🍉 زیبوک گردی در تابستان ۹۹📚

سلام
کتاب خون بها پادشاه از کتابهای متوسط مطالعه شد. داستان در مورد مرد ثروتمندی است بنام کینگ ( بر خلاف اسم کتاب پادشاهی در داستان وجود ندارد ) که آدم رباها پسرش را (البته به اشتباه پسر راننده اش را) میدزدند و درخواست پول میکنند…و ادامه ماجرا…
راویش لهجه آمریکن هست و برای من صداش جالب بود
این کتاب مثل فیلمهای آمریکایی است و آخرش هم همانطوری تمام میشه.
کتاب اصطلاحات جالبی داره مثل
she looked like a million dollars

17 پسندیده

سلام…روزگارتون به خیر. عقل تون سلیم. تن تون سلامت

فراموش کن تا به خاطر آوری/Forget to remember سطح بندی شده ی متوسط- 3 ساعته

تقریبا تا 90 درصد تونستم بدون نگاه کردن به متن، دنبال کنم داستان رو…با اینکه سطحش سخت نبود ولی نمی تونستم تمرکز کنم رو داستان

خلاصه ی اسپویل نشده ای از زبان زپ

Despite Jan and Kate were sisters, they had never been too close to each other. From childhood their father has been given all the love and attention to Kate. And, as a result Kate has got a proper education at Oxford which helped her to escape Lewisham for Marlow where she became a successful lawyer. Kate also had a happy marriage with an investor who gave her two beautiful kids. They lived peacefully in a big, fashionable house with a servant. Meanwhile, Jan had to go work at once after school so she had little education and no skills. Her marriage was a disaster which has left her with an uncontrollable daughter. One of the worst things was that she stuck in Lewisham. When Jan and Kates’ father died, his wife started to lose her memory. Gradually she became so helpless that could not be left alone for a minute. Therefore, Jan, as the only daughter who lived near enough to her mother, had soon become responsible for her. But Jan had to work and has constantly stood the crazy things that her mother had done. Jan tried to get help from sister, but it seemed that Kate was too busy and too selfish to share the responsibility of caring for their mother

داستان قشنگی بود که با تلاش Jan برا صحبت کردن تلفنی با Kate شروع میشه…رو پیغام گیر

‘Hello, Kate. This is Jan. I’m sorry, but you’ll have to come down to Mother’s. We’ve got to talk. I can’t go on like this. It’s becoming impossible. I know you’re always busy, but you’ll have to come. I can’t manage with Mother any more. Please call me back at Mother’s house as soon as you can.’

تفاوت قایل شدن والدین، دوست داشتن، تعهد و تکلیف، مادی نگری به مسایل احساسی و … که تو این داستان خیلی بهش پرداخته شده؛ البته با محوریت مشکلات مادربزرگ
و …
این کتاب از معدود داستان هاییِ که خیلی توش از tag question استفاده شده؛ به خصوص Gran خونواده (بحث آموزشی!)

احتمال اینکه یه جاهایی از مامان بزرگ قصه خسته شید، زیاده…ولی تحمل کنید؛ مثل Jan و دخترش
داستان خوبی بود…و البته درکنارش، صوت و متن خوبی هم داشت.

امیدوارم شما هم این کتاب رو بخونیدو ازش لذت ببرید.

15 پسندیده

دوستان کدوم‌کتاب زیبوک بهتره برای شروع ؟
سطح ۳ زبان شناسم؟

5 پسندیده

بنظرم از کتابهای ساده میتونید شروع کنید و بعد چند وقت به متوسط هم یسر بزنید

9 پسندیده

آدری هپبورن رو خوندم از داستان های ساده
واقعا آسون و جذاب بود

14 پسندیده

سطح ساده و خیلی ساده، میتونید ترتیب کتاب ها رو سختی صعودی یا سختی نزولی کنید تا کتاب در حد خودتون رو پیدا کنید، ترتیب کتاب ها رو سمت چپ میتونید تغییر بدین

9 پسندیده

سلام.
/تجربه ی من از خوندن کتاب های زوم/
از هر قفسه ی سطح بندی شده ای می تونید کتاب مناسب سطح خودتون رو پیدا کنید.
ولی احتمالا
کتابایی که سطح هر زیربخشش بالای 90-95درصد هستن، براتون کم چالش ن و می تونید خیلی راحت متوجه شید.

هر چه این درصد پایین تر می ره، باز هم احتمالا خواهید تونست بدون کمک گرفتن از دیکشنری، دنبال کنید سیر داستان رو
ولی برا پایین تر از 85 درصد، نیاز بیشتری به دیکشنری رو احساس خواهید کرد.

پس، ببینید چی می خواید…

11 پسندیده

مرسی از راهنماییتون
7 پسندیده

سلام
کتاب مشکلِ سلول سیزده در سطح خیلی ساده خوندم
(این کتاب مناسب سطح خیلی ساده نبود یه کوچولو سخت بود.)
کتاب خیلی باحالی بود خیلی خوشم اومد؛ مدام قیافه ام اینجوری میشد :thinking: :face_with_raised_eyebrow: :face_with_monocle: حالا وقتی تموم شد اینجوری شد :astonished:

حتما بخونید؛ ببینید پروفسور چطور از مغزش استفاده می‌کنه
من یکی که اصلا نتونستم حدس بزنم که پروفسور چیکار می‌کنه :smile:

17 پسندیده

سلام کتاب خانواده رابینسون از کتابهای خیلی ساده تموم شد . کتاب خیلی ساده ای بود .

