چالش شدت پاییزه 🍁

سلام به دوستان پر تلاش و با انگیزه :dizzy::dizzy::dizzy:
امیدوارم که همگی، خوب و خوش باشید. :smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: :sunflower::hibiscus::blossom::cherry_blossom::revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:

خوب دوستان می دونم فصل پاییز :maple_leaf: سر همتون شلوغ تر از فصل تابستون :watermelon: هست و شاید نتونیم به اندازه ماه های قبل، رو زبان انگلیسی وقت بزاریم، تصمیم گرفتم “چالش شدّت پاییزه” :maple_leaf: رو براتون به صورت گزینشی (انتخابی)، طراحی و برنامه ریزی کنم.

اما چطوری؟
به این صورت که سه تا گزینه شرکت و گزارش روزانه تو این چالش براتون در نظر گرفتم، شما با توجه به وقت، توانایی و ظرفیت خودتون می تونید تو یک، دو یا هر سه اونها شرکت کنید و گزارش روزانه داشته باشید. :bookmark_tabs::newspaper_roll::open_book:

قبل از توضیح موارد “چالش شدّت پاییزه” :maple_leaf: حتماً برای هر کدوم از مواردی که می خواهید در پایان هر روز از آنها تو این تاپیک گزارش داشته باشید، سکرین شات اونها رو تو برنامه :blue_heart: تو اینجا برای بچه ها :dizzy::ribbon: قرار بدید.

برای گذاشتن شات تو اینجا، انگشتتون رو روی صفحه قرار بدید و بکشید تا آمار دقیق هر روز شما تو شات، مشخص شود. :bar_chart:

خوب … بریم سراغ موارد “شدّت پاییزه” :spiral_notepad:

:large_blue_circle: شدّت شنیداری :maple_leaf:

برای این قسمت، باید در داخل برنامه :blue_heart: به صوت هر چیزی که دوست دارید گوش بدید. حالا این صوت می تونه از دروس اصلی زبانشناس :blue_heart: یا بخش های فرعی اون مثل پاکدست ها :notes: کتاب های بخش زیبوک :books: فیلم های بخش زوم :clapper: کانال های آموزشی :computer: و … باشه.

تو این قسمت از شدّت، باید حداقل میزان شنیدار :headphones: یک ساعت :alarm_clock: رو تو برنامه :blue_heart: داشته باشید‌. البته این میزان، هر چه بیشتر شد، بهتر. ولی این حداقل تایمی هست که برای گزارش روزانه شدّت تو این قسمت، باید داشته باشید.

:large_blue_circle: شدّت فشرده خوانی :maple_leaf:

برای دادن گزارش شدّت تو این قسمت، باید تعداد دفعات تکرار (سکرین شات) فشرده خوانی یکی از دوره های اصلی زبانشناس :blue_heart: رو که قبلاً انتخاب کرده اید، اینجا قرار بدید.
این گزارش باید هر زمان، متمرکز بر روی یکی از درس های این دوره ها باشه. معمولاً هم هر درس رو باید یک هفته طول بدید و فشرده خوانی کنید.
البته خود من، همزمان با خوندن درس جدید، معمولاً درس هایی که قبلاً خوندم رو همراه با این درس های جدید، مدام، تکرار و مرور می کنم. بخاطر همین شاید تو یک روز، بیش از این یک شات برای این قسمت بزارم.

برای این قسمت لازم هست همین اول شروع چالش، دوره اصلی که دارید مطالعه می کنید رو مشخص کنید و گزارش های فشرده خوانی تون، فقط معطوف به این دوره باشه.
خود من دارم روی دوره “انگلیسی واقعی را یاد بگیر” کار می کنم. چون خودم یه روزهایی بابت فشرده خوانی، کم کاری می کنم، اینکه خودم ملزم بشم هر روز از تعداد تکرار گوش دادن به بخش های یک درس خاص از یک دوره، شات بزارم، بشدت می تونه برام موثر باشه.

دیدم یه سری از بچه ها که چند ماهه زبانشناس :blue_heart: رو نصب دارند، فشرده خوانی رو به معنی واقعی کلمه، ندارند و فقط همینطوری به صوت درس ها گوش می دهند که بیشتر می شه گفت گسترده خوانی دارند تا فشرده خوانی … دیدم این قسمت، خیلی مورد نیاز هست و باید بهش خیلی توجه بشه. :gem::gem::gem:

فقط، بچه هایی که علاوه بر “شدّت فشرده خوانی”، می خواهند برای “شدّت شنیداری” هم گزارش بدهند و شات بزارند، باید اون حداقل تایم “شدّت شنیداری” رو به جای یک ساعت، دو ساعت :stopwatch: در نظر بگیرند.
چون “شدّت فشرده خوانی” تا حد خیلی زیادی، با “شدّت شنیداری” همپوشانی دارد، این تفاوت تایم ها :hourglass_flowing_sand: رو باید بین اونها قائل باشیم.

