اهمیت تعداد منابع چقدر است؟

سلام به همه دوستان عزیز
به نظر شما اینکه دو یا سه منبع رو همزمان بخونیم کار مفیدیه یا نه باید در یک برهه زمانی تمرکزمون رو روی خوندن و تکرار تنها یک منبع بذاریم؟به شخصه فک میکنم خوندن فقط یه منبع بعد از مدتی کسل کننده میشه،شما نظرتون چیه؟
ممنون میشم تجاربتونو به منم بگید
:fire::fire::heart::fire::fire:

6 پسندیده

سلام دوست عزیز
اول باید توجه کنید دو تا دوره اصلی رو باهم نخونید ، دومین چیز که باید در نظر بگیرید، برای انتخاب هر منبعی ( کتاب، پادکست، دوره، فیلم و…) همیشه باید در نظر داشته باشید که منبعی انتخاب بشه که شما بتونید متوجهش بشید. نه خیلی سخت نه خیلی آسون. منبع قابل فهم باشه ولی یه کوچولو اذیت کنه.
بخوایم درصد بدیم میگیم ۸۵ تا ۹۰ درصدش رو بفهمید.
اینجوری ذهن شما به بهترین شیوه ممکن میتونه با مطلب ارتباط بگیره و پیشرفت کنه. مثلا میتونید از کتاب های سطح بندی شده زیبوک و فیلم و کارتون زوم که متناسب سطح فعلی تون هستند در کنار دوره اصلی تون استفاده کنید

10 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون،من بیشتر تمرکزم روی feelgoodenglish هستش و واقع هم متوجه میشم و هم جذابیت داره واسم

3 پسندیده

البته اون دوره اصلی نیست و میتونید در کنار منابع اصلی استفاده کنید، مطلب زیر رو بخونید

7 پسندیده

سلام حنانه خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
بی زحمت، یه راهکاری هم برای مقابله با حس فرسودگی :joy: انگلیسی بدید. :pray::pray:
من راحت روزی بالای پنج شش ساعت رو منابع و مهارت های مختلف “لیسنینگ، رایتینگ، گرامر، لایتنر و …” انگلیسی کار می کردم، الان بعد چند ماه، احساس می کنم بریدم! از انگلیسی خسته نشدم ها. سردرد شدید، زیاد می گیرم.
:blue_heart::green_heart::purple_heart::blue_heart::green_heart::purple_heart::two_hearts:

7 پسندیده

سلام عزیز دلم

چند مقاله که یادم میاد شاید کمک کنه

من خودم راهکارم اینه وقتی از یک چیزی حس تکراری بودن بهم میده سعی میکنم یک تایمی رو برای خودم خلوت کنم بزنم به کوه و طبیعت یا کار دیگه که دوست دارم انجام بدم، الان شما طبیعیه یکم خسته بشین چون خیلی فشار روتونه و ساعت مطالعه خیلی بالاست مثلا 6 ساعت بکنش 3 ساعت اونم اختصاص بده به بخش هایی که لذت میبری ازش، مثلا فیلم نگاه کن، پادکست جذاب گوش بده

5 پسندیده

تو پلاتو که گیر کردم. ولی اصلاً مشکل انگیزه و اینها ندارم.

اینها خیلی عالی هستند. :heart_eyes: دستتون درد نکنه. :pray::pray:

5 پسندیده

قربونت عزیزم
حتی 20 دقیقه خوندن یک رمان ساده تو چنین شرایطی به مراتب بسیار بهتر از 10 ساعت مطالعه بی وقفه در چنین وضعیتیه ، پیشنهاد میکنم یکم به خودت استراحت بده ولی کلا نزارش کنار ، یک تایم حداقلی براش بزار

6 پسندیده

خیلی خیلی ممنون :pray::pray::pray::sunflower::rose::sunflower::rose::two_hearts:
:blue_heart::purple_heart::blue_heart::purple_heart::blue_heart::purple_heart:

5 پسندیده