گرامر,حال کامل

لطفا زمان فعل جمله را مشخص کنید.چرا been اضافه شده؟
But he has been exposed to poisonous radiation towic.

این تاپیک مربوط به درس« زمان حال کامل » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان های واقعی » فصل: « سرنوشت یا شانس؟ »

3 پسندیده

انواع زمان ها در زبان انگلیسی

5 پسندیده

سلام
لطفا این تاپیک رومطالعه بفرمایید

4 پسندیده

سلام،کارتون عالیه،مشکل زمانهارو برام حل کردید.سپاس .:ok_hand::ok_hand::ok_hand::pray:

3 پسندیده

سلام
خداراشکر خوشحال شدم

4 پسندیده

حال ساده در زبان انگلیسی (present tense + common aspect)

Affirmative1

فرمول ساخت : (( … + فعل ساده + فاعل ))

• در حال ساده برای سوم شخص (he/ she/ it) یک ‘s’ به انتهای فعل اضافه میشود .

I/ You/ We/ They work in a bank.
He/ She works in a bank

Negative1برای منفی کردن : شکل ساده فعل + don’t/ doesn’t + فاعل

I/ You/ We/ They don’t (do not) work.
He/ She/ It doesn’t (does not) work.

Interrogative1

برای سوالی کردن : شکل ساده فعل + فاعل + do/does + کلمه پرسشی

Where do I/ you/we/they work?
Where does he/ she work?

نکات مهم حال ساده :

• نکته : در زمان حال ساده به انتهاي فعل سوم شخص مفرد در حالت كلي s -مي افزاييم .

• نكته : در افعالي كه به sh , -ch , -z , -s , -o , -x -ختم مي شوند ، به جاي s -بايد es -اضافه كنيم.

مثال : studies

• نكته : افعال ي كه به y -ختم مي شوند و قبل از y ي ك حرف بي صدا قرار دارد ، به هنگام افزوده شدن s ، -حرف y به i تبدیل مي شود و سپس es -اضافه مي شود.
  • زمان حال ساده برا ي اشاره به كاري كه به صورت عادت و يا تكرار انجام ميپذيرد به كار مي رود. در این كاربرد ، قیدهای
    تكرار كمك كننده هستند .

Never – scarcely- rarely- occasionally- sometimes-often- usually – always

• همچنين كلمات و قيود ديگري كه به نحوي به تكرار دلالت كنند ، مي توانند با اين زمان همراه شوند. براي مثال تركيبات every با يك اسمِ زمان از اين دسته است .

• دقت كنيد كه زمان حال ساده پس از كلمات ربط زماني مانند when (وقتيكه )، until ( تا ) , till (تا ) ,after ( پس از) ، before (قبل از )، as soon as (به مجرد اينكه ) و غيره براي اشاره به زمان آينده به كار مي رود .

مثال : من مي مانم تا او بيايد ( او در آينده خواهد آمد )………. I stay here until he comes

2 پسندیده

سلام
فک کنم سئوال درباره حال کامل بوده نه حال ساده🙄

2 پسندیده

سلام،بله همینطوره.البته جوابم رو پیدا کر دم .مچکرم.

3 پسندیده