ری اکشن من به ویدئویی که سال 2018 ضبط کردم

ری‌اکشن من به ویدئو 3 سال پیشم

سلام دوستان عزیز. چند وقت پیش یه دایرکتی از یه دوست گرامی داشتم که از لایتنر استفاده می کرد و حس میکردم حس خوبی بهش نداره. این باعث شد یاد ویدئویی بیوفتم که سه سال پیش ضبط کرده بودم و از تجربه استفاده خودم از لایتنر به صورت انگلیسی فیلم گرفته بودم و تو تالار زبانشناس گذاشته بودم. وقتی گوش دادم خیلی بهش خندیدم، از اکسنت و شیوه صحبت کردن بگیر تا کپشن ویدئو و… اما خب روش خیلی خوبی واسم بود و کلی ازش استفاده کرده بودم. واسه همین موضوع من تصمیم گرفتم یه ری اکشن براش درست کنم و یه سری توضیحات درباره این روش براتون بنویسم. پس حتما این ویدئو رو ببینید.

پیج شخصی من: @yo_kambiz

تو چطوری از لایتنر و فلش کارتها استفاده می کنی؟ برام تو کامنتها بنویس.
دوست داری بازم از وویس ها و ویدئو های گذشته ام کلیپ بذارم؟ اینم تو کامنت بهم بگو.

ویدئو

لینک دانلود ویدئو

لینک این ویدئو در تلگرام زبانشناس

لینک این ویدئو در اینستاگرام زبانشناس

22 پسندیده

حتما تجربیاتتون بسیار ارزندهست آقا کامبیز،:pray:

4 پسندیده

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه .
خوب از تجربه هام که به نظرم شاید مفید باشه میتونم ترفند یادگیری گرامر ها رو بگم .
من هر گرامری که کامل یاد میگیرم معلم زبانم به صورت جزوه میگه تو دفتر گرامر می نویسم بعد اونو کامل برای خودم توضیح میدم چند تا مثال میزنم و با خودم کار میکنم و در اخر هم یه داستان کوتاه از خودم اصلا هرچی ( شده یه بار گفتم مامانه به بچش گفته :اگه درس بخونی خونه رو ۱۰ روز جاروبرقی نمیکشی) خوب این گرامر شرطی ها بود .
بعد کامل یه بار دیگه از اول صدام رو ضبط میکنم و سعی میکنم داستان ها و مثال هایی که میزنم یکم شاد و فان باشه که ذهنم خسته نشه و هم جالب باشه و هم مفید .
ولی دور از شوخی بعضی از داستان ها برگرفته از واقعیته خودم و مادرم :joy::joy::joy:
امیدوارم دوست داشته باشید .

6 پسندیده

درود بر تