سال بالاییا راهنمایی از تجربه تون لطفا 😊

سلام بچه ها
شمایی که با زبانشناس مسلط شدین میشه بگین از چه زمانی شروع کردین به دیدن فیلم ؟
ینی از چه سطحی میشه فیلم دید که حداقل ی چیزایی از فیلمو متوجه شد؟ (منظورم دایره لغاته)و شروع ب تمرین شنیداری کرد
ممنون میشم تجربه تونو به ماهم بگید😊

9 پسندیده

چه سوال خوبی کردید دوست عزیز

5 پسندیده

سلام، سطوح متوسط به بالا میتونن فیلم و ببینند و متوجه بشن 80 درصد فیلمو می‌فهمند اما به سطح نیست شما هر سطحی که باشید میتونید فیلم به زبان انگلیسی ببینید تا شنیداری تون تقویت بشه رفته رفته دایره لغات تون که افزایش پیدا کرد دیگه متوجه ی دیالوگ های فیلم ها هم خواهید شد

10 پسندیده

منظورتون از متوسط رو به بالا آخرای 3 و نزدیک 4 هستش؟:smiley:
من با بچه ها کارتون میبینم و خب تا حدود زیادی متوجه میشم اما فیلم فرق داره خب
بنظرم هنوز دایره لغاتم پایینه

8 پسندیده

بله، چه خوب که کارتون می‌بینید، هیچ اشکالی نداره فیلم هم ببینید چون شنیداری تونو تقویت میکنید و اگه میخواین دیالوگ های بازیگران و متوجه بشید بله باید دایره لغات تون رو افزایش بدید

6 پسندیده

مرسی هستی جان از وقتت و توضیحاتت عزیزم😍

5 پسندیده

امیدوارم چندتا دیگه از دوستان هم تجربه شونو بگن💙

5 پسندیده

خواهش میکنم نیلوفر جان :rose::rose:

بله حتماً، مشتاقانه منتظر تجربیات دیگر دوستان هستیم :heart_eyes::rose::rose::rose:

5 پسندیده

سلام عزیزم من خودم اول از انیمیشن شروع کردم و کارتون پپا رو می‌دیدم خیلی ساده بود و در عین حال وقتی نگاه میکردم و متوجه می‌شدم حس خیلی خوبی می‌گرفتم اگر اشتباه نکنم اینکارو از سطح ۲-۳ شروع کردم…
اما فیلم دیدن رو از اواسط سطح ۳ شروع کردم چون فیلم سخت تره تا حد قابل قبولی هم متوجه می‌شدم اما خیلی خودمو سرش اذیت نمی‌کردم چون جنبه فانش برام مهمتره
ضمن اینکه خیلی وقتا شده سرعت رو کمتر میکنم مثلا 0.9 میزارم تا جاهایی ک سخته رو بهتر متوجه بشم یا همزمان متن رو هم نگاه میکنم…
چون تا قبل از زبان شناس من خیلی اهل فیلم و اینجور چیزا نبودم😅⁦❤️⁩

14 پسندیده

من سطح ۲ هستم گاهی وقتا حوصلم سرمیره پپا رو می‌بینم زیاد جذاب نیست اما خوبه
به نظرم اگه سطحت پایینه الان فیلم نبین اذیت میشی

7 پسندیده

دقیقا همینطوره منم از پپا شروع کردمو الان یه سری کارتونای زبان اصلی هست که نگاه میکنم و فهمیدن محتواش واقعا لذت بخشه بااینکه ب قول شما خیلی زبان ساده ای دارن

5 پسندیده

سطحم متوسطه اما هنوزم بنظرم برای دیدم فیلم نیاز ب لغات جدید دارم و باید حتما شنیداریمو ببرم بالا با دیدن فیلم
برام در اولویته

5 پسندیده

راستی اینو یادم رفت بگم پپا ک خیلی بامزس😂همش غش میکنن میفتن رو زمین از خنده
تو خونه ی ما که طرفدار زیاد داره من 5 فصلشو ک میشه 260 قسمت دانلود کردم یکی یکی میبینیم

9 پسندیده

خوب این بیشتر شخصیه و به علایق برمی‌گرده من باب اسفنجی و پاندای کونگ فوکار رو خیلی بیشتر دوست دارم

