آشنایی با نحوه جستجو در تالار 🔍

سلام دوستان زبانشناس :dizzy::dizzy::dizzy:
امیدوارم که حالتون خوب باشه :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

مدتیه می بینم که تو تالار زبانشناس :blue_heart::blue_heart: تاپیک های تکراری از سوی کاربرها، زیاد شده که مشابه اونها، توسط کاربران دیگه، قبلاً مطرح شده.

شاید ایجاد تاپیک های “سوال” و “کمک” متعدد توسط کاربر ها در نگاه اول، مشکل چندانی به حساب نیاد. ولی در صورت تداوم این امر، تاپیک های خوب تالار و همچنین تاپیک های “تیم تولید محتوای زبانشناس” همیشه پایین فهرست قابل مشاهده تالار قرار می گیره و زحمت دیگر بچه های زبانشناس، بی جهت به هدر می ره‌.

به طور مثال، عبارت زیر رو انتخاب کردم که ایده ایجاد این تاپیک، از همین شکل گرفت.

تو این تاپیک قصد دارم که خیلی ساده، نحوه استفاده از قابلیت جستجوی تالار :mag: رو بهتون آموزش بدم. :books:
البته خیلی از شما ها، با این قابلیت، از قبل آشنایی دارید.
این موارد رو صرفاً برای کسایی مطرح می کنم که زیاد با قابلیت جستجوی (سرچ) تالار زبانشناس، آشنایی ندارند و در کار کردن با اون، تا حدودی تازه کار هستند.

جستجو در تالار رو می تونیم به دو طریق، انجام بدیم.

:large_blue_circle: طریقه اول، جستجوی (سرچ) ساده

برای شروع این جستجو، از ذره بین :mag: بالای تالار استفاده کنید.

در کادر ذره بین، کلمه یا عبارت کلیدی مورد نظر خود رو تایپ کنید.
برای نمونه، عبارت “از کجا شروع کنم” رو تایپ کردم و می بینید که برای همین عبارت، بیش از پنجاه مورد، پیدا شد.

.
.
.
چند مثال دیگر …

اگر اسم تاپیک خاصی رو تو تالار می دونید؛ اما تاپیک های زیادی، باعث شده که تاپیک مورد نظر شما، بین تاپیک ها گم بشه و نتونید راحت به اون دسترسی داشته باشید، می تونید با تایپ اسم تاپیک، راحت به اون تاپیک دسترسی داشته باشید.

اگه سوال خاصی دارید یا معنی عبارت یا کلمه خاصی رو نمی دونید، بجای اینکه برای رسیدن به جوابتون، بخواهید یه تاپیک جداگانه براش تو تالار ایجاد کنید، می تونید تو قسمت جستجوی ساده، اون کلمه یا عبارت رو تایپ کنید و ببینید که سوال مد نظر شما، از قبل و توسط کاربران دیگر، پرسیده شده است یا خیر.

از طریق جستجوی ساده، حتی می تونید عبارت کلیدی کامنت های قبلی مورد نظر خودتون رو تو تالار سرچ کنید و لینک اون رو در جاهای دیگه تالار نیز قرار بدید.
از این طریق، دیگه مجبور نیستید یه مطلب خاص رو چندین بار بنویسید و در چند جا، تکرار کنید.
برای این مورد، از یکی از کامنت های قبلی خودم تو تالار استفاده کردم …

برای اینکه لینک کامنتتون رو در جای دیگه تالار قرار بدید، روی لینک کامنت پیدا شده، لمس کنید و گزینه “کپی کردن پیوند” رو لمس کنید و بعد در هر جای تالار که خواستید، می تونید با لمس گزینه “الصاق”، لینک کامنت خودتون رو در اونجا قرار بدید.

.
.
:large_blue_circle: طریقه دوم، جستجوی (سرچ) پیشرفته

این طریقه جستجو، بیشتر زمانی بکار می یاد که می دونیم تاپیک مورد نظر ما، توسط کدام یک از مربی ها یا کاربرها نوشته شده است.
برای دسترسی به بخش “جستجوی پیشرفته” روی ذره بین بالای تالار :mag: لمس کنید تا صفحه جستجوی پیشرفته برای شما باز شود.

بعد از ورود به این صفحه، گزینه های متعددی برای جستجو، پیش روتون باز می شه که می تونید از اونها برای محدود کردن نتایج جستجو استفاده کنید.

برای اینجا، تاپیک مهم آقای فرزاد پودینه رو مثال زدم.
ابتدا در کادر فرستنده، آی دی نویسنده مورد نظرم رو تایپ کردم. بعد از اینکه، آی دی نویسنده، به کادر جستجوی بالا، اضافه شد، می تونیم عبارت یا کلمات کلیدی خودمون رو داخل این کادر، تایپ کنیم.

بعد از جستجو، این نتایج رو برام آورد.

در این قسمت همچنین می تونید دسته بندی تاپیک ها برای جستجو رو تعیین کنید و یا حتی تاپیک هایی که مختص دسته ی خاصی تو تالار هستند رو ببینید.
برای مورد دومی، نیاز به تایپ کلمه یا عبارت خاصی در کادر جستجو نیست و تنها با انتخاب نوع دسته بندی و لمس دکمه ی ذره بین، لینک تمام تاپیک هایی که در اون دسته قرار دارند، برای شما نشان داده می شه.

در اینجا همچنین می تونید از قابلیت جستجوی “برچسب ها” نیز استفاده کنید.
برای اینکار، دو راه وجود داره: یا از برچسب های پیشنهاد شده برای جستجو استفاده کنید و یا خودتون برچسب مورد نظر رو تایپ کنید.

.
.
من در اینجا برای راحتی کار، از راه دوم استفاده کردم.
.
.

فقط قبل از تایپ برچسب، حتماً از علامت هشتگ # و بدون درج فاصله، استفاده کنید.

.
.
در قسمت “جستجوی پیشرفته” گزینه های دیگری برای جستجوی بهتر وجود داره که می تونید بر حسب نیاز خودتون، از اونها نیز استفاده کنید. :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:

.
.

از طریق قابلیت جستجوی تالار، می تونید تاپیک هایی رو پیدا کنید که حتی برای دو سه سال پیش هستند.
.
.
.
سعی کردم مطلب رو تا حد ممکن، خلاصه و مفید، بگم.

اما اگه شما هم نظر و پیشنهاد مفیدی در مورد نحوه جستجو کردن تو تالار دارید یا اگه فکر می کنید نکته مهمی از قلم افتاده، خوشحال می شم همین جا، با سایر دوستان :sparkling_heart::two_hearts: درمیون بزارید. :pray::pray:
.
.
همیشه رو به رشد باشید :herb: :shamrock: :four_leaf_clover: دوستان :stars: :sun_with_face: :rainbow:

:butterfly: :butterfly: :butterfly:

33 پسندیده

سلام الهه ی عزیز :kiss: :dizzy: :tulip:
چه تاپیک مفید و مورد نیازی بود واقعا قطعا به خیلی ها کمک میکنه …من خودم کلی با تالار وَر رفتم تا یه کم یاد گرفتم ولی شما کار رو واسه بچه ها خیلی راحت کردی :star_struck: :heart_eyes: :star_struck: :heart_eyes: :v: ممنون :sparkling_heart:

13 پسندیده

خواهش می کنم :pray::pray: کیانا جان :ribbon::ribbon::ribbon::dizzy::dizzy::dizzy:
من هم اینها رو با همین بازی کردن :joy: با قسمت های تالار :blue_heart::blue_heart: متوجه شدم. :mag:
مگرنه تا چند ماه اول، یه سری هاش رو اصلاً نمی دونستم. :sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus:

:herb: :shamrock: :four_leaf_clover:

12 پسندیده

یعنی انقدر این تالار پیچیده هست که اگه کسی نگه حالاحالاها نمیفهمیم که اصلا تالار چه ویژگی هایی داره :joy:
بابت این تاپیک ممنون :rose: :green_heart:

11 پسندیده

خواهش می کنم :pray::pray: زینب جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
امیدوارم مفید باشه برای بچه ها. :mag:

کلاً زبانشناس :blue_heart::blue_heart: قواعد نانوشته زیادی داره. خودم یکی دو ماه اول رو یکم گیج می زدم رو راست. :joy: مخصوصاً تو لایتنر برنامه.
سعی می کنم اگه فرصت داشته باشم، باز هم از این تاپیک ها برای بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy: ایجاد کنم. :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

