من چطور زبان انگلیسی یاد گرفتم؟ - اپیزود سوم - گرامر

سلام با شما هستیم با اپیزود سوم از سری ویدئو های من چطور زبان یاد گرفتم.

این قسمت رو به موضوعی متفاوت اختصاص میدیم. یعنی گرامر.

مطمئناً خیلیاتون از من شنیدید که زبان رو بدون یادگیری قواعد گرامری یاد گرفتم. امروز تو این ویدئو بهتون با جزئیات بیشتری توضیح خواهم داد که منظورم چی بوده؟ و شما چطور می تونید یاد بگیرید.

در این ویدئو خواهید دید:

1. روش TPRS چیه؟ با مثال (00:30)
  2. گسترده خوانی چیه؟(05:50)
  3. مکالمه کنید (07:23)

https://zabanshenas.com/uploads/zabanshenas/99/ordibehesht/HIL-Grammar.mp4

سوالی دارید؟ حتما تو کامنت ها بپرسید.

لینک این ویدئو در تلگرام
لینک این ویدئو در اینستاگرام

53 پسندیده

سلام و تشکر از شما آقا کامبیز :cherry_blossom:
من از شش ماهی که گفتین ۴ ماه و نیمش گذشته و تا همینجا میتونم بگم این روش قابل مقایسه با روشهای سنتی نیست. کوچکترین وجه تمایزش اینه که تقریبا از صد در صدِ پروسه لذت میبرم (بجز مواردی خیلی کم که خودم رو اجبار میکنم :wink:) یعنی کتابهایی میخونم که دوست دارم و تمرینهایی انجام میدم که انگیزه ام رو بیشتر میکنه.
گرچه اگر ازم سوال گرامری بپرسن نمیتونم توضیح مناسب بدم، حتی شاید صفت و قید رو اشتباه بگم :mask:، اما خب امید دارم که به مرور زمان اونها هم بهتر جا میافته و در صورت لزوم میتونم ازش استفاده کنم.

17 پسندیده

آقا کامبیز :dizzy::dizzy::dizzy:
من الان بعد چند هفته، دوباره جدی روی درس های اِی جِی دارم کار می کنم. این مدت، تفننی به درس ها و پادکست های اِی جِی گوش می دادم. تنها مشکلی که دارم اینه که داد و بیداد هاش :joy: رو نمی تونم تحمل کنم. دیروز درس “قواعد رو بشکن” و پری روز درس “شکستی وجود ندارد” رو هر کدوم رو به مدت دو ساعت کار کردم، واقعاً من یکی که با صدای بلندش، ضعف اعصاب می گیرم و انرژیم برای ادامه گوش دادن به انگلیسی، بشدت پایین می یاد. امروز هم باز خواستم بخش های مختلف درس “قواعد رو بشکن” تکرار کنم، دیگه بیش از یک ساعت نتونستم صدای اِی جِی رو تحمل کنم. آخه برادر من، چرا اینقدر داد می زنی؟! :joy:
در صورتی که قبلاً اصلاً اینطور نبودم.
حالا بنظرت چکار باید بکنم؟ :pray::pray::pray:
با هیچ کدام از درس های زبانشناس از این نظر مشکل ندارم.
:purple_heart::blue_heart::purple_heart::blue_heart::purple_heart::blue_heart:

14 پسندیده

آقا کامبیز بیشتر از ده بار این ویدیو دیدم
مگه میذاشتن ببینم تا یه جمله میگفتی خواهرم می‌گفت قطع کن قطع کن، سپید تو الان قشنگ رمان انگلیسی میتونی بخونی ؟ گفتم آره خواهری.
حالا ویدیو رو پلی میکنم تا گفتی بدون گرامر :person_facepalming: دوباره صداش در اومد قطع کن قطع کن بدون گرامر چجوری میشه ؟ یعنی راحت مکالمه میشه کرد؟ :joy::joy:
زبانشناس رو معرفی کردم کلی خوشش اومد ولی فکر نکنم مثل من صبور باشه بخواد ادامه اش هم بده
تا سوالم یادم نرفته بپرسم:
من یه مشکل خیلی بزرگ دارم
اینهمه کتاب خوندنا و فیلم دیدنا، فقط فعل و فاعل میشناسم. این مجهول و مفعول و… اینا اصلا نمی‌دونم چیه؟ کلی غصه میخورم و غمگینم میشم
ولی خیلی راحت کتاب رمان میخونم در حد نود درصد متوجه میشم در صورتی که قبلاً اصلا نمی‌تونستم داستان بخونم.