15 پسندیده

سلام به دوستانِ گلِ کتابخون

کتاب چهارم از مجموعه Harry Potter با نام The goblet of fire تموم شد
البته این کتاب رو ۱۶ مرداد تموم کردم اما تا امروز درگیر کلماتش بودم بخاطر همین طول کشید تا گزارش رو بزارم

امروز کتاب ۵ ام رو هم تموم کردم
اما تا کلماتش رو تموم نکنم شاتش رو نمی دم
:grin::grin::grin::grin::grin::upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face::100::100::100::100::100:

14 پسندیده

سلام عزیزان وقتتون بخیر و خوشی😍
کتاب East of Eden از سری داستان های پیشرفته خوانده شد که یکی از کتابهای معروف جان اشتاین بک هست به نسبت کتاب های دیگه پیشرفته این برام چالشی بود
ضمن اینکه راوی خوبی داشت

⁦☘️⁩ پ ن: فصل آخرش که زده ۱۳ در واقع شامل سه فصل ۱۳_۱۴_۱۵ هست،
⁦☘️⁩چندجاییش هم اسکرول با صدا هماهنگ نبود

داستان: دو برادر که دختری ب صورت اتفاقی وارد زندگیشون میشه و با یکی از برادرها ازدواج میکنه، ورود این دختر باعث چالشی شدن و بروز اتفاقاتی در زندگی شون هست

16 پسندیده

سلام کتابخون های عزیز

اول خواستم ماهی روی درخت رو بخونم که نشد دان کنم فکر کنم کامل تو اپ آپدیت نشده :thinking:
به جای اون، دو فصل (۱,۲) از کتاب تار شارلوت رو خوندم

13 پسندیده

سلام کتاب روح خلبان از کتابهای خیلی ساده خوانده شد.

12 پسندیده

سلام سلامممم
خب گزارش کتاب پنجم مجموعه Harry Potter با نام The order of the Phoenix

این کتاب در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۹ به پایان رسید .

.
.

:blush::blush::hugs::hugs::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus:

13 پسندیده

گزارش کتاب ششم مجموعه Harry Potter با نام The half_blood prince

این کتاب در تاریخ ۲۶ مرداد ۹۹ به پایان رسید .

:cactus::tulip::tulip:⚘⚘⚘ :wink::wink::wink:

13 پسندیده

گزارش کتاب هفتم ( آخر ) مجموعه Harry Potter با نام The Deathly Hallows

این کتاب در تاریخ ۲۹ مرداد ۹۹ به پایان رسید .

.
.

:innocent::smiling_face_with_three_hearts::blush::smiling_face_with_three_hearts::innocent::smiling_face_with_three_hearts::innocent:

11 پسندیده

هر ۷ کتاب هری پاتر تموم شد .

کل این سری ( البته با کتاب فرزنده نفرین شده ) تقریبا ۱۲۲ ساعت هست .
اگر ۶ ساعت کتاب ۸ رو فاکتور بگیریم میشه تقریبا ۱۱۶ ساعت .
این ۱۱۶ ساعت رو تو ۲۲ روز خوندم
بین این ۲۲ روز ، دو یا سه روز دچار سر درد شدید شدم و مجبور شدم کم بخونم . اما اگر این دو سه روز نبود ، تو ۲۰ روز تموم میکردم :pensive::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage::face_with_head_bandage:
دفعه بعد رکورد میزنم ، ۲۰ روزه میخونم، به امید خدا .
لغاتش خیلی خوب بود
این شاخص لغات من در روز اول شروع این مجموعه :point_down:

این هم شاخص لغات من در روز پایان :point_down:

من در این ۲۲ روز ۲۸۴۲ لغت یاد گرفته و سفید کردم

امروز سعی میکنم که یک تاپیک معرفی برای این کتاب بزارم .
:hugs::100::100::100::100::100:

.
پ.ن. من جلد اول رو با سرعت ۱.۱ شروع کردم ، بعد کم کم شد ۱.۲ ، جلد ۴ و ۵ رو با سرعت ۱.۳ و در اخر جلد ۷ رو با سرعت ۱.۴ خوندم .
پ.ن. در کتاب ۵ و ۶ اون فصلایی که شاخص لغاتشون بالای ۸۰ بود رو اصلا دست نزدم و هیچی رو سفید نکردم، چرا دروغ حالش رو نداشتم :confused::grimacing::grin:

13 پسندیده

سلام داستان شاهزاده زیگفرید رو خوندم، از سری داستان های خیلی ساده، صدای راوی جذاب و گیرا بود

14 پسندیده

سلام عزیزان امیدوارم که خوب باشین :rose:
کتاب دور از اجتماع خشمگین از سری کتابهای ساده تموم شد
کتاب خوبی بود با متنی روان و راوی خوب. :heart_eyes:
بطور کلی به این نتیجه رسیدم که راوی های خانم بهتر حس شخصیتارو منتقل و خیلی تصویر سازی ذهن رو واقعی و نزدیک میکنن
داستان دختری به اسم بسشبا که موقعیت های احساسی مختلفی براش پیش میاد که انتخابش همراه با مشکلاتی میشه و…

13 پسندیده