اولین تصمیم و آخرین وعده ی پوشالی به خودم که

:smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::heart_eyes::rainbow::rose::rose::rose::rose::sunflower::cherry_blossom::blossom::candy::revolving_hearts::two_hearts::heartbeat::heartpulse::white_heart::heart::heart_decoration::heart::heart::heart::orange_heart::yellow_heart::blue_heart::purple_heart:

6 پسندیده

Any time.

It’s my pleasure. I can’t thank you enough. We’re going to “Break a leg!”
I’m going to make all of you addicted to English! :joy::v:

That’s frickig right! I agree with you as hell! But such fears are the worst enemy of our process’s progress.

I’m really an early bird. I’d better say I’m an insomniac person! :joy::grin::v: To be honest with you, I couldn’t sleep a wink last night!
I have had this serious problem for more than ten years! But I got used to it after a while.

OK, I promise you who I’ll see your comment as soon as I can.

5 پسندیده

غلط نبود عزیزم. :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: فقط پیشنهاد بود برای بهتر شدن جمله هات.

:blue_heart::yellow_heart::green_heart::blue_heart::yellow_heart::green_heart:

8 پسندیده

اول ممنون بخاطر تاپیک زیبایتان
ببخشید من فارسی نوشتم چون یک سوال مهم داشتم از خانم @gandom8
شما هم لهجه تون هم دایره لغاتتون و کلا انگلیسیتون خیلی عالیه. میشه بگید چند وقته انگلیسی کار میکنید اگه یک بیو گرافی از انگلیسی یاد گرفتنتون بگید فکر کنم برای ما خیلی مفید باشه
بازم از همه عذر خواهی میکنم فارسی نوشتم

9 پسندیده

ممنون @Ali288 ، شما و بقیه دوستان به من لطف دارید. :pray: :pray: :heartpulse: :rose: :rose:

چشم ، باعث افتخارم است اگه باتجربه های من بتونم کمکی کنم. :blush:

اسم من Dorsa ست و اولین باری که الفبا انگلیسی رو ياد گرفتم 7 سالم بود و می خواستم برم کلاس اول دبستان.

اون موقع بچه بودم و متوجه اهمیت زبان يادگرفتن نبودم برای همین خیلی از کلاس زبان رفتن خوشم نمی اومد و چون در دروان دبستانم برای آزمون های تیزهوشان می خوندم وقتی برای کلاس زبان بیرون رفتن نداشتم. :books: :open_book: :closed_book:

ولی وقتی 13 سالم شد برای اولین بار کلاس زبان رفتم. خیلی مبتدی بودم و از انگلیسی حرف زدن خیلی می ترسیدم ، املا نوشتنم هم واقعا بد بود. وقتی سوالی در کلاس پرسیده می شد تا اسمم صدا نمی شد نظر نمی دادم می ترسیدم اشتباه بگم و همه به من بخندن. اون موقع من جزو کوچکترین زبان آموز های کلاس بودم همه ی همکلاسی هام دبیرستانی بودن

يک سال که گذشت متوجه شدم من فقط گرامر ياد گرفتم اونم گرامر های خیلی ساده که به سختی می تونستم ازشون استفاده کنم نمره های writing هم خیلی خوب نبود چون هم املام بد بود هم از گرامر ها نمی تونستم در جملات خودم استفاده کنم.

برای همین تصمیم جدی به يادگرفتن انگلیسی گرفتم و وقتی 14 سالم شد شروع کردم به دیدن فیلم ها زبان اصلی یا زیرنویس فارسی. اول شاید فقط 10 درصد از فیلم رو بدون زیرنویس می فهمیدم :film_projector: :film_strip:ولی وقتی فیلم های مورد علاقه م رو دباره می دیدم بیشتر به حرف ها دقت می کردم حتی بعضی از لغات رو هم همین جوری یادگرفتم. گاهی اینقدر يک فیلم رو که دوست داشتم می دیدم که می تونستم همزمان با بازیگر ها دیالوگ ها رو بگم. در همین حین شروع کردم به استفاده از همون گرامر ها و لغات هایی که قبلا بلد بودم. :studio_microphone: :loud_sound:
How to train your dragon
the first movie I saw with subtitle