:large_blue_circle: شدّت شاخص لغت :maple_leaf:

برای این قسمت از گزارش شدّت، نمی شه به طور دقیق، عدد خاصی رو تعیین کرد. چون با توجه به اینکه لغت های هر روز لایتنر مون که مرور می کنیم، تو کدوم خونه قرار داشته باشه، امتیاز بسیار متفاوتی رو برای “شاخص لغت” به همراه داره.
مثلاً خارج کردن لغتی که تو خونه پنج لایتنر هست، امتیاز مساوی با مرور کردن شانزده لغت داره که تو خونه اول لایتنر هست.

پس “شاخص لغت” همدیگه رو اصلاً نمی شه با هم مقایسه کرد و تنها با استناد به عدد اون، مشخص کرد که تو یک روز خاص، چه کسی روی لایتنر، بیشتر وقت گذاشته و کار کرده.
ولی اگه یه عدد حداقلی بخواهیم برای شاخص لغت تعیین کنیم، بنظرم شاخص لغت ۱۰، می تونه عدد مناسبی باشه. :white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark:
.
.
خود بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy: فکر کنم سرتون رو حسابی درد آوردم! :joy: می دونم خیلی حرف زدم. :joy::v:
ولی خوب لازم بود. :grin: می تونستم خیلی راحت یه چالش شدّت ایجاد کنم و بگم “هر روز، هر چی خوندید رو تو اینجا گزارش بدید”.

ولی خوب تا اونجا که من تو این چند ماهه تجربه کردم، شدّت تنها و بی هدف و بدون توجه به جزئیات و ریزه کاری ها، نمی تونه زیاد مناسب و تاثیرگذار باشه.

جالبه بدونید حدود دو ماه تابستون :watermelon: رو به چگونه بودن ماهیت این چالش :maple_leaf: فکر می کردم …

تا اونجا که بتونیم، باید چالش های تالار رو هدفمندتر و خُرد تر، طراحی و برنامه ریزی کنیم … :clipboard:

امیداوارم از برنامه “چالش شدّت پاییزه” :maple_leaf: خوشتون اومده باشه و من رو تو این چالش، مثل تاپیک های قبلی، همراهی کنید. :star_struck: :star_struck: :green_heart::purple_heart::yellow_heart::sparkling_heart::two_hearts::two_hearts::two_hearts:

:ringer_planet: :rainbow: :full_moon_with_face:

58 پسندیده

الهه جان سلام و خسته نباشی به تو :heartpulse:
شانست مشتری اول دشتت تنبل از کار درومد :see_no_evil:
من چون مشغول به کار میشم احتمالا فرصتم خیلی کمتر میشه اما سعی میکنم چالش لغت رو ادامه بدم چون چالش قبلیت برام‌ خیلی مفید بود، هرچقدر هم گرفتار بودم سعی میکردم وقت بذارم برای لایتنرم تاجاییکه میشه، و خب عااالی بود.
مرسی از تو عزیزم :kissing_heart:
اجازه میدی دست و پا شکسته هم شده، باشم در چالش؟

17 پسندیده

خیلی هم عالی من که هستم :rose: :smiley:
:butterfly: :sunflower: :confetti_ball:

13 پسندیده

سلام الهه خانوم اول از همه خسته نباشید

همونطور که گفتید شاید یه روز خونه 5 زیاد بیاد شاخص بکشه به 100 ولی یه روز به زور میرسی به 20 ولی حداقل 10تا رو میتونم انجام بدم

شدت شنیداری رو که موقع هر کاری میشه انجام داد 2 ساعتو تقریبا هر روز میتونم بیام ولی برا محکم کاری همیشه میزارمش رو 15 دقیقه :sweat_smile:

فشرده خوانیو که بعضی درسای ای جی هوگ رو 2 هفته بعضیاش 1 هفته میرم ولی جداد تو درس اصلیش تکنیک سایه هم اضافه کردم و قبلیام مرور میکنم شاید بکشه به 3 هفته :sweat_smile: کنارش درسای دیپ انگلیش رو هم بعضی وقتا وقتی خستم میزارم مثلا الان 1 ماه شایدم بیشتر درس اولشو رفتم

مرسی بابت چالش مگه میشه خوشمون نیاد ؟

13 پسندیده

ایول بازم مثل همیشه یه چالش خوب و عالی :innocent::innocent::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

15 پسندیده

سلام فاطمه جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:
اِی بابا … این چه حرفی هست آخه؟! اختیار داری خواهر.

ولی به نظرم “شدت شنیداری” :maple_leaf: رو هم می تونی داشته باشی. یه ساعت شنیدار :headphones: بنظرم تایم مناسبی هست و همه می تونند این میزان شنیدار داشته باشند.
خود من نصف تایم شنیدارم رو تو زمان های مرده، پُر می کنم. چون چاره ای ندارم و وقتم محدوده.