13 پسندیده

سلام
خیلی خیلی ممنون الهه خانوم عزیز :rose::rose::blush:
کاملا همه ی نکات رو توضیح دادین :+1::+1:
خیلی ممنونم

14 پسندیده

سلام
خواهش می کنم :pray::pray: آقا فرزاد :dizzy::dizzy::dizzy:
:hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower::two_hearts:

تایید شما، برام مهم بود :mag:
:smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts:

13 پسندیده

خواهش میکنم :rose:
کارهای اینچنینی از نگاه من خیلی مهم هستند
چون باعث پیشرفت و اعتلای محیط تالار میشن
در نتیجه افرادی هم که به پیشرفت تالار کمک میکنن برای من جایگاه ویژه ای نسبت به دیگران دارند.

14 پسندیده

الهه خانوم من به شخصه به تاپیک توضیح لایتنر و اون قسمت نمودار ها و شاخص ها هم خیلییی احتیاج دارم :upside_down_face: :sparkling_heart:
زحمت اونم بکشی خیلی عالی میشه خانوم دکتر :heart_eyes: :tulip:

11 پسندیده

تاپیک برای نمودار های برنامه :blue_heart::blue_heart: زیاد، کاری نداره و راحت هست.

این، هر دو، در مورد لایتنر هست و یکم بیشتر وقت می بره.

ولی در مورد شاخص ها تو لایتنر برنامه، این کامنت خودم تو “چالش چله شدت :watermelon:” دقیقه.

فعلاً این رو علی الحساب داشته باش خواهر :joy::pray::pray:

چشم کیانا جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon: سر فرصت حتماً :green_heart::blue_heart::green_heart::blue_heart:

14 پسندیده

مثله همیشه عااااااااالی :gift_heart:

ممنون الهه جان :pray:

11 پسندیده

سلام هلن جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
مرسی خواهر :pray::pray::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:

خواهش می کنم :two_hearts::two_hearts::two_hearts:

12 پسندیده

سلام الهه خانم خداقوت
واقعا فوق العاده بود
خیلی ساده وروشن همه روتوضیح دادید
:pray:t2: :pray:t2: :pray:t2: :pray:t2: :clap:t2: :clap:t2: :clap:t2:

13 پسندیده

سلام خانم @khalili2 :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
شما نسبت به بنده خیلی لطف داری. :pray::pray::hibiscus::sunflower::hibiscus::sunflower:

خیلی ممنون از این بازخوردت :blue_heart::green_heart::blue_heart::green_heart:
شما هم ما شا لا خیلی تو تالار فعال هستی ها :v::v: خواهر :gem::gem::gem:

:herb: :shamrock: :seedling:

12 پسندیده

قربونت برم الهه جان محبت داریی خواهرگلم :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

11 پسندیده

سلام الهه جون سالم و تندرست باشی الهی ممنون که برای تالار وقت میذاری.
امیدوارم فارغ‌التحصیلی جوجه ات رو خیلی زود جشن بگیری. (قشنگ مثل مادربزرگا دعا کردم برات :sweat_smile:)
یه ننه هم باید ته جمله میگفتم که کاامل ننه بزرگ بشم :sweat_smile:

13 پسندیده

عالی بود بعضی چیزاشو منم نمیدونستم
ممنون الهه خانم

13 پسندیده

خواهش می کنم مرجان جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
وظیفه بود. :cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

جوجه :hatched_chick: هم اگه فارغ التحصیل بشه، انگلیسی هیچ وقت تمومی نداره! :joy::raised_hand:
:revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

خوشحالم که مفید بوده :sunflower::hibiscus::sunflower::hibiscus: آقا مهراب :dizzy::dizzy::dizzy:

:yellow_heart::blue_heart::yellow_heart::blue_heart:

12 پسندیده

سلام وقتتون بخیر
الهه جان واقعا دستمریزاد :clap::clap::clap:
ان شاءالله دیگه توی تالار تاپیک تکراری نداشته باشیم :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

همگی موفق باشید :palms_up_together::palms_up_together::palms_up_together:

12 پسندیده