شروع از سطح صفر داستانهای بچگانه

من جسته گریخته شروع ب خوندن کردم نمیدونم چطوری باید مسلط شد ؟من توی دفتر این داستانها رو مینویسم که بتونم حفظ کنم و از حفظ بگم برا خودم و دیگری ، فک کنم اینجوری میشه مسلط شد فقط خیلی زمانگیره این روش

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

9 پسندیده

سلام دوست عزیز
نیاز به حفظ کردن نیست چون بعد از مدتی فراموش میشه و با متد آموزشگاه ها تفاوتی نداره
هدف مسلط شدن و یادگرفتن با استفاده از ضمیر ناخوداگاهتون هست
چندین بار اول برای فهمیدن معانی و مفهوم به داستان ها گوش بدین وقتی معانی کلمات رو یادگرفتین هدفتون پیاده کردن تکنیک سایه باشه (اگه با این روش حال می کنین) و برای تقویت لسنینگ و پرونانسیشن به داستان ها گوش بدین حتی اگر نیاز باشه بالای صد بار گوش بدین بعدش هر وقت فکر می کنین در درک داستان اول مشکلی ندارین می تونین برین سراغ داستان های دیگه و کم کم قوی میشین این طور نیست که انتظار داشته باشین بعد چند داستان زبانتون پیشرفت کنه چون پروسه زمان بری هست
حتی می تونین ویس رکورد کنین از درس هایی که رو خوانی می کنین یا وقتی خلاصه داستان رو بازگو می کنین و اینجا در یک تاپیک به اشتراک بذارید تا بازخورد های خوبی رو ببینین و دوستان از راهنمایی کردن و گوش زد کردن یک سری نکات برای بهبودتون هیچ دریغی نمی کنند‌ .

موفق و سربلند باشید :rose: :upside_down_face:

18 پسندیده

سلام
اول از همه خوشحالم که یادگیری زبان رو شروع کردید
دوم بنده به شخصه دوره های ای جی هوگ رو پیشنهاد میکنم مخصوصا اول 7 قانونش رو مطالعه کنید بعد طبق اون پیش برید هم کمتر خسته کننده هست هم بهتون انگیزه میده که بهتر و سریعتر یاد بگیرید
اینم لینکش

موفق باشید

14 پسندیده

دوره های ای جی خوبن ولی به شرطی که زبان آموز سطحش متوسط باشه و حداقل هفتاد هشتاد درصدشو بفهمه و گرنه خیلی خسته کننده و دلسرد کننده میشه . داستان های کودکانه ممکنه محتوای داستان ساده باشه اما لغات خیلی خوبی دارن که برای فرد مبتدی نیازه بلد باشه .

شما می تونین یک سری به دروس مختلف بزنین هر کدوم که براتون بهتر بود از همون دوره شروع کنین

14 پسندیده

تکنیک سایه چی هست و چجوری باید یاد بگیرم؟؟

7 پسندیده

چگونگی تکنیک سایه و انواع اون :point_down:

اینم یک مقاله در مورد اینکه این تکنیک از کجا اومده ، سازنده اش کیه ، خودش چطوری اون تکنیک رو اجرا می کرده و چند ترفند برای بازده این تکنیک :slightly_smiling_face: :point_down:

13 پسندیده

من به شخصه با نوشتن داستانها موافق نیستم
خودم چند سال پیش این کار و کردم البته با یک اموزش دیگه ، خیلی سخت و خسته کننده بود و نتونستم ادامه بدم
پیشنهاد من طبق تجربیات خودم اینه سعی کن درست مثل یک کودک یاد بگیری
آهسته اما پیوسته و بدون هیچ خجالت، هر جا هم چیزی و بلد نبودی متوقف نشو بقیه حرفتو بزن
مغز انسان طوری طراحی شده هر چقدر در شرایط سخت تر قرار بگیره خلاق تر میشه و به مرور زمان این کلمات هم براتون قابل فهم میشه.

به نظر من همین داستانهای بچه گانه بسیار عالی هستن و خیلی به آدم انگیزه میدن
به شرط اینکه با صدای بلند خوب باهاش تکرار کنی و با حس انجامش بدی جوری که انگار خودت شخصیت توی داستان هستی.

سعی کنیم همیشه خوب یاد بگیریم نه زود.

خوب یاد گرفتن حتی اگه خیلی کند هم باشه هیچ وقت فراموش نمیشه و خیلی جذاب هست.

سعی کن خودتو فقط و فقط با گذشته خودت مقایسه کنی نه کسی دیگه.

اینجوری پیشرفتتو حس میکنی.

