تالار زبانشناس

اهمیت تعداد منابع چقدر است؟

اهمیت تعداد منابع چقدر است؟
0

سلام به همه دوستان عزیز
به نظر شما اینکه دو یا سه منبع رو همزمان بخونیم کار مفیدیه یا نه باید در یک برهه زمانی تمرکزمون رو روی خوندن و تکرار تنها یک منبع بذاریم؟به شخصه فک میکنم خوندن فقط یه منبع بعد از مدتی کسل کننده میشه،شما نظرتون چیه؟
ممنون میشم تجاربتونو به منم بگید
:fire::fire::heart::fire::fire:

6 Likes

سلام دوست عزیز
اول باید توجه کنید دو تا دوره اصلی رو باهم نخونید ، دومین چیز که باید در نظر بگیرید، برای انتخاب هر منبعی ( کتاب، پادکست، دوره، فیلم و…) همیشه باید در نظر داشته باشید که منبعی انتخاب بشه که شما بتونید متوجهش بشید. نه خیلی سخت نه خیلی آسون. منبع قابل فهم باشه ولی یه کوچولو اذیت کنه.
بخوایم درصد بدیم میگیم ۸۵ تا ۹۰ درصدش رو بفهمید.
اینجوری ذهن شما به بهترین شیوه ممکن میتونه با مطلب ارتباط بگیره و پیشرفت کنه. مثلا میتونید از کتاب های سطح بندی شده زیبوک و فیلم و کارتون زوم که متناسب سطح فعلی تون هستند در کنار دوره اصلی تون استفاده کنید

10 Likes

خیلی ممنون از راهنماییتون،من بیشتر تمرکزم روی feelgoodenglish هستش و واقع هم متوجه میشم و هم جذابیت داره واسم

3 Likes

البته اون دوره اصلی نیست و میتونید در کنار منابع اصلی استفاده کنید، مطلب زیر رو بخونید

7 Likes

سلام حنانه خانم :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
بی زحمت، یه راهکاری هم برای مقابله با حس فرسودگی :joy: انگلیسی بدید. :pray::pray:
من راحت روزی بالای پنج شش ساعت رو منابع و مهارت های مختلف “لیسنینگ، رایتینگ، گرامر، لایتنر و …” انگلیسی کار می کردم، الان بعد چند ماه، احساس می کنم بریدم! از انگلیسی خسته نشدم ها. سردرد شدید، زیاد می گیرم.
:blue_heart::green_heart::purple_heart::blue_heart::green_heart::purple_heart::two_hearts:

7 Likes

سلام عزیز دلم

چند مقاله که یادم میاد شاید کمک کنه

من خودم راهکارم اینه وقتی از یک چیزی حس تکراری بودن بهم میده سعی میکنم یک تایمی رو برای خودم خلوت کنم بزنم به کوه و طبیعت یا کار دیگه که دوست دارم انجام بدم، الان شما طبیعیه یکم خسته بشین چون خیلی فشار روتونه و ساعت مطالعه خیلی بالاست مثلا 6 ساعت بکنش 3 ساعت اونم اختصاص بده به بخش هایی که لذت میبری ازش، مثلا فیلم نگاه کن، پادکست جذاب گوش بده

5 Likes

تو پلاتو که گیر کردم. ولی اصلاً مشکل انگیزه و اینها ندارم.

اینها خیلی عالی هستند. :heart_eyes: دستتون درد نکنه. :pray::pray:

5 Likes

قربونت عزیزم
حتی 20 دقیقه خوندن یک رمان ساده تو چنین شرایطی به مراتب بسیار بهتر از 10 ساعت مطالعه بی وقفه در چنین وضعیتیه ، پیشنهاد میکنم یکم به خودت استراحت بده ولی کلا نزارش کنار ، یک تایم حداقلی براش بزار

6 Likes

خیلی خیلی ممنون :pray::pray::pray::sunflower::rose::sunflower::rose::two_hearts:
:blue_heart::purple_heart::blue_heart::purple_heart::blue_heart::purple_heart:

5 Likes