چالش شدت پاییزه 🍁

بچه ها :dizzy::ribbon:

اینجا کیا هستند که به غیر از انگلیسی، قصد دارند زبان دیگه ای رو به طور جدی، یاد بگیرند یا دارن یاد می گیرن؟

حالا هر زبانی می خواد باشه، فرقی نمی کنه.
می خوام براش یه تاپیک چالشی بزنم که مطالعه اون زبان دیگه، مثل انگلیسی، بشه جزء عادات روزانه مون.
حتماً هم نیاز به شات و مدرک خاصی نیست.
.
هدف بیشتر اینه که تو خوندن اون زبان، بیفتیم روی ریل.
خوندن و کار کردن حداقل یک ساعت در روز.

.
خود من به دلایل علمی، باید آلمانی یاد بگیرم. ولی مدام، خوندش رو رها می کنم و این واقعاً برام عذاب آوره …

:heart::blue_heart::heart:

12 پسندیده

سلام من یکم زود شات میذارم چون شبا معمولا به ندرت زبان میخونم و بیشتر روز کار میکنم.

11 پسندیده

سلام من دوست دارم همیشه دلم می خواست زبان فرانسوی یاد بگیرم ولی خوب من خیلی تازه وارد هستم

7 پسندیده

اگه دقت کنی، من دلیل ام رو هم حتی نوشتم. یعنی از روی “جو گیری” و “دوست داشتن احساسی” و … نیست.
.
باید یاد بگیرم.

چون زبان، یه چیزی نیست که صرفاً از روی دوست داشتن یا علاقه محض، بریم سراغش و تو مسیر، ثابت قدم بمونیم. باید دلیل محکمی، پشتش باشه.

الان چند نفر، دور و اطرافمون، دوست دارند که انگلیسی یاد بگیرند؟ آیا واقعاً یاد گرفتند؟ یا اصلاً، آیا تلاشی می کنند؟

تو خانواده خودم بی شمار هست. چون کارهای من رو هم می بینند …

7 پسندیده

والا من چون همه کار رو دلی انجام میدم زبان هم همین جوریه می دونم مهارت مهمی هست من ولی کلا اینجوری معتقدم که باید کار دلی باشه چون شاید زبان به هزار و یک دلیل مهم، اصلا مهارت باشه ولی علاقه نباشه فایده نداره من میتونم خیلی شکست می خورم ولی رشته یا کارم تا جایی که می تونم بر اساس کار دلی انجام میدم البته می دونید من فکر می کنم باید چیز هایی که دوست دارم رو در آغوش بگیرم شاید خندار باشه ولی من اینجوریه این نظر من

5 پسندیده

نگفتم علاقه نباشه. علاقه لازمه کار هست، ولی کافی نیست.

مخصوصاً، این تو یادگیری زبانی به غیر از انگلیسی، خودش رو بیشتر نشون می ده.

در مورد آلمانی، من خودم الان قشنگ دارم این قضیه رو احساس می کنم. خیلی سخت تر از زبان انگلیسی هست.
الان دیگه انگلیسی رو می زارم رو چشمام. :joy: چون سر آلمانی، یه موقع هایی قشنگ هنگ می کنم و سر تمرین تلفظ ها، بیشتر خندم می گیره. :joy::v: گرامر هم که هیچی … :expressionless::joy:

ولی کلاً اگه می خوای تو هر زمینه ای حرفه ای بشی، صرفاً خوندن دلی، جواب نمی ده. باید تو فرایند یادگیری، جدی تر باشیم.

7 پسندیده

نقل قول نشد :sweat_smile:
من کاملا حرف شما رو تایید می کنم و قبول هم دارم جدی نباشی در یاد گیری همه چیز شکست حتمی من خودم واقعا چند بار شکست خودم ولی با انگیزه پیدا کردم همه چیز باید با استمرار و پافشاری یاد گرفت من برای همین انتخاب های دلی آنقدر ضربه خودم :sweat_smile: ولی چه کنم دیگه …

6 پسندیده

من از اول مهر آلمانی رو شروع کردم .
الان هم فعلا تو قسمت الفبا و اعدادش هستم.
البته وقت کمتری میتونم روش بزارم ، بیشتر تمرکزم رو انگلیسیه

آره سختتر از انگلیسی هستش .
انگلیسی رو اکثرا یه پیش زمینه ای داریم موقع شروع یادگیری ولی آلمانی باید از صفر شروع بشه ، حداقل برای من

غیر از اون حتی ایرانیهایی که تو آلمان زندگی میکنن هم میگن نسبت به زبانهای دیگه سختتره

7 پسندیده

ببخشید من یک سوال بپرسم الان من زبان انگلیسی خیلی حرفه نیستم فعلا نباید زبان دیگه شروع کنم درسته ؟

7 پسندیده

راستش من نمیتونم دقیق بگم درسته یا نه چون نمیدونم تو چه سطحی هستید

ولی خیلیها میگن دو تا زبان رو با هم نخونید بهتره ، مخصوصا اگه سطحتون پایین باشه

ولی من خودم به شخصه تو یادگیری قانون خودم رو دارم و به شرایط و روحیات خودم اعتماد میکنم

یه کاری رو که میخوام انجام بدم تست میکنم ، اگه ببینم از پسش بر میام ادامش میدم

مثلا برای یادگیری زبان ، اول میخواستم فرانسه بخونم . حتی چند سال پیش دیکشنریشم گرفتم و یک ماه تست کردم ، اما چون وقتم کم بود و احساس کردم داره بهم فشار میاد بیخیالش شدم

اما الان هم وقتم بیشتره هم به آلمانی علاقه دارم پس شروع کردم به یادگیریش و میخوام اگه خدا بخواد ادامش بدم
فرانسه هم بمونه بعد از اینها

7 پسندیده

درسته خیلی ممنون راهنمایی فرمودید سپاس بینهایت

6 پسندیده

خواهر :dizzy::ribbon:
داری آلمانی می خونی و بروز نمی دی؟! :grin::tulip:

من که فکر نکنم به غیر از انگلیسی و آلمانی، به یادگیری زبان دیگه، حتی فکر کنم.
خدایی سخته …

بچه ها :dizzy::ribbon:
می گم ها … چقدر سخته با این وضعیت، زبان خوندن.
من که صدام درنمی یاد از گلو درد.
بعضی موقع ها، دیگه کم می یارم، حتی راه هم نمی تونم برم، بشینم یا بایستم …
دیروز یکم خوب شدم، امروز بدتر بدتر شدم …

بابا سه ماه پیش من همه اینها رو تحمل کردم، الان دوباره، مجبورم بدترش رو تحمل کنم.

:yellow_heart::green_heart::purple_heart:

8 پسندیده

بخش شنیداری :maple_leaf:

.
.
.
بخش فشرده خوانی :maple_leaf:

.
‌.
‌.
بخش شاخص لغت :maple_leaf:

.
.
‌.
دو ساعت هم مفید، آلمانی خوندم. ولی بعید می دونم فردا بتونم چیزی بخونم.

:blue_heart::green_heart::yellow_heart:

8 پسندیده

سلام دوستان :bouquet:

احتمالا بخاطر کنکور وای فای رو قطع میکنم و دیگه نمیتونم شات بزارم :sob:
موفق باشید یاعلی⁦♥️⁩

9 پسندیده

سلام دوستان

7 پسندیده

سلام دوستان.

بخش شدت شاخص لغت :rose:

سلام الهه خانم منم شرکت میکنم ولی من عربی کار میکنم :maple_leaf:

7 پسندیده