من خودم فعلا در مرحله پایانی داستان های بچه گانه هستم
خیلی با حوصله و عشق و پشتکار دارم ادامه میدم
اصلا هم عجله ندارم و همه هدفم خوب یاد گرفتنه نه زود یاد گرفتن.

چون در سن بیست سالگی زبان دومم و یاد گرفتم و الان تسلط عالی دارم خیلی تجربه های خوبی کسب کردم و طبق همون تجربه هام اینا میگم

الان هم انگلیسی زبان سومیه که دارم در سن ۳۹ سالگی یاد میگیرم و بعد از انگلیسی حتما سراغ زبان چهارم هم میرم چون علاقه دارم و میتونم.

17 پسندیده

من تا حدودی با روخونی متن محتوای مطلب رو درک میکنم البته با کمک دیکشنری و سرچ لغاتی که بلد نیستم ولی برای لیسنینگ مشکل دارم.

4 پسندیده

سرعت خوانش متن رو روی کمترین حالت بگذارید و چندین بار گوش بدید وقتی اینطوری متوجه شدید یک واحد تندیشو بیشتر کنید تا وقتی که با سرعت عادی بتونید متوجه بشید . :slightly_smiling_face: :sparkles:

خیلی ها هم هستند که دروس کودکانه رو بیشتر از صدبار گوش دادن تا گوش هاشون عادت کنه و متوجه بشن. شما اگر نیاز میبینید همین کارو بکنید. زمان میبره ولی پشیمون نمیشید چون بالاخره می تونید لسنینگتونو تقویت کنید :blush: :sunflower:

9 پسندیده

آره من خودمم داستانا رو توی دفتر می نویسم چون چشمام واقعا درد میگیره برم از تو گوشی بخونم اما منم یه روش دارم
شاید به کارتون بیاد.
ببینید
من خوب که از تو نرم افزار داستانو فهمیدم(چون لحجه بریتیش هست و تفاوت داره با لحجه انگلیسی یه خورده پروسه یادگیریم سخت تر میشه چون اولین بارم هست که گوش میدم) خوب تونستم لحجه ها و … بدونم و بدون اینکه نگاه به متن بکنم داستان رو با روای تکرار میکنم و
دسته آخر می نویسمش توی دفتر همراه با معنیش.
چون می خوام در کنارش رایتینگمم قوی شه و با لغت آشنا شم.
و در ضمن بتونم همزمان که راوی متن رو میگه بنویسمش.
همین …
اتفاقا من خودمم الان از داستانای بچگانه شروع کردم و می خوام یادبگیرم زبان رو ،
نه صرف بر حفظ کردنشـــ…
امیدوارم تجربه ای که دارم انجامش میدم بدرتون بخوره
با آرزوی موفقیتتون :pray: :dizzy: :dizzy: :rose:

10 پسندیده

آره واقعا اینطور بهتره

من همین کار رو کردم که تونستم بهتر درک کنم داستان رو.

ممنون از راهنمایی هاتون
:rose::dizzy::dizzy::rainbow:

5 پسندیده

خواهش می کنم
:heart: :bird: :strawberry:

3 پسندیده

سلام ممنون بابت اشتراک گذاشتن تجربیات…
یعنی میشه فقط با داستان های بچگانه زبان را یاد گرفت؟؟

3 پسندیده

فوق العاده بود حرفاتون یک دنیا مرسی :purple_heart:

4 پسندیده

موفق باشید دوست عزیز🌸

3 پسندیده

عالی خسته نباشی و موفق باشید

2 پسندیده

چه خوب منم باهاتون موافقم تند پیش رفتن بیفایدست مهم درست پیش رفتنه اما نمیدونم‌چرا مشاور سایت بهم‌گفتن‌ سریعتر از داستان‌های بچه گناه رد شو :confused:

4 پسندیده

واسه منم جای سواله که چرا گفتن سریع تر از داستانهای بچه‌گانه رد شی!!!

منم از صفر شروع کردم حدودا 3 …4 ماهی هس که واقعا میخونم و خودم حس میکنم پیشرفت کردم.
من راستش داستان های بچه گانه برام سخت بودن برای همین از نیمچه داستان ها شروع کردم و حدودا 20 تا داستان خوندم.
بعدم اومدم انگلیسی بدون تلاش شروع کردم که الان درس 8 امم و برای اینکه تکرار ها برام خسته کننده نشن
گاهی داستان های واقعی یا مثلا انگلیسی با الهام یااا …
روهم میخونم …برا من این روش خوب بوده واقعا…
البته حتما دوستان تجربشون بیشتر و بهتر میتونن کمکت کنن :herb::cherry_blossom:

5 پسندیده

عالی منم حتما از تجاربتون استفاده میکنم

2 پسندیده