جوجه اردک زشت تلفظ کلمه

One day, the five little eggs started to crack

اینجا the تلفظ نمیشه چرا؟حتی صدای پخش کننده هم سرعت اوردم پایین بلافاصله بعد
One day,five little تلفظ میکنه the نمیگه

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی جوجه اردک زشت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

6 پسندیده

سلام
چون اصلا نباید the اینجا قبل از عدد گفته بشه،
پس اشتباه در تایپ هست که باید اصلاح بشه

11 پسندیده

اینجا the باید باشه.
نمی‌دونم چرا نیست؛ ولی نبودنش انقدر هم مهم نیست. معنی معلومه.
بعضی وقتا the انقدر خفیف تلفظ می‌شه که چیزی جز th نیست؛ احتمالاً مسامحه‌ی گوینده‌اس.

دوباره گوش کردم؛ به نظرم هست، ولی با تلفظ ف خلط شده.

9 پسندیده

پس با لهجش‌ قاتی شده،ممنون

8 پسندیده

اصلاح میکنم، ببخشید my bad
من الان داستان رو خوندم، چون ابتدا در مورد پنج عدد تخم کوچک و یک تخم بزرگ صحبت شده در جمله بعد باید the five little eggs گفته بشه،
که راوی هم اتفاقا بصورت سریع the five رو میگه

8 پسندیده

ممنونم از توضیحاتتون

5 پسندیده

ولی من واقعا the رو نمیشنوم بلافاصله بعد از one day,five میشنوم

6 پسندیده

منم نمشنوم :grinning:
فقط یه تفاوت جزیی بین تلفظ five جمله اول با دوم وجود داره، انگار که ف در five دوم کمی تشدید شده (به نیت وجود the(
چیزی که مشخصه ما نمیتونیم به تلفظ native ایراد بگیریم،
زبان فارسی هم از این ابهامات تلفظی روزمره کم نداره!!

5 پسندیده

مرسی از‌توضیحاتتون لطف کردید جواب دادید

4 پسندیده

The کاربرد مشخص کننده یک کس چند کس یا چند شیئی رو داره که مخصوصا از قبل عنوان شده باشند . تو خیلی درسها حتی کتاب های زیبوک هم گوینده بسیاری از کلمات رو تلفظ نمیکنه یا به شکلی دیگر و با کلامی دیگر تلفظ می کند. شما زیاد نگران نباشید از این چیز ها زیاد پیش میاد‌…
اتفاقا برای زبان آموزی هم خوب هست با دو تا کلام یا جمله چه نوشتاری چه شنیداری مواجه می شوید. شخصا غلط املایی هم بسیار دیدم …

3 پسندیده

خوب دلیل تلفظ نکردنشون چیه،تلفظ نمیکنن پس چرا مینویسنش،تو گفت و گوهای عامیانشونم اینجوریه؟

3 پسندیده

سلام. میشنومش ولی اون the که به عنوان مبتدی ازش انتظار دارم نیست(کاملللل بیان نمیکنه، با کلمه ی بعدی یه جورایی ادغام میشه) فقط یه زبونی به دوتا دندون میخوره رد میشه میره
تو فارسی هم زیاد داریم( من رفتم اگه شمرده گفته بشه حرف ن واضح شنیده میشه اگه سریع بگیم حرف ن رقیق میشه و یه جاهایی شنیده نمیشه)
حالا زیاد میشنوی عادت میکنی :grin:

5 پسندیده

شاید راوی داستان ندیده کلمه رو یا شاید نسخه گویا با نسخه نوشتاری تطبیق نداره.

3 پسندیده

شاید جواب ایشون درست باشه اما به هر حال من از این ایراد ها زیاد شاهد بودم که البته مساله بزرگی نیست. سرعت گفتار راوی را کم کنید ببینید آیا تلفظ می شود یا نه .

4 پسندیده

مرسی عزیزم بابت توضیحت

3 پسندیده