چرا مردند¿¿¿¿¿؟؟؟؟؟

سیستم endocrine در ارتباط با سیستم عصبی هست. شما در صورتی که استرس داشته باشین ایمپالس هایی که از طریق اعصاب به غدد میره نهایتاً باعث ترشح کورتیزول میشه. کورتیزول هم اثرات متعددی داره از جمله افزایش ضربان قلب و افزایش متابولیسم گلوکز. در صورتی که مزمن باشه میشه فشار خون و چندین اختلال دیگر. آیا این ارادی ست؟
عاشق شدن هم همینطور. :slightly_smiling_face:

7 پسندیده

منم اومدم بگم آقا شایان :dizzy::dizzy::dizzy:
ولی سکوت کردم.
چون خودم هم یه مقداری، درگیر اضطراب هستم و با این هورمون ها، آشنایی دارم.
:two_hearts::sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus::two_hearts:

4 پسندیده

به نظر من عاشق شدن رو میشه کنترل کرد. اونم با تجربه و آگاهی. کما اینکه می‌بینید افرادی که در رنج سی سال هستند دید پخته‌تری به این مساله دارن و سعی می‌کنند آگاهانه‌تر و از روی عقل با این اتفاقات برخورد کنند.

5 پسندیده

بله، :hibiscus: برای کنترل اضطراب هم به مواردی نظیر قدم زدن در هوای آزاد و سرسبز، meditation و… اشاره میشه که بر اساس تقویت ذهن هست اما توانایی افراد مختلف در کنترل ذهن شون متفاوت هست مشخصاً. :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

بله قطعاً
همون مواردی که تو چالش رایتینگ “دپرس” در همین راستا نوشتم، همون راهکارها برای من بیشتر جواب می ده.
شما هم که برای اون چالش، رایتینگ نوشته بودی.

ولی من بر عکس. همیشه مشکل فشار خون پایین رو دارم.

2 پسندیده

بعضی چیزا باید تجربه بشه
دستت یبار بسوزه دیگه دست نمیزنی بهش

شما دلیل علمی میاری من میگم خود دلیلم🙁
پس چرا مال من دست خودمه؟؟
چرا واااااقعا نمیتونم احساس محبتی به هیچ بنی بشری کنم
؟؟؟؟

3 پسندیده

سلام
یه موضوع چرا مردند ببینید چقدر داره طولانی میشه :grin:
کاش نمیمردند!
من شنیدم که دانشمندان میگن عاشق بودن یه نوع مشکل روانی و بیماری است.
ع= علاقه
ش= شدید
ق= قلب
یعنی علاقه شدید قلب و چون شدید و افراطیه میشه بیماری! مثل وسواس نظافتی که کمش خوبه زیادش نه. دوست داشتن هم خوبه زیادش میشه مشکل.
ولی خب کسی نمیگه که عاشق نشید.

4 پسندیده

همه چیز به شما بستگی داره عشق میتونه براتون یک بیماری روانی باشه و وسواسی یا میتونه بهترین اتفاق زندگیتون باشه
لطفا این بحث تموم بشه چرا که همجوره عاشق ها دارن زیر سوال برده میشن ممنون :blush:

شما هم تظاهر به این میکنی :upside_down_face:

3 پسندیده

بله فاطمه جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

جسارت نمی کنم حسین آقا :blue_heart::purple_heart:
ولی این رو جلوی خانومت هم جرات داری بگی؟ :joy::grin:

3 پسندیده

منم موافقم
نگفتم عاشق شدن بده فقط گفتم یه نظریه علمی بود جاش بود گفتم بگم

3 پسندیده

:neutral_face::neutral_face:خب هیچ یک از انسان ها نمیتونن دیگری رو درک کنن
یه شخصی ک از سمت مهره های کمرش اسیب دیده
میگه نمیتونم پاهامو حس کنم
بهش میگید تظاهر میکنی؟
منم نمیتونم و اینکه مورد قبول باشه یان چیزی رو تغییر نمیدع🙁

:neutral_face::neutral_face:قطعا منو بهتر میشناسه

2 پسندیده

بله یادم هست فوق العاده نوشته بودین

جالبه چون علاوه بر کورتیزول هورمون هایی نظیر آلدوسترون هم ترشح میشه که باعث فعال شدن آنژیوتانسین میشه مجموعاً با کاهش دفع و افزایش بازجذب یون های سدیم و آب از کلیه، اثر بر هیپوتالاموس و سایر غدد باعث افزایش فشار خون میشه. :no_mouth:

5 پسندیده

شما رشته پزشکی میخونید؟

3 پسندیده

ببخشید جسارت نباشه اما اختلالات روانی اسکیزوفرنی، پارانوئید، توهم و… میتونه بر احساسات اثر بذاره. خاطره بد مثل شکست عشقی میتونه اثر بذاره. همه مرتبط با سیستم عصبی مرکزی ست :slightly_smiling_face::hibiscus:

6 پسندیده

بله…

4 پسندیده

می دونم خیلی عجیبه. :joy:

مرسی :pray::pray::blue_heart::blue_heart:
زینب :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: ما رو تو رایتینگ، به چالش می کشونه :joy: بعد خودش رایتینگ نمی زاره :joy::grin:
پ.ن: زینب جان :sparkling_heart::sparkling_heart::sparkling_heart: شوخی می کنم :blue_heart::blue_heart::blue_heart::green_heart::green_heart::green_heart::purple_heart::purple_heart::purple_heart::yellow_heart::yellow_heart::yellow_heart:

3 پسندیده

عالی هستش از مطالب عالیتون مارو مستفیض کنید :smile:

4 پسندیده

فاطمه جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: دانشجوی پزشکی هستند آقا شایان :dizzy::dizzy::dizzy:

4 پسندیده

خواهش میکنم :hibiscus:

خواهش میکنم خیلی لطف دارین :hibiscus::pray:t2:

5 پسندیده

بله متوجه شدم دکترا دارن زیاد میشن تو تالار
دکتر الهه ولایتی
@shayan28
ماشالله :star_struck::blush:

4 پسندیده