برای مکالمه اول سعی کردم ترس ِ انگلیسی حرف زدن رو از خودم دور کنم و بعد هم ترس از اینکه : نکنه اشتباه بگم ، نکنه همه بخندن و … باخودم گفتم بزار بقیه هرچی می خوان فکر کنن من باید انگلیسی حرف بزنم و شروع کردم به حرف زدن در ابتدا چون لغاتم خیلی کم بود مجبور بودم نصف فارسی بگم جملات رو نصف انگلیسی . بعضی گرامر ها رو هم که استفاده می کردم يا وجود خارجی نداشت یا اشتباه بود و بقیه برام درست می کردن.

به حرف های بقیه خیلی توجه می کردم تا دیگه اون اشتباهات رو تکرار نکنم اگر بازم همون اشتباه ها رو انجام می دادم سعی می کردم از با اون گرامر جملات بیشتری بگم تا برام جا بیوفته :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

یه مدت که گذشت دیدم لغات مورد استفاده ام خیلی تکراریه پی شروع به یادگیری کلمات پرکاربرد کردم کلماتی که دائما در يک گفت و گو شنیده می شن مثل : شهر City يا مریض sick

گرامر يا کلماتی که يادگیریشون خیلی سخت بود برام رو داخل يک دفترچه يادداشت می نوشتم. این دفترچه همیشه همراه من بود وقتی منتظر دکتر بودم يا بیکار بودم و می خواستم به جای درس خوندن کاردیگه ای انجام بدم این دفترچه رو می خوندم حتی این دفترچه رو مدرسه هم می بردم بعضی وقت ها فقط برای کلاسش باز می کردم و به بقیه نشون می دادم که من دارم زبان یاد می گیرم . بقیه هم خوششون اومد يادمه وقتی 15 سالم بود صبح ها قبل کلاس با بچه ها همین دفترچه رو می خوندیم :speaking_head: :family_man_man_boy_boy:

حالا به حدی رسیده بودم که فیلم بدون زیرنویس رو در حدود 50 درصد می فهمیدم پس دوباره خودم رو به چالش کشیدم و شروع به گوشش دادن آهنگ های انگلیسی کردم ولی همچنان در خوندن reading ها مشکل داشتم. وقتی تصمیم به خوندن رمان انگلیسی گرفتم 16 سالم بود همه می گفتن هیچی متوجه نمی شم و خوندنش فایده نداره با کتاب divergent شروع کردم چون خیلی فیلم رو دوست داشتم و بی صبرانه می خواستم بدونم پایان داستان چی میشه به ده صحفه نکشید دیدم هیچی نمی فهمم پر از لغات عجیب و غریب بود برای همین کتاب رو گذاشتم کنار. مدتی بعد فیلم Vampire Academy رو دیدم از روی يک مجموعه 6 جلدی ساخته شده بود که چون فیلم موفق نبود دیگه ادامه داستان ساخته نشده بود ولی من موضوع داستان رو خیلی دوست داشتم برای همین pdf کتاب رو از اینترنت گرفتم جلد اول ترجمه شده ش بود و همون رو خوندم دیدم بعضی از جملات به طور ناخودآگاه در ذهنم به انگلیسی برگردونده می شن و به زبان انگلیسی معنی بیشتری برام دارن مثل : oh boy , Jesus Christ, …

