جورج و اژدها

کمرم شکست تا این داستان جورج و اژدها رو تموم کنم من فقط اینطوری بودم یا برا شما ها هم سخت تر از داستان های قبلی بود

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جورج و اژدها » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

9 پسندیده

سلام
دقیقا واسه منم سخت بود
اما من کاملا نتونستم این داستان رو بفهمم.
نباید زیاد روش بمونید. همین که 70 درصدش متوجه شدید میتونید برید درس بعدی

11 پسندیده

:joy:
جدی؟! سختیش ب چی بود؟

5 پسندیده

هم لغات جدیدی که نمیدونستم داخلش زیاد بود. هم تلفظشون سخت تر بود و هم اینکه کلمات جوری کنار هم بودن که ارتباط دادنشون برا افراد مبتدی کثل من سخت بود

9 پسندیده

منم مثل شما مبتدی ام، بله راوی داستان با داستانهای قبلی خیلی تفاوت داشت، برا منم اولش یه حالی بود :grin: اما بعدا خوشم اومد ازش، بهتون پیشنهاد میکنم برا اینکه بیشتر ب زبان انگلیسی آموخته تر شین پادکست گوش بدین، خیییلی ب من کمک کرده در این رابطه.

8 پسندیده

تازه شروع کردم اهنگ انگلیسی گوش میدم اما چیزی متوجه نمیشم. پادکست هم گوش کنم فک کنم چیزی متوجه نمیشم. یعنی شما منظورتون اینه که چیزی هم متوجه نشه آدم گوش دادن به پادکست تاثیر گذاره؟
البته میخوام از این به بعد اهنگ های انگلیسی که گوش میدم تو اینترنت متن شون رو هم سرچ کنم همراه با شنیدن متن رو هم ببینم

10 پسندیده

آقای @oktay2
این دو تا تاپیک رو لطفاً مطالعه کنید:

6 پسندیده

من پادکست و داستانهای بلند را گوش میدم چن بار ک گوش کنم خب کم کم با صوت راوی آشنا میشم و بعد خود کلمات را نگاه میکنم، و اگه معنی داشت معنیشو میخونم و اگه هم نداشت کلماتی ک متوجه نیستم را تو دیکشنری پیدا میکنم و برا خودم معنی میکنم گاهی اوقات هم میشه از ترنسلیت استفاده کرد.
من یک ماه تموم فقققط گوش دادم، فقط، بعد از یک ماه خیلی ب لهجه عادت کردم ک البته طبیعی هم هس چون مدام این کلمات تکرار میشن و دیگه قابل فهم میشه برام، و الان وقتی یه درسی را گوش میکنم فقط یه چن تا کلمه قلنبه سلنبه :grin: را متوجه نمیشم ک با تمرین و تکرار اونم برام عادی میشه :slightly_smiling_face:
تا حالا هم ب آهنگ انگلیسی بطور جدی گوش نکردم و بیشتر دنبال متن و کتاب هستم.

7 پسندیده

سلام
برای بنده که خیلی آسون بود
اتفاقا داستان لذت بخشی بود
الانم یه چیزایی داره یادم میاد
مثل این متن
یه چیزی… بعد اینکه تمرین شنیداری کردید باید بتونین از خودتون جمله رو به انگلیسی بازگو کنید با لغاتی که بلدید
الان من خودم این جمله رو گفتم احتمالا نزدیک به متن باشه
The king sent the army to capture the dragon… but the dragon was very strongest and knight were afraid and they run away

8 پسندیده

یه چیز دیگه…
اگه میخوای یه داستان برات روان بشه یه راه حل بهت میگم
جمله به جمله داستان رو گوش کن
هر جمله رو گوش دادی بلافاصله بزن رو stop
خودت بازگو کن
اگه نتونستی دوباره همون جمله رو play کن و دوباره بازگو کن
بعدش چندتا جمله رو با هم همزمان بازگو کن
باور کن بعدش که داستان رو از اول گوش میدی چون مدام بازگو کردی همه لغات بدون اینکه حفظ باشی کلمه به کلمه میاد جلو چشت
الان‌نگاه کن این جمله که تو متن قبل گفتم رو من حفظ نکردم
بلکه خودش اومد جلو چشمم

11 پسندیده

این داستان از چهارتای قبلی برای من سخت تر بوده ،بویژه درک مطلبش

8 پسندیده

بعضی جاها نامفهوم بودش که با فکرکردن وتمرین وصحبتای توتالار من بالاخره متوجه شدم

5 پسندیده

جمله ای که ساختیدخیلی خوب بود ، آفرین :woozy_face: فقط فعل آخری هم گذشته بیارین : ran away

2 پسندیده

خب خدا رو شکر این تاپیک رو دیدم وگرنه فکر میکردم فقط برای من این داستان نسبت به قبلیها یهو سختترشده:smirk::face_with_monocle::slightly_smiling_face:

4 پسندیده

واویلا ‌. این در مقابل سیندرلا و لوبیای سحرآمیز و … چیزی نیست ک .
من سیندرلا رو ک خوندم ی ملاقاتی با خدا کردم :bomb:. در واقع بلیط یکسره گرفتم و رفتم :smile: دلشون سوخت برم گردوندن .

2 پسندیده

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::ok_woman::ok_woman::ok_woman::ok_woman:

سلام…اتفاقا من هم در شروع بسته سوم هستم و انقدر همه گفتن بسته سوم خیلی سخته حس میکنم دارن از کم عمق منو به عمیق پرت میکنن:woman_facepalming::grin:

1 پسندیده

سلام . نه نترس برو جلو . :smile: جالبه بدونی من با حالتی نیمه جان :joy: بسته سوم رو ب پایان رسوندم بعدا اتفاقی در تالار دیدم گفته شده ک بسته ۳ رو یا نخونید یا صبر کنید دیرتر بخونید . نتیجه این عدم آگاهی این شد کهههههههههه:
من از بسته سوم نمیترسم :smile::smile::smile:

1 پسندیده

پس توکل بخدا…میریم جلو :slightly_smiling_face:

1 پسندیده

سلام میدونی چیه کلمه اون قد سختم نداشت ولی تند صحبت می‌کرد من باهاش میخوندم بزی جاها عفب می‌افتادم

وای من با دانلود متن آهنگ خیلی موافقم . آدم خیلی بیشتر یاد میگیره مخصوصا ک باهاش بخونی و همنوایی کنی چ شود به به
درست مثل ایام نوجوانی ک آهنگای ابی و داریوش و بقیه رو مینوشتم و حفظ میکردم
عالمی داشت آواز خواندن :smile:اضافه کنم اون موقع خبری از اینترنت و گوشی نبودها . صحبت از نوار کاسته :radio::tv::studio_microphone::vhs:
ولی الان ک مجددا دارم درسهایی ک از روشون زود رد شدم دوره میکنم اونارو بهتر می فهمم و حتی ذهنم و چشمم انگار با ولع میخواد جمله هارو یاد بگیره