فهمیدن معنی یک لغت با کمک از متن بهتر است یا خود لغت؟؟

سلام دوستان اینکه معنای یک لغت را در کل جمله میتونم بفهمم ولی اگر همون لغت را بصورت تکی نمیدونم عیب هست یا حسن؟؟
ممنون میشم نظر شما را بدونم.

این تاپیک مربوط به درس« در میز من, ناهار و استراحت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. : « پادکست ESL » درس: « بخش اول »

1 پسندیده

سلام دوست عزیز، در ارتباط با لغات باید متن های متعددی بخونین. در مورد برخی از لغات، معانی مختلفی وجود داره که باید با مطالعه گسترده و بررسی دیکشنری های انگلیسی مثل آکسفورد، کمبریج و… تسلط پیدا کنین.
و اما هدفتون اگر صرفا مطالعه متن نباشه و زمانی که خودتون بخواهید صحبت کنید، مشخصا باید معنی کلمه رو بدونین :thinking: بنابراین ندونستن معنی کلمه حسن نمیتونه محسوب بشه طبیعتاً.
و اینکه در متن ها برخی از کلمات به فراوانی در کنار هم بکار می روند که تحت عنوان collocation شناخته می شوند.
یادگیری لغات به این روش هم کمک کننده هست که بهتر بتونین صحبت کنین.

3 پسندیده

سلام
مهم این است که معنی کلمه رو در جمله بفهمید اگرم به تنهایی معنی کلمه رو متوجه بشید بهتره اما باید توجه داشت که برخی کلمات معانی متعددی دارند که باید معنی که در اون جمله میده رو یاد بگیرید نه همشو یه مرتبه.

من هم معانیبرخی کلمات رو به تنهایی بلد نیستم اما با جمله میدوننم

3 پسندیده

بنظرم اگر لغات رو به همراه متن بتونید کارایی و معنیشو درک کنید بهتره .

شخصا همیشه معنی لغات رو همینطوری تو ذهنم نگه میداشتم اما حالا که دارم تو متن بهش برخورد میکنم .تازه متوجه معانی جدید اون کلمه هم میشم البته جمله رو حفظ نمیکنم… و اون بیشتر تو ذهنم میمونه

2 پسندیده
2 پسندیده