کیا لغات داستان های بچگانه رو 100% بلدن؟

من که سطحم رو هیچ وقت، بالا نمی دونم.

دقیقاً وقتی می زنی “می دانم” دیگه هیچ راهی نیست که لغات رو برگردونی یا “هایلایت های آبی” رو برگردونی.
من تو زیبوک خوانی، دو بار سهواً دو فصل تو دو تا کتاب مختلف رو اصلاً نمی دونم کِی دستم رفته رو کادر آخر فصل “باقی لغات آبی را می دانم” و مجبور شدم کل لغاتی رو که تو اون دو تا فصل نمی دانم رو تک تک، وارد لایتنرم بکنم و لایتنرم در حد انفجار برسه.

بعدش در مورد حفظ زنجیره مطالعه روزانه، می شه با “سی دقیقه” تقلب هم زنجیره رو پر کرد! ولی من و زینب :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: میانگین شنیداری حدود سه ساعت رو داریم. اگه قرار به پر کردن زنجیره با تقلب باشه که نیاز به سه ساعت تقلب کردن نیست!
هر چند که ماه گذشته، هر دو تامون، افت “میانگین شنیداری” داشتیم. من به خاطر فوت پدر بزرگم و زینب به خاطر امتحاناتش.

3 پسندیده

سلام

راستش من الان سه ماهه که داستان های بچه گانه رو تموم کردم.اوایل اسفند ماه داستان های بچه گانه رو شروع کردم و تا دو هفته روزی یه دو ساعت فقط بچه گانه رو خوندم قسمت اول تا چهارم رو هر کدوم از داستان هارو ۱۰ الی ۲۰ بار خوندم اما بعدش قسمت پنجم یه چند تا مشکل گرامری پیدا کردم مثل وجه موصولی… فقط به زور خوندم چون واقعا احساس میکردم متوجه نمیشم یه قسمت هاشو ۳الی ۴ بار تکرار کردم و رد شدم. در کل ۲۵ روز وقت برد که همه شو بخونم. و تکنیک سایه رو تا حدودی رو همه شون امتحان کردم و ۱۰ … تا داستان هم به خاطر تکرار زیاد حفظ شدم. من بعد قسمت سوم داستان های بچه گانه نیمچه داستان ها رو شروع کردم و اونم تو ۲۰ روز تموم کردم.

2 پسندیده

اول من اصلا سطح خودم رو بالا تمی دونم چون هنوزدارم درس پس میدم
دوم ادم باید همیشه نیمه پر لیوان رو ببینه نه نیمه خالی
حالا از کجا معموله خود شما یا دیگران تو این تاپیک حقیقت رو گفته باشن ؟! یا حتی بقیه توی دیگر چالش ها
پس همیشه میشه بدبینانه نگاه کرد اما ، طرز نگاه به فرد بستگی داره و افکارش
منی که روزی ۱۰ ساعت زبان میخونم و میانگین شنیداریم بالای ۳ ساعت بود چرا باید بیام تقلب کنم ؟!
من تورو گول میزنم بقیه رو گول میزنم اما خودم زو که نمی تونم وجدانم رو که نمی تونم گول بزنم
میتونم ؟!
اگر فلانی میتونه ، افرین بهش
تو زنجیرت رو پر کنی ایا بهت مدال طلا میدن!
نه که نمیدن
هرکسی یه نظری داره
از نظر یکی اون مدل لغات خوب نیست اما از نطر دیگری خوبه !!!
یکی لغات سطح بالا دوست داره و آکادمیک یکی عادی و معمولی
این فرق داره ، هر کسی با کس دیگه نظرش و خواستش متفاوته !!!
زنجیره یه نوع نماده ، نماد پشتکار ، مهم یادگرفتن زبانه نه گول زدن دیگران، اگه ادم بخواد یکی رو گول بزنه چی بهش میرسه !!
همه اینا رو گفتم تا اخر به یه چیز برسم
خیلی خوبه قبل از اینکه ادم چیزی بگه اول فکر کنه ، که ایا این حرف درسته ؟! باعث نمیشه به بقیه بر بخوره ؟! اصلا منطق پشت این حرف هست ؟! و الا اخر

5 پسندیده

تا جایی که میدونم نیمه پر لیوان به معنای خوش بینی بود نه بدبینی
جالب اینه که ما نظرمون یکیه و داریم با هم بحث میکنیم :rofl:

1 پسندیده

لیست دوستانمون که بالای 90% لغات رو حفظن :heart::heart:

:one: @sajjad108
:two: @Lia2
:three: @elahehvelayati
:four: @zeinabss

3 پسندیده

وا لا به من یکی که برخورد!
منی که ساعت دوازده هر شب، شروع می کنم به پر کردن زنجیره و باقی ماجرا

5 پسندیده

3 پسندیده

متاسفانه بدلیل سختی بیش از حد داستانهای بچگانه من نتوانستم کامل آن را تمام کنم.:cold_sweat::cold_sweat:

4 پسندیده

البته اینو یادم رفت بگم که من اول همه داستانهای واقعی رو خوندم و کلماتش را در آوردم و یاد گرفتم که دقیقا یادم نیست چقدر کشید بعد که شروع به تکرار درسها با روش سایه کردم انگلیسی بدون تلاش رو شروع کردم.الان هم روزی چهار تا از درسهای داستانهای واقعی رو مرور میکنم هم روزی یکی از مکالمه های فعالش رو گوش میدم جمعه هم هر چقدر وقت کنم قسمتهای دیگه داستانهای واقعی را کار میکنم در کنارش انگلیسی بدون تلاش رو یاد میگیرم به علاوه لایتنر .و یه کم اگه وقتم موند کتاب داستان میخونم

4 پسندیده

منم متوسطم

4 پسندیده

احسنت مستر @sootere به جمع برتر ها پیوستی :green_heart:

@shahab23 متمرکز خوانی خیلی خوب جواب میده شما میتونی :muscle: پس تمومش کن

@kosar-ahmadi من خودم هم نصفه ام ایشالا با هم تمومش میکنیم با قدرت :upside_down_face:

2 پسندیده

توکل بر خدا :bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet::bouquet:

4 پسندیده

کاملا با این نظر موافقم

4 پسندیده

داستان های واقعی رو یبار خوندی تموم شده ،الان دوباره برگشتی سر وقت داستان های واقعی:roll_eyes::roll_eyes::thinking::thinking::thinking:

4 پسندیده

عالیه سعی میکنم در هنگام خوندن تمرکز بگیرم

3 پسندیده

نرفته بودم که الان برگردم وقتی خوندن خود داستان و لغات داستانهای واقعی را تموم کردم و رفتم سراغ فرمول سایه و بقیه استراژدیها همزمان انگلیسی بدون تلاش رو هم شروع کردم یعنی الان روی ثبات و سلیس بودن و … داستانهای واقعی کار میکنم

5 پسندیده

میخوام کم کم شروع کنم انگلیسی قدرت رو آخه خیلی تعریف میکنن ازش :roll_eyes:

2 پسندیده

مطمئن باش از شروع کردنش پشیمون نمیشی.بین داستانهای واقعی و انگلیسی بدون تلاش وقدرت یکی را میتونی انتخاب کنی هر کدوم رو انتخاب کنی خوبه.ولی من به شخصه با شناختی که از خودم دارم به عقب برمیگشتم حتما اول انگلیسی بدون تلاش وقدرت را انتخاب میکردم بعد سراغ داستان واقعی میرفتم.
البته این نظر شخصی منه وهر کسی با شناختی که از خودش و شرایطش داره باید انتخات کنه، دوباره سرم نریزید :joy: :grin:

6 پسندیده

آخه داستان های واقعی چی داره ک‌ بعد نیو متد و قدرت بخوای بخونیش :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:،تنها مزیتی ک داستان های واقعی داره اینه ک ناخداگاه تو رو با زمان های کاربردی تو انگلیسی آشنا میکنه همین ،وگرنه دایره لغاتش از همه پایین تره و منم به عنوان اولین پکیج داستان های واقعی رو خوندم و برا اونایی ک سطحشون صفره خوبه،شما ک علاقه به این سبک داری بهتره مگا داستان ها رو مرور کنی

7 پسندیده

ممنون به خاطر راهنماییتون
منم با شما موافقم وقتی انگلیسی بدون تلاش و قدرت رو خوندم گفتم کاش اول با این شروع میکردم
منم از داستانهای واقعی خوشم نمیومد اصلا باهاش ارتباط نمیگرفتم ولی چون درسم بود خوندم ، بهر حال خاصیتهای خودش را هم داشت ولی قدرت را کاملا با علاقه دنبال میکنم هر چقدر هم میخونمش اصلا خسته نمیشم

7 پسندیده