کیا لغات داستان های بچگانه رو 100% بلدن؟

سلام :grinning:
شاید اسم داستان های بچگانه مسخره و ابتدایی به نظر برسه
ولی همین داستان های بچگانه شامل 1600 تا لغت انگلیسی هست :flushed:
که از تعداد لغاتی که ما در راهنمایی و دبیرستان یاد گرفتیم بیشتره :no_mouth:
یعنی از بچگانه بالاتره برا ما غیر انگلیسی ها
حالا میخوام ببینیم کیا 100% لغات رو یاد گرفتن با یک اسکرین مارو مهمون کنید :heart::star_struck:

این تاپیک مربوط به دوره« داستان‌های بچگانه » در نرم‌افزار «زبانشناس» است.

11 پسندیده

خودم هنوز نصفه ام :sleepy::grinning:

7 پسندیده

سلام.اینم پرونده اعمال من

13 پسندیده

بابا ایول
گل کاشتی که :heart:

6 پسندیده

سلام اینم کارنامه من تا الان:

11 پسندیده

احسنت با دو سه دوره 100 میشی :upside_down_face::ok_hand:

5 پسندیده

اونایی که پایین 100 هستن هم نترسن بفرستن تا روحیه بگیرن

5 پسندیده

یه موضوعی رو هم بگم که با مشورت مشاورای خوب زبانشناس و بچه های تالار متوجه شدم و دارم بهش عمل میکنم ،خیلی مفیدتره.من تو سایت تست یور وکب تست دادم و رتبه لغاتم ۳۳۷۰ تا شد و رتبم متوسط بود.مشاورای زبانشناس داستانهای واقعی و انگلیسی بدون تلاش را با استفاده از پنج استراژدی آموزش زبان پیشنهاد دادند، من هم شروع کردم.بعد از چند روز یکی از بچه ها روش خوبی را یاد داده بود اینکه رو داستانهای واقعی هم زیاد مانور ندیم و تا میتونیم زودتر سراغ انگلیسی بدون تلاش و انگلیسی قدرت بریم.به این صورت: روز اول درس اصلی داستانهای واقعی درس ۱ و ۲ و ۳ و ۴. روز دوم درسهای۲ و ۳ و ۴ و ۵. روز سوم درسهای ۳ و ۴ و ۵ و ۶ تا آخر درسها همینطور و روزی مکالمه فعال یکی از درسها را انجام بدید.جمعه ها هم سراغ بقیه قسمتهای درس برید که ایشون گفتند اگه تونستید مهم درس اصلی و مکالمه فعاله چون زمانها رو توی انگلیسی بدون تلاش کامل یاد میدن.ایشون ۴۰ روزه این دوره رو تموم کرده بود و رفته بود انگلیسی بدون تلاش و قدرت خیلی هم راضی بود. درسهای AJ تو انگلیسی بدون تلاش و انگلیسی قدرت عالیه.من هم خیلی چیزها یاد گرفتم
موفق باشید

12 پسندیده

برای همین داستانهای بچه گانه را نصفه ول کردم و فعلا سراغش نرفتم چون مطالب بهتری پیدا کردم .به قول معروف نو که بیاد یه بازار کهنه میشه دل آزار :laughing: :grin:
البته کسانی که سطحشون خیلی پایینه مخاطب من نیستند.کسانی که سطحشون حداقل متوسط هست بخونن.مطالب بالا رو هم برای کسانی که مثل خودم تو زبانشناس تازه واردن و آشنایی زیادی باهاش ندارن نوشتم شاید به دردشون بخوره

8 پسندیده

موافقم کلمات خوبی داره. منتها باید همه کلمات رو یاد گرفت. اتفاقا کسایی که پیشرفته می خونن گاهی کلمات خیلی ساده رو اشتباه میکنن.

