حفظ کردن داستان 🤦‍♀️

سلام دوستان درک کردن داستان و فهمیدن جملات و کلمات کافی هست؟یا باید کل داستان و حفظ کنیم؟:confused:

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی شاهزاده هملت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

2 پسندیده

این موضوع برای افراد مختلف فرق میکند
اما حفظ کردن داستان گاهی باعث خسته شدن و زده شدن از زبان می‌شود درک جملات و اضافه کردن کلمات ناشناس به جعبه لایتنر باعث یادگیری سریع شما میشود

3 پسندیده

سلام بستگی به نوع بسته ای که دارید مطالعه میکنید و هدفی که دارید داره
مثلا اگر داستان هارو برای گسترده خوانی می‌خونید نیاز نیست
اما مثلا بسته ی انگلیسی قدرت مینی استوری هایی داره که باتوجه به تکنیک ها خود ب خود داستان رو حفظ میشید

5 پسندیده

سلام دوست عزیز

توجه داشته باشید ما اصلا در توصیه هامون نگفتیم داستان رو حفظ کنید، یکی از اهداف نصب اپلیکیشن زبانشناس برای زبان آموز تقویت مهارت مکالمه است، اگر جایی عنوان شده داستان رو از حفظ بگین منظور اینه که شما اونقدر اون داستان رو گوش داده باشید که بتونید در حد چند جمله راجب اون داستان صحبت کنید، و حتی ممکنه اونقد به اون داستان مسلط شده باشید که بتونید تمام داستان رو بدون هیچ کم و کاستی بگین که ما به اون هم ایرادی نمیگیریم، اما چیزی که باید در مورد این بازگویی ها بدونید اینه که اگر جزو افراد مبتدی و تازه کار هستین همینقدر که بتونید داستانی که خوندین رو برای خودتون در حد چند جمله که کلیت داستان رو برسونه تعریف کنید کفایت میکنه اما اگر سطحتون متوسط یا بالاتره میتونید با کلمات جدیدی که در اون داستان یاد گرفتین یک داستان جدید بسازین

7 پسندیده

سلام ممنون از پاسخگوییتون مبتدی هستم هفته ۴ روز اختصاص دادم به زبان ، ،جمله رو که میخونم میتونم معنی کنم که چی نوشته ، سوال هم اینکه باید بدون تسلط به نوشته بتونم جمله ای بگم ؟؟

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
قطعا باید به تسلط برسین که بتونید راجب اون موضوع یا درس صحبت کنید

2 پسندیده

مرسی که راهنمایی کردین:pray:t3::pray:t3::bouquet:

3 پسندیده

سلام
منم مثل شما مبتدی هستم
ولی چون همه گام هارو میرم یعنی هم گوش میدم و از رو میخونم هم فقط گوش میدم هم به طور سخرانی انجامش میدم هم گوش میدم قطع میکنم خودم میگم ک در اخرم تکنیک سایه میزنم ناخوداگاه حفظ میشم.
دیگ چون حفظ میشم ی کانال زدم داخل تلگرام اونجا صدامو ضبط میکنم و گوش میدم خیلی خوبه حتما این کارو بکنید
مشکلاتتون رو میفهمید مثلا من خودم الکی اس اضافه میکردم :neutral_face: یا نمیگفتم
بعد ی تکنیک دیگم هست ک رکورد تایم ویس قبلیتو بزنی.من اونم انجام میدم.

5 پسندیده

سلام ممنون که راهنمایی کردین ، تکنیک سایه چیه ،؟من همش فکر میکنم کلماتو نمیتونم به زبان بیارم نمیدونم ترس از بلند خوانی دارم که اشتباه بگم یا واقعا بلدش نمیشم شایدم دارم خیلی سخت میگیرم حس بدی دارم😔

2 پسندیده

تکنیک سایه :point_down::point_down::point_down:

این تو ذهنتون باشه قرار نیست من روز اول مثل راوی صحبت کنم با تکرار و تمرینه من به اون حد میرسم پس اصلا نگران نباشید و فقط تمرین کنید

5 پسندیده

دلشوره یاد گرفتن دارم ،ممنون از کمکتون:pray:t3::pray:t3:

2 پسندیده

زبان رو با لذت یاد بگیرین، تا زمانی که این حس باهاتونه که ممکنه موفق نشم، و این نگرانی ها رفع نشه پیشرفتی رو مشاهده نمیکنید، به خودتون اعتماد کنید همه اونایی که الان انگلیسی رو عالی یاد گرفتن روزی تو جایگاه شما بودن

3 پسندیده

استرس نداشته باش.به خودت زمان بده
من خودم یک سال زمان دادم به خودم ک هر روز بخونم
بعد از اون نتیجه میگیرم ک پیشرفت کردم یا ن…من الان روز 22هستم 343روز دیگ دارم تا یک سال
صبر خیلی مهمه

2 پسندیده

مرسی از انرژی که دادین :heart_eyes:ذوق یادگیری خیلی دارم ، ممنون:heart::heart:

1 پسندیده

من عاشق یادگیری هستم ، این دلشوره هم برمیگرده به دوران مدرسه و معلم های سخت گیر و فرار کردن از یاد گرفتن :pensive:امیدوارم ی روز بیام بهتون بگم منم موفق شدم و جایگاهم خیلی بالاتر رفته ،به امید اون روز:pray:t3::pray:t3::pray:t3:

5 پسندیده

سلام
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم الانم ۲۹ روز دارم انگلیسی قدرت دنبال میکنم خیلی خوشحالم که بالاخره تعهد و انگیزه داشتم ادامه بدم …از بابت حفظ کردن داستان همینطور که دوستان گفتن با شنیدن پی در پی میزان تسلط به حدی میرسی که داستان خود بخود حفظ میکنی من جواب ای جی قبل از اینکه خودش بگه میگم…اصلا نگران نباش و صبر داشته باشه من ۶ ماه فاصله زمانی گذاشتم برا پیش رفتم…یه تجربه ای که خودمم داشتم اینکه اول صبح قبل از هر کاری زبان شناس گوش بده هم پرانرژی تری هم بقول کتاب قورباغه ات رو قورت بده س خیلی نتیجه بخش

4 پسندیده

درود ی سوال داشتم ،اینکه میگین مثلا ۶ ماه تونستم حتی جواب ای جی رو بدم ، یعنی بعد از درس چندم موفق به این کار شدین ؟،الن من جوجه اردک زشت رو دارم میخونم و هملت و الن باید خیلی تکرار کنم که بتونم جواب خط قبلی رو بدم ، ؟یا بعد از درک مطلب برم به درس بعدی ؟

1 پسندیده

متوجه نشدم دقیقا چی گفتید من الان درس ۸ انگلیسی قدرت هستم…بله تکرار باید هر روز باشه خود بخود تسلط احساس میکنی ۷ روز تکرار هر درس حداقل

1 پسندیده

منظورم این بود که تا تسلط به اولین داستان و نداشته باشم نرم درس بعدی؟

1 پسندیده

‌بله درسته اگه با یه هفته مسلط نشدی ۲ هفته یا حتی یک ماه یک درس فقط کار کن تا مسلط شی کاملا

2 پسندیده