یه پیشنهاد
میشه یه ویدیو هم برای معرفی کتاب به همراه خلاصه و سطح کتاب بزارید خیلی ها هستن اصلا کتاب رمان انگلیسی نمیخونند و فقط به کتابهای درسی توجه میکنند یا شاید هم نمیدونن همچین کتابایی هم هست

بیشتر برای سطح ساده و متوسط باشه بهتره که بدونند چه کتابهایی در زبانشناس مناسب سطح خودشون هم هست، حیفه نخونند. پیشرفته هم قابل قبوله :grin:

16 پسندیده

سپیده جان :blue_heart::green_heart::purple_heart::blue_heart::green_heart::purple_heart:
اتفاقاً پری شب برادر منم در مورد زبانشناس :blue_heart::blue_heart: ازم سوال می کرد که راضی هستی و اینها …؟ منم گفتم بله که راضی ام. هر چی به انگلیسی بخوام داره. مخصوصاً زیبوک که حرف نداره. اونم می گه من نمی تونم اندازه تو برای زبان، وقت بزارم. گفتم مگه درسه که براش وقت بزارم؟! :joy: دارم ازش لذت می برم. :heart_eyes:
گفتم نسخه IOS نرم افزار بیاد، خبرت می کنم. :joy:
:dizzy::dizzy::dizzy:

10 پسندیده

منم منتظرم بیاد به دوستام معرفیش کنم حداقل این نرم افزار نصب کنن استفاده کنن، معجزه می‌کنه زبانشناس

8 پسندیده

بله حتما بهتر خواهید شد. در این شکی نیست.

منم نمیتونم توضیح بدم اینا رو.

ای جی رو از برنامتون حذف کنید.

راوی به شدت برای تقویت زبان مهمه. چون قراره بارها تکرار کنید و باهاش ارتباط بگیرید. اگه صدای راوی برای شما خوب نیست پس راوی رو حتما تغییر بدید.

از دوره deep english استفاده کردید؟

بستگی به هدف داره. تو مکالمه دونستن اینا لازم نیست. اون حس درست بودن مهمه

اما اگه علاقه دارید, یا آزمونی مد نظرتونه یا میخواید آموزش دونستن اینا خوبه.
البته من پیشنهاد میکنم اول با زبان حس راحتی کنید بعد. یعنی با این روش بیاید بالا بعد برید سراغ اونا

باشه چشم

نسخه اومده :grin:

8 پسندیده

بله. شش درس از دوازده درسش رو قبلاً خوندم. پس فعلاً می رم سراغ این دوره. اتفاقاً از راوی این دوره خیلی راضی هستم. :blue_heart::blue_heart:

پس چرا هیچ جا اطلاع رسانی نشده؟

:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

9 پسندیده

از “گنجینه‌های کامبیز” :ok_hand:

9 پسندیده

عموم بخاطر زبانشناس تازگیا اندروید خریده بفهمه دیگه اون آدم سابق نمیشه :joy:

12 پسندیده

چون هنوز داره باگ گیری میشه :grin:

ولی تو app store بزنید پیدا میشه.

:upside_down_face: :upside_down_face:

اشکال نداره. اندروید در کل واسه ایرانی لازمه :sweat_smile:

11 پسندیده

سلام وقتتون به خیر یه سوال داشتم خدمتتون میخواستم بدونم آيا در ایران از روش tprs آموزشگاه هایی هستن که
استفاده کنن و تدریس کنن و اینکه آيا کتاب‌هایی از ای جی رو که معرفی کردید جایی میشه خریدشون یا اونم تو ایران نیست و باید مجازی خریداری کنیم و در آخر تشکر از اینکه آروم انگلیسی رو درس میدین آخه آقای حبیبی
خیلی تند حرف میزنن و من بارها کلیپ و میبینم تا متوجه بشم خیلی ممنونم

6 پسندیده

ویدئو عالی
همه چی عالی
من از وقتی ک زبانشناس رو ریختم از این روش دارم استفاده میکنم
ینی حول و حوش ۷۰ ۸۰ روز

.
.
.
.

اقا فقط ی سوال
مانگا چیه ؟!
کمیک ک فک کنم بدونم ولی بازم
؟؟؟؟؟؟

7 پسندیده

ممنوووون من که امروز روز سومه نصب کردم و شروع کردم باااشد که. رستگار بشم توی این راه:wink::muscle: اپیزود اول ودوم کجا میتونم ببینم؟؟

7 پسندیده

بفرمایید

10 پسندیده

سلام زینب جان تاپیک های مورد علاقه رو چه جوری باید پیدا کرد

6 پسندیده

بفرما
Short and sweet

9 پسندیده

مرسی عزیزم ممنووون :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

6 پسندیده

من میخوام در آینده نزدیک امتحان ایلتس شرکت کنم. این برنامه چطور میتونه به من کمک کنه.

4 پسندیده

حتما باید آموزش سرچ در تالار رو بذارم
مرسی بابت جرقه :+1: :+1: :+1: :rose:

7 پسندیده