هر چقدر که در توانت هست، تو چالش :maple_leaf: باش.

ممنون که همیشه پایه ای، برادر :dizzy::dizzy::dizzy:

خدا قوت متقابل به شما، آقا سالار :dizzy::dizzy::dizzy:
خوشم می یاد مثل خودم، جزئی نگر هستی و نشستی همه رو تحلیل کردی! :joy::v:

خواهش می کنم :pray::pray:

نظر لطفت هست، مرجان جان :dizzy::dizzy::dizzy::ribbon::ribbon::ribbon:

:cherry_blossom::blossom::cherry_blossom:

17 پسندیده

وای چه عالی ، فکر کنم آخر چالش یه انیشتینی چیزی بشیم
خیلی جنجالیه ، من که خیلی خوشم اومد مرسی :blue_heart: :blue_heart:

فقط من اینجا رو درست نفهمیدم
یعنی از صفحه اصلی درسی که میخونیم شات بزاریم تا تعداد تکرار اون معلوم بشه؟

15 پسندیده

خخخخ :joy::joy::v::v:

گفتم که می خوام کارتون رو زیاد کنم! :joy: ولی این رو نگرفتم که کجاش جنجالی هست! :joy: جنجالی؟! :joy:

بله دقیقاً
از خود درسی که روش هستی، شات بزار تا تعداد تکرار ها معلوم بشه.
این دومی، خیلی بدرد خودم می خوره که بی جهت از فشرده خوانی، قِسِر در نرم! :joy::v:

:ribbon::blue_heart::ribbon:

15 پسندیده

چه عالی
من اینو هستم
ای جی هم پشت و پناهم :smiley:

15 پسندیده

سلام و خداقوت
ممنون بابت چالش

مثل همیشه در حدی که بتونم پایه‌ام :raised_hand:t5::pray:t5:

14 پسندیده

انیشتن رشتش فیزیک بود
سعی کن استیو کافمن یا ای جی هوگ شی :sweat_smile:
الگو رو از الان انتخاب کن

15 پسندیده

تا باشه از این کار زیاد کردن ها باشه :grinning:
بعضیها کار آدم رو زیاد میکنن تا ازمون روم به دیوار بیگاری بکشن ، بعضیها هم مثل شما میخوان کار بکشن تا ره صد ساله رو یه ساله بریم . :smiley:

من که سه تاشم شرکت میکنم حتی اگه مجبور شم شبا نخوابم :laughing:

همینکه مجبوریم تو سه تا چالش با حال شرکت کنیم و راهی نداریم که بتونیم از زیرش در بریم جنجالیش میکنه دیگه :person_fencing: :men_wrestling:

مرسی از توضیحتون :pray:t2:

12 پسندیده

آقا مهراب از بچگی تو سر ما کردن درس بخون انیشتین شی ، ماهی بخور فسفرت زیاد شه انیشتین شی ، حالا این آقایون محترم یکاره پیداشون شده . من چجوری به انیشتین خیانت کنم اینارو الگو قرار بدم :laughing: :joy:

13 پسندیده

اتفاقا الان به کسی که درسش بد باشه میگن انیشتن، دکتر، پرفسور و…

13 پسندیده

اتفاقا من از وقتی که فهمیدم انیشتین به زنش خیانت کرده ازش بدم میاد .
دیگه وقتشه یه الگوی با اخلاق مثل ای جی و دوستاش انتخاب کنم

11 پسندیده

فقط یه چیزی الهه جون از این به بعد گزارشامونو اینجا بزاریم یا تاپیک قبلی؟

13 پسندیده

خخخخخ :joy::joy::v::v::v:

بچه ها :dizzy::dizzy::dizzy: ترکیدم از دستتون یعنی :joy::v:
من بعداً می یام جوابتون رو می دم.

امروز باز دوباره میگرن ام عود کرده …
روزهایی که میگرن ام بگیره، شاید خودم نتونم همه موارد چالش رو شرکت کنم.

بنظرم اون تاپیک باشه برای چت های بین خودمون :innocent::innocent: چطوره؟! :heart_eyes: :smiling_face_with_three_hearts: :star_struck:

:blue_heart::blue_heart::blue_heart:

13 پسندیده

باشه پس از فردا گزارشارو اینجا میزارم
شیطنت ها رو اون تاپیک

دیگه تا کتک نخوردم برم کامنتهای اضافیم رو پاک کنم :laughing:

11 پسندیده

الهه خانم توی پرانتز گفته بودم به دکترا بر نخوره ها :sweat_smile:
فکر کردم چون ممکنه بر بخوره پرانتز رو پاک کردم :sweat_smile:

13 پسندیده

این چه حرفی هست؟!
من جنبم خیلی بالاتر از این حرف هاست …
تو اوج سر درد، حسابی خندیدم. :joy::joy::v::v: