تمرین املا

برای تمرین املا چکار کنیم؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

5 پسندیده

میتونید اول لغات رو خوب حفط کنید و دقیق ببینید
بعد رو کاغذ بنویسید و از کسی بخواید براتون بخونه، شما هم بنویسید و یجورایی مثل مدرسه، ازتون املا بگیره
خودم یکی دوبار امتحان کردم خوب بود نسبتا این روش

5 پسندیده

من اول چند بار، دقیق به املاء کلمات سخت و جدید، نگاه می کنم. بعد چند بار املاء اون کلمه رو تو ذهنم تمرین می کنم و می نویسم.
با لغات و اصطلاحات توی لایتنرم هم همین طور، رفتار می کنم.
تا حالا هم خیلی برام جواب داده.

4 پسندیده

سلام دوست عزیز

برای تقویت دیکته ی کلمات انگلیسی ابتدا توصیه میکنم که از تجربیات دوستان که در لینک زیر گفته شده استفاده کنید:

مورد دوم: منابع زبانشناس دارای متن و صوته، شما میتونید به دروسی که از لحاظ شنیداری به اون مسلط شدین گوش بدین و متنش رو بنویسید و در انتها با متن درس مقایسه کنید

مورد سوم :با افزایش میزان مطالعه املا رفته رفته بهبود پیدا میکنه. مخصوصا مطالعه‌ی کتاب های سطح بندی شده‌ی پکیج زیبوک در نرم افزار زبانشناس
مقاله زیر رو مطالعه کنین

4 پسندیده

چطور فارسی یاد گرفتی بنویسی. همون جورم انگلسی. اینقدر بنویس و جمله سازی کن که جا بیفته. برای بعضی کلمات سخت هن قانون بذار تو ذهنت حفظشون کنی. مثلا
پی ار اِلی مینا و رضا یزدانی اماده شده.
Preliminary
این روش محدود جواب میده. یه سالنامه بذار هر وقت به چیزی گوش میدی کلماتش رو اسون و سخت یادداشت کن.
بخصوص داستان های کوتاه.

3 پسندیده

من لابلای تکنیک سایه و … یک بار انگلیسی متن رو جمله ب جمله گوش میدم و املا می نویسم یعنی هم لیسنینگم و هم املا رو همزمان تقویت میکنم .
یکبارم متن فارسی رو نگاه میکنم و تلاش میکنم انگلیسیشو بنویسم ‌ ک تلاشم رو هم رو املا و هم جمله بندی متمرکز میکنم .
البته من ی مبتدیم و از متون تالار یاد گرفتم ک ب تلاشم ادامه بدم تا زبان انگلیسی ملکه ذهنم بشه .

2 پسندیده