the Divergent series

جلد دوم رو هر دو ورژن فارسی و انگلیسی رو در کنار هم داشتم و من ورژن انگلیسی رو شروع به خوندن کردم دیدم اصلا سخت نیست و مثل divergent نیست خیلی ساده تره و تقریبا می تونم بفهمم اگر جایی رو هم متوجه نمی شدم از ترجمه فارسی کمک می گرفتم ولی فقط همون قسمت ها نه کل کتاب . در ابتدا که رمان خوندن رو شروع کردم لغاتی بودن که معنی شون رو نمی دونستم ولی سریع نمی رفتم دیکشنری باز کنم اجاره می دادم متن اون کلمه رو توضیح بده اگر متوجه شدم که هیچی اگر نشدم پس حتما اون کلمه مهم نبوده فقط بعضی جا ها که احساس می کردم این کلمات کلیدی هستن معنی هاشون رو پیدا می کردم . هدفم داستان خوندن بود حالا در کنارش چند تا لغت هم ياد می گرفتم . جلد سوم به بعد دیگه ترجمه نشده بود و من بی صبرانه مشتاق پایان کتاب ها بودم پس به انگلیسی خوندن ادامه دادم و چون فیلم رو دیده بودم کرکتر ها رو می شناختم و موضوع رو هم می دونستم و سطح کتاب هم متوسط بود مجموعه رو تا پایان خوندم.
the vampire academy
the first series I read in English

بعد ها فهمیدم نویسنده ها با توجه به تحصیلات آکادمیکی که دارن سطح کتا هاشون می تونه متفاوت باشه و فیلم های قبل از سال 2005 لغات و اصطلاح های ادبی تری نسبت به فیلم های الان استفاده می کنن به خوندن رمان و فیلم دیدن و صحبت کردن ادامه دادم در کنارش با موضوعات مختلف هم writing می نوشتم و writing هایی که از قبل توسط دیگران نوشته شده بودن رو می خوندم و الگو می گرفتم و مثل اونا می نوشتم تا تونستم خودم از ذهن خودم بنویسم. :open_book: :books: :page_with_curl: :newspaper_roll: :bookmark_tabs:

فیلم ها و کتاب ها اصطلاح های زیادی به من ياد دادن و وقتی 17 سالم ده بود به راحتی حرف می زدم کتاب می خوندم و فیلم های بدون زیرنویس می دیدم. کتاب Divergent هجدهمین رمانی بود که بعد از مدتی بالاخره تونستم بخونمش و وقتی تعیین سطح دادم رسیده بودم به مرحله FCE

از 17 سالگی تا الان هنوز هم زبان می خونم و خواهم خوند کتاب های زیادی خوندم مثل :

مجموعه 4 جلدی the darkest minds مجموعه 6 جلدی the mortal instrument مجموعه red queen مجموعه selection سه جلدی آلمانی Ruby red که به انگلیسی ترجمه ده بود a court of thorn ND ROSES مجموعه the dark arteries مجموعه the 100 و کلی مجموعه دیگه که الان یادم نمی یاد اسماشون . حالا حتی فیلم ها و سریال های آلمانی و اسپانیایی رو هم با زیرنویس انگلیسی می بینم و 100 درصد ش رو متوجه می شم. راحت انگلیسی حرف می زنم و به طور ناخودآگاه از اصطلاح ها و گرامر ها و لغات ها استفاده می کنم.

Book_1_Cover

امبدوارم مفید واقع بشه :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:
ببخشید اینقدر طولانی شد :upside_down_face:

14 پسندیده

:clap: :clap: :clap:
بسیار بسیار عالی خانم گندم @gandom8
هم خیلی مفید بود هم الهام بخش و هم خیلی تاثیر گذار
من ار تجربیات شما حتما استفاده خواهم کرد. البته تا اونجایی که من متوجه شدم شما بیشتر خودتان با عشق و علاقه یاد گرفتید (بدون کلاس زبان)
بازم ممنون از اطلاعات جامع و کاملتان :pray:
بی نظیره

4 پسندیده

First of all you are very welcome
secondly, my name is Dorsa and Gandom8 is my user name

and about the class part, well classes can help, but they are not the major part. It is you who can make the difference.
:smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

6 پسندیده

Many thanks miss Dorsa
:grinning: :rose:

5 پسندیده

Very good, oh, excuse me, i don’t say hello,
haewer, let’s me taht to i say: hello everyone, i
hope all of you be excellent :blush:
I don’t know that am i right? :relaxed:

5 پسندیده

عالی بود گندم خانم ممنون که تجربیاتتون رو در اختیار ما گذاشتید :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

4 پسندیده

Hi every one
In general , I can’t undrastand this topic
?And what is this topic for
If some one give me a few information about it
I will be glad and I’ll attend it.

