تعارف ممنوع (تفاوت فرهنگ ایران و غرب)

بتانی همیلتون یه دختر آمریکائیه که تازه اومه ایران تا یه مدتیو پیش رفیق ایرانیش، پری بگذرونه. تفاوتهای فرهنگی ای که بین فرهنگ ایرانی و غربی کشف میکنه خیلی براش جالبه. اولین چیزی که خیلی براش عجیب میومد و فقط هم توی ایران بهش برخورد "تعارف"بود. براش واقعا سواله که خود ایرانی ها جطور گیج نمیشن کی داره تعارف میکنه و کی واقعیتو میگه!
برای شما هیچوقت پیش اومده سر همین تعارفات سوتی بدین؟ خاطرات بامزه تونو برامون کامنت کنین.

Ta’rof (2).docx (15.8 کیلوبایت)

برای ورود به تاپیک مربوطه در پیج زبانشناس کلیک کن.
برای ورود به تاپیک مربوطه در کانال تلگرام زبانشناس کلیک کن.

21 پسندیده

سلام فائزه خانم :heart_eyes: کلیپ عالی بود ممنون :heart_eyes::ok_hand:
راستش یادمه چند سال پیش یه ساعت سفید خریده بودم و خونه عمه خانم مهمان بودیم. عمه ام تو دستم دید و خوشش اومد گفت :چه ساعت خوشگلی دستت کردی عمه جان :heart_eyes: منم گفتم قابل شما رو نداره عمه جان
دامادمون که آدم رک و شوخ طبعی هستش هم با ما بود با خنده گفت :عه اگه قابل نداره بازش کن بزار رو میز برا عمه جان
دامادمون ::grin::joy:
من ::unamused::neutral_face::disappointed_relieved:

5 پسندیده

سلام. فیلمه خیلی بامزه بود.
منم یادمه یه بار قبل کرونا با دوستام و ماماناشون و مامان خودم، ( ۱۲ سالمه و نمیزاره حتی برم سر کوچه🙄 )رفتیم بیرون تو رستوران.
یعنی یه عالمه غذا بود رو میز. همه چی… کلی فست فود و …
میز انقدر پر بود که نمیدونستم از کجا باید شروع کنم. آخر سر تصمیم گرفتم که اول پیتزا بخورم😋
بعد از این که یکی دو تا خوردم. خواستم دوباره بردارم. که همزمان با مامان یکی از دوستام دستمون به بشقاب رسید😅
بعد من فورا دستمو عقب کشیدم. اون دید و گفتش که: بخور عزیزم
من: نه ممنون. سیر شدم😕
دوستم: بخور دیگه. میدونم پیتزا دوس داری. ( یعنی همه چی زندگی منو قشنگ میدونه )
من: بابا نمیخورم.
آخر سر هم برنداشتم:sob::sob:
انقدر حرص خوردم که چرا برنداشتم😂
تا الان یادم مونده و همش به خودم سرکوفت میزنم.
واقعا نمیتونستم که بعد دوباره بردارم.
چون خیلی خجالیتم😁

4 پسندیده

…We dont have it in our family
:face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking::thinking:
…So good
…Thank you