سوالاتی در مورد متن درس فرمانده مکبث

سلام

sleepwalking
۲_معنی شده خوابگردی !! خوابگردی چه معنی میده؟

3-Don’t worry. Everything will be OK. Yes, everything will be fine.

نگران نباش. همه‌چیز روبه‌راه خواهد بود. آری ،
همه‌چیز خوب و درست پیش ­خواهد رفت

اونجا ها که گفته شده
Will be ok
یا
Wii be fine

دقیقاً چطوری معنی میشه این ترکیب جمله و چرا این ترکیب و نقش be چی هست و چی معنی میشه؟

۴_ She understands that it is wrong to kill.
او دریافت که کشتن شاه کاری اشتباه بود.

that it is wrong to kill

اون to به چه معنی هست و چرا اونجاست

کلا این حرفای اضافه رو‌ مخ هستند مغلوم نیست کی و چه موقع به کار میرن و چه معنی میدن هر جایی:expressionless::expressionless:
مثلا اینجا : They lied to me!"
اونا به من دروغ گفتند
به معنای (به) اومده اینجا to

کلا اگه میشه یه قاعده ی کلی چیز هست بگین که باعث نشه ما در ترجمه حرف اضافه to اشتباه نکنیم

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی فرمانده مکبث » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

1 پسندیده

برای حروف اضافه یه سری قانون هست اما بهتره تو متن یاد بگیرید چون حیلی زیاد هستن اما با مثال و کم کم یاد بگیرید

4 پسندیده

دقیقا درسته زینب جان

1 پسندیده

سلام.
خوابگردی دقیقا همون معنی رو میده که از sleepwalking هم برداشت میشه. افرادی که توی خواب راه میرن. میتونین در مورد این وضعیت که اتفاقا چیز خیلی عجیب و جالبیه بیشتر سرچ کنین توی اینترنت و دستتون میاد بیشتر.

در مورد سوال بعدی همونطور که زینب جان گفت، چیزیه که من توی تالار تا حالا بارها دیدم و گفتم. ماها دنبال فرمول سریع هستیم که یکی بهمون بگه و همه ی جمله ها رو با اون فرمول حل کنیم و بسازیم و بگیم ایول خب مبحث حرف اضافه مثلا دیگه کلا برای من حل شد هیییچوقت دیگه جمله غلط نمیسازم و همه جمله ها رو میفهمم با همین چند خط توضیح و فرمول و دمم گرم برم سر مبحث بعدی.
اما زبان یاد گرفتن اینجوری نیست.
برای همین به زبان آموزی که ترم اوله چندتا حرف اضافه بیشتر یاد نمیدن، و قانون کلی هم بهش نمیگن یا خیلی کم میگن. ترمهای بعد هنوز و هنوز داره به مطالب قبلی کم کم اضافه میشه.
وقتی خودآموز یا نیمه خودآموز عمل میکنین هم همینه.
باید خیلی زیاد بخونید، خیلی زیاد گوش بدید و ببینید، یواش یواش اکثر ساختارها براتون جا میفته، بعد قسمت‌هایی که حل نشده یا مثل تیکه های پازل خالی مونده، گرامر براتون حل میکنه.
خیلی وقتا هم اصلا قانون شفافی وجود نداره، اگه باشه کلی استثنا براش هست. بخصوص تو انگلیسی.
وقت بذارین، کم کم یاد بگیرین، تا بیفته توی سرازیری. یه کم حوصله میخواد، ولی ارزشش رو داره

5 پسندیده

خیلی عالی توضیح دادین شاید بگیم بهترین جوابی بود که میتونستم بگیرم ممنون بایت وقتی که میزارین و ممنون بابت اینکه بهترین راه و مسیر رو نشون میدین. فقط یه چیز دیگه برای یک مبتدی که وقت لازم رو داشته باشه چقدر در روز پیشنهاد مطالعه زبان انگلیسی رو بهشون میدین؟؟ و اینکه من پرسیدم قبلا هم بعد از خوندن هر داستان لازمه که اون داستان رو از حفظ بتونیم بگیم بدون نگاه کردن به متن ؟؟ و اینکه بعد از اعمال اون ۶ هدف روی هر داستان اون داستان رو دیگه رها کنیم و بعدی ها رو مورد بررسی قرار بدیم . این مسئله برام مهمه. من برای مکالمه کار میکنم .و هدفم مکالمه هست

3 پسندیده