندیده

بله که یادمه :grin:

5 پسندیده

سلام دوستان
کتاب کارآگاه ریبوس از مجموعه کتاب‌های سطح بندی شده خوندم. راوی بد نبود. دو تا داستان بود که دومی جالب بود. در مورد قتل دختری جوان که به نظر میرسه توسط دوست پسرش به قتل رسیده…
لغات و اصطلاحات جدید زیادی برام داشت. مدت فایل صوتی 1:10

19 پسندیده

سلام به دوستان کتابخون :cherry_blossom:
من بالاخره فشرده خوانی کتاب «شدن، becoming» رو تموم کردم. این جمله ی فصل آخر به نظرم قشنگ اومد، براتون میذارم:

• For me, becoming isn’t about arriving somewhere or achieving a certain aim. I see it instead as forward motion, a means of evolving, a way to reach continuously toward a better self. The journey doesn’t end.

این مدت که گزارش نذاشتم هر روز دوتا کتاب رو تو برنامه داشتم. یک کتاب، خوندن بار اول، و کتاب دیگه فشرده خوانی، اما چون تکراری بودن گفتم خسته تون نکنم.
الان کتاب «زندگی در چند بخش» رو برای فشرده خوانی شروع میکنم و کتاب «انسان خردمند» رو هم برای دور اول شروع کردم که بهم پیشنهاد شده و بسیار علمی و مفیده (گرچه خوندن کتابهای داستانی برام راحتتره :see_no_evil:)

18 پسندیده

عالی خواهر :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon::joy::joy:
از این کتاب های علمی :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck: تو زیبوک سراغ داشتی به ما هم معرفی کن. :pray::pray::blue_heart::blue_heart::yellow_heart::yellow_heart:
من هم دلم خواست، شات این کتاب و یه کتاب دیگه که ادامه این کتاب تو زیبوک است رو اینجا بزارم.
ولی وقتی فشرده خوانی شون :joy: رو تموم کردم، در موردشون، گزارش می دم.

فعلاً نتیجه خوب اینکه دارم با ویس لهجه بریتیش، آشتی می کنم! :joy:

:sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus:

:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

13 پسندیده

متاسفانه کتابهای علمی یه کم سخته خوندنشون برام الهه جان… میدونی چون روی یک ریتم صحبت میکنن و داستانی هم نداره، کشش کمی داره برام و زود خسته میشم‌‌… اما باید غلبه کنم بر این، چون کتابهای خیلی خوبی رو از دست میدم اینطوری… مثل همین کتاب «انسان خردمند»
البته کتاب «قدرت حال» ازین قاعده مستثناس برام، چون سخنرانیهای نویسنده رو سالهاست دنبال میکنم.
یک کتاب علمی دیگه هم خوندم چند وقت پیش، «تاریخ کوچکی از جهان» که از نیمه ادامه ندادم، چون میخواستم اطلاعات تاریخ معاصرم اضافه بشه اما این کتاب قبل جنگ جهانی اول نوشته شده.

10 پسندیده

دقیقاً من اومدم فصل اول این کتاب رو بخونم، بعد نیم ساعت خوندن، حذفش کردم. زیاد به دلم نشست. :broken_heart:
حالا شاید بعداً دوباره برم سراغش.

من که عاشق این کتاب های زیبوکم :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck:

این کتاب، تو زیبوک است؟ مرسی بابت معرفی این کتاب :heart_eyes::heart_eyes::hugs::hugs:

5 پسندیده

آره عزیزم… تو زیبوک هست و بسیار کتاب ارزشمندیه برام… کلا حذفش نمیکنم :see_no_evil:
کتاب روانشناسی یا بهتر بگم معنویه… چون نویسنده اش رو تا حدودی میشناسم و آدم بسیار روشن و بزرگیه، حتما پیشنهاد میکنم بخونی.
خانم بیانی عزیز هم دارن میخونشش و قسمتهایی ازش رو میذارن
قدرت حال از اکهارت توله… امیدوارم به دلت بشینه :blush:

9 پسندیده