تفاوت hareبا rabbit خرگوش

در بسته سوم مسابقه بین لاک پشت و خرگوش از کلمه hare برای خرگوش استفاده شده و در بسته چهارم خرگوش زیرک از کلمه rabbit برای خرگوش استفاده شده ؟

این تاپیک مربوط به فصل« بسته ی چهارم » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه »

9 پسندیده

سلام دوست عزیز

در واقع بخوام محیط زیستی بگم از یک خانواده ان منتهی دو گونه متفاوت هستند، مثل ببر و گربه وحشی که از خانواده گربه سانان هستند اما از لحاظ ظاهری بسیار متفاوت از هم هستن و دو تا گونه جدا هستند

13 پسندیده

چه جالب تا حالا دقت نکرده بودم

7 پسندیده

آخه من رشتم محیط زیسته :wink::wink: @mahnaz44

11 پسندیده

چقدر عالی موفق باشی .

8 پسندیده

سلام من مقالاتی که استاد عزیز لینک دادن رو مطالعه کردم و نکاتی که یادم موند رو اینجا می نویسم:
۱. این دو جانور تفاوت فیزیکال و ظاهری باهم دارن مثلا اینکه خرگوش صحرایی یا hare گوش ها و پاهای بلندتری داره و rabbit حالتی مثل چمباتمه زدن داره و چاق تره.
۲. نوزاد این دوتا هم باهم فرق دارن. نوزاد hare شبیه بزرگسالشه فقط جثه ی کوچیک تری داره اما نوزاد rabbit خز نداره و پوستش لخته، چشاش نابیناست و از نظر توانمندی هم خیلی ضعیف و تا هشت هفته کاملا وابسته به مادرشه.
۳. خرگوش صحرایی یا hare تغییرات رنگی متنوع تری با توجه به فصول سال داره مثلا زمستونا سفید میشه اما rabbit تغییرات جزئی ممکنه داشته باشه
۴. از نظر رفتاری هم متفاوتند. مثلا اینکه rabbit اجتماعی تره و جمعی زندگی می کنن اما hare منزوی تره و با سایر خرگوش ها یکجا زندگی نمی کنه
۵. غذای rabbit نرم تره مثل سبزیجات و هویج اما غذای hare سخت تره مثل پوست درخت و شاخه ها.
۶. خونه ی rabbit دالان های زیر زمینی عمیقه اما خونه ی hare زیر زمین نیست و مثلا می تونه یه سوراخ تو کُنده ی یه درخت کنده شده باشه
۷. خرگوش صحرایی یا hare پر جنب و جوش تره

5 پسندیده

سلام چه قشنگ توضیح دادی سمیرا خانم
راستش تا حالا به این دو نوع دقت نکرده بودم و فقط را bit را می‌شناختم و hare را بهش از این نظر نگه نکرده بودم:rose::rose::rose::rose:
موفق باشی بزرگوار

3 پسندیده

رشته ای که امروز باید در ایران ما بهش بها داده بشه ولی…
موفق باشید مربی گرامی ،اطلاعات خوبی ارائه دادین ،سپاس :ok_hand::clap::tulip:

3 پسندیده

خیلی ممنون، نظر لطفتونه آقا مصطفی :pray:
برقرار باشید :tulip:

3 پسندیده

قربان شما موفق باشی:heart::heart::heart::heart:

3 پسندیده