7 پسندیده

سلام
من با انیمیشن شروع کردم اولین انیمیشن کورالاین بود.
هیچی بلد نبودم شنیداری خوبی نداشتم سطحم مبتدی بود. (می‌دونم زود بود ولی خب علاقه داشتم یاد بگیرم)
با برش دادن انیمیشن به ۵ دقیقه یا کمتر، فقط گوش میدادم زیاد و زیاد تمرین کردم روزی پنج یا ده دقیقه وقت میگذاشتم حدود دو ماهی طول کشید خیلی خیلی بهتر تونستم با انیمیشن ارتباط بگیرم خیلی لغات و اصطلاحات هم یاد گرفتم
بعد از کورالاین: کوکو، پرندگان خشمگین، گیسو کمند و…
الان هم هری پاتر از زوم میبینم
بنظر من انیمیشن از فیلم سخت تره :sweat_smile:
من ارباب حلقه ها رو دیدم بالای هشتاد درصد متوجه میشدم
اما انیمیشن مثل پرندگان خشمگین اینقدر تند و سریع تلفظ میکنن فقط هنگ میکردم.
اگر کورالاین ندیدین حتما ببینید نسبت به انیمیشن های دیگه راحت تر بود از نظر من.
یکی به من گفتش فیلم های رمانتیک و عاشقانه یا خانوادگی نگاه کن که سخت نیست
چون دید من طرفدار فیلم اکشن و ماجراجویی و مخصوصا فانتزی، تخیلی هستم که خب خیلی سخت بودن برام :joy:
بخاطر همین ارباب حلقه ها رو دیدم برای من یه کوچولو فقط سخت بودن بیشتر و بیشتر نگاه کردم چون از فیلمش خیلی خوشم اومده بود.

الان هم هری پاتر فعلا قسمت اول رو دارم میبینم اینم بالای ۷۰ درصد متوجه میشم پس برای من مناسب هستش دوسش دارم و با تکرار نگاه میکنم.

اما فیلم تلقین خیلی خیلی برام سخت بود فقط یه بار دیدم و تمام.
فیلم خوبی بود فقط برای من خیلی خیلی سخت بود گذاشتمش تو لیست تا بعد ها دوباره ببینم.

بنظر من از الان فیلم ببینید حالا در هر سطحی هستید بالاخره تا حدودی یکم سطحتون بالا اومده که.
باید تجربه کنید ببینید چه فیلمی دوست دارید اونو ببینید.
فیلم رو اول یه دور ببینید با زیر نویس فارسی، بدونید داستان از چه قراره
بعد از اون دیگه بزنید زیر نویس انگلیسی؛
جاهایی که بیشتر دیالوگ داره حدود پنج دقیقه اش رو انتخاب کنید روی همون پنج دقیقه تمرین کنید تا وقتی مسلط شدید برید پنج دقیقه بعدی انتخاب کنید
با اولین فیلم، فیلم های بعدی براتون راحت تر میشه خود به خود لغات و اصطلاحات خودتون افزایش پیدا می‌کنه.

کتاب خوندن جای خود داره، می‌خونید و رد میشید کلی لغات افزایش میدید نه شخصیتی می‌بینید و نه تصویری.

اما فیلم دیدن هم جای خودش داره با بازیگرها، چهره‌ها، حرکت بدنی و کلی تصویر می‌بینید مثلاً حالت چهره بازیگرانی مثل عصبانیت، کینه و نفرت، خوشحالی و … می‌بینید همین ها تو ذهنتون نقش می‌بنده منظور جملات و لغات میفهمید و اگر جای دیگه اون جمله رو ببینید ناخودآگاه اون تصویر میاد جلوی چشماتون دیگه سراغ دیکشنری نمیرید.

بگردید فیلم باحال و مورد علاقه خودتون رو پیدا کنید :heart_eyes:

13 پسندیده

ببخشید نوشته هام طولانی شد امیدوارم کمکی کرده باشم :sweat_smile::rose:

6 پسندیده

بادرود.سپید عزیز بسیار عالی بود،این درسته چون به گفته نظری پردازان آموزش ،آموزش از طریق تصویری ۷۰ درصد اثرگذاری داره.ممنون از راهکار هابیتون.:rose::pray::ok_hand:

6 پسندیده

خیلی خیلی عالی بود توضیحاتت مرسی وقت گذاشتی عزیزم :heart_eyes:همه ی فیلمایی که گفتیو دوسدارم و خیلیاشو دیدم البته فارسی
ارباب حلقه ها محشره
هری پاترو دیدم خیلی برام جذاب بود
اینسپشن ک دربارش نگم :heart_eyes: ولی من فارسی شو دیدم مغزم هنگ کرد چ برسه به زبان اصلی :grinning:
راپونزلم ک خیلی خوشکله تاحالا 100بار دیدیدمش و بقیه …
مرسی از انرژی مثبتت سعی میکنم شروع کنم ب دیدن فیلم با روشی که بهم گفتی سپید جان :kissing_heart:
ممنون از راهنماییات

6 پسندیده

عالی بود عزیزم ممنونم😍

5 پسندیده

:rose::rose:

حالا که میخوای شروع کنی قبلش به این سایت سر بزن
موفق باشی :kissing_heart:
https://zabanshenas.com/دیدن-فیلم-برای-آموزش-زبان-انگلیسی/

7 پسندیده