10 پسندیده

اینم مال من

12 پسندیده

میشه بگید لطفا این نتیجه چند وقت مطالعس؟و این ک چجوری میخوندید؟

6 پسندیده

بله با صحبت شما هم موافقم دایره لغات بالا رکن اصلی یادگیری زبانه. منم داستانهای بچه گانه رو خوندم و لغاتی که بلد نیستم رو در آوردم و خوندم.همونطور که آقا کامبیز تو تاپیکشون گفتند برای یادگیری زبان اول لغت اونم در غالب عبارت باید یاد بگیریم بعد قانونTPR وTPRS رو اجرا کنیم که این خاصیت تو داستانهای بچه گانه وجود نداره.در داستانهای واقعی و انگلیسی بدون تلاش قرار داره بعدش گسترده خوانیه.بعدشم قرار نیست چون داستانهای بچه گانه میخونیم خودمون را فقط محدود به اون کنیم مثلا من داستانهای بچه گانه رو خوندم الان هم داستانهای واقعی و انگلیسی بدون تلاش رو همزمان میخونم از نتیجش هم خیلی راضیم چون هم دایره لغاتم خیلی بالا رفته هم با درسهایAJ TPRS کار میکنم گرامر و ساختار جمله کامل دستم اومده کنارش اگه وقتم اجازه بده کتاب داستان هم میخونم ولی به روش گسترده خوانی که اذیت نشم و لذت داستان را از بین نبره.پیشنهاد میکنم ویدئو آقا کامبیز تو تاپیک من چجوری انگلیسی یاد گرفتم رو حتما نگاه کنید همه مطالب رو با مثال توضیح داده

9 پسندیده

سلام. همه گفته ها تون صحیح ولی به نظر من این اشتباهه که دو تا دوره رو باهم بخونیم چون تکرار رکن اصلی است و یه هفته هم برای برخی از درس ها کمه تو دوره افورتلس

5 پسندیده

باریکلا آقا عماد منتظر 100% سبز شدنتون هستیم :green_heart:

5 پسندیده

بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy:
من یه چیزی رو می گم …‌
ولی لطفاً به صاحب تاپیک یا کس دیگه ای، برنخوره.
اینکه چند درصد لغات یه دوره رو بلد باشیم، نشان دهنده میزان تسلط یا مهارت کلی لغت ما تو زبان انگلیسی نیست.
شاید یکی اون دوره رو اصلاً نخونده و کار نکرده باشه.

:green_heart::green_heart::blue_heart::blue_heart::yellow_heart::yellow_heart:

8 پسندیده

سلام این که چقدر زمان میبره به چند چیز بستگی داره
:one: به میزان لغاتی که از قبل بلد بودید
:two: انجام تکنیک های مختلف و تکرار
بهتره شما درس های بخش اول رو گوش بدید و ترجمه رو بخونید و کلماتی که نمیدونید به جعبه لایتنر اضافه کنید

دفعه بعد با راوی بخونید تا تلفظ کلمات دستتون بیاد
دفعه بعد روخوانی کنید و با تکرار سعی کنید کلماتی رو که نمیدونید با عبارت حفظ کنید تا یادگیری سریع تر رخ بده

اگر سریع کار کنید و هر روز کلمات رو دوره کنید 1 تا 2 هفته طول میکشه (بستگی داره. به کلماتی که قبلا یادگرفتید)
و اگر کمتر وقت بزارید 3 4 هفته تا 1 ماه :upside_down_face:

5 پسندیده

بر فرض کسی نخونده و بیاد همه رو میدانم بزنه و اسکرین بگیره و ما هم ازش تشکر کنیم :smiley:
آیا اینجا ما گول خوردیم یا اون خودشو گول زده :sweat_smile:

3 پسندیده

از نظر من انقدر حرفتون سطحی هست که چیزی نباید بهش گفت

5 پسندیده

خوب من این دوره رو اصلاً نخوندم. فقط یه دور متنش رو خوندم و لغاتی که نمی دونستم رو وارد لایتنر کردم. الان هم می بینم اصلاً لغات خوبی نبودند. بیشتر اسامی حیوانات و موارد بی اهمیت بودند.
باید کم کم از لایتنرم، خارجشون کنم.

حرف زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

5 پسندیده