?Hi mrs sadati. Have you seen divergent series
My propose is movies of Divergent

I think it’s very interesting and that shows end of the world.
And about your method of enghlish learning , is this method of learning good to you

Me too, I also have lots of mistakes in writting and grammer .
Before I got accustomed to zabanshenas I had only read and studied vocabulary with pershian meaning and after I came here, I undrastood that my way is wrong .

7 پسندیده

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:OMG ,I love your story and your biography ,
thank you , this story for me very amazing ,
l love it ,
you know @gandom8 dear : I can’t true speak English now , but I don’t fear to writinig :joy::joy::joy:

3 پسندیده

Hi
well first thing first the dictation of my last name is " Saadati" you missed an “A”
and I m not married so it s “Miss” inested of " Mrs" , when we dont know wheter the perdon we are reffering to has got married or not we usally use " Ms"

Yes I have and I totally agree with you the first movie of these series was great and I like the character " Four" in movie version
But about the second and third movie the book was better .
Although the ending of the movie was completely different from the book it was something awesome and enjoyable.
Personally, I love these kind of movies and novels . Fantasy movies are my favorite

4 پسندیده

you are very kind and you are very welcome
:smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

P.S : my name is Dorsa :slightly_smiling_face:

First allow me to correct your mistakes.

This story was amazing to me :relaxed:

I cant truly speak English ( کلمه true باید به عنوان «حقیقتا يا واقعا يا به درستی » باید به صورت truly استفاده بشه ) :smiling_face_with_three_hearts:

but I am not afraid to write in English ( در انگلیسی نمی گیم I dont fear بلکه به جای اون از afraid استفاده می شه)

well you know what they say : practice makes perfect
I am absolutely sure that you can speak English quite well if you just start practicing :rose: :rose:

5 پسندیده

نقل‌قول

Mis elahe , the grammar in sentence very hard.

نقل‌قول

I just laughing , because I don’t can English writing ,:cry::grinning:

نقل‌قول

Thanks, Of course yeah :smiling_face_with_three_hearts:

نقل‌قول

Exactly :100:

نقل‌قول

Ok, I promise you who I’ll use “الهه خانم” any time.

4 پسندیده

سلام دوستان ، این نقل قول هایی که الهه خانم بکار بردند چجوریه ؟ من نمیتونم دقیقا همون قسمت از گفته هاشون رو اشاره کنم

3 پسندیده

اون جمله ای رو ای می خواین نقل قول کنین با موس انتخاب کنین ، کنارش علامت نقل قول ظاهر می شه اون رو می زنین و همون قسمت از جمله در نوشته شما به وجود می یاد

4 پسندیده

از من داغونتر تو مکالمه داریییییییددددد
از من دااااغووووووونتررررررررررررررر نبووووووووددددد ؟؟؟؟
لعنتی من از هیچیییییی نمیترسممممممم
این بهترین تاپیکیییییییه برای نابوووووود کردننننن ترسسسسس هاییییییی من !!!

آره من یک مبتدی نابلدم اما میخام دیگه زبان مادریو تعطیل کنم تا وقتی مثه« بلبل » انگلیسی حرف بزنم…

خانوماااا ، آقایوون بشتابید این جا atmosphereش خودمونیه بیاید ترس هاتون آتیش بزنیدددد

یوووووووووهووووووووو

4 پسندیده

Hi there, I like this challenge and I don’t have a bit hesitation you are the best friends and we will able to be success
Actually we not only learn english little by little but also we keep our friendship

4 پسندیده

I don’t using PC , I tipping by Android .
همین کار رو هم با موبایل انجام دادم گندم خانم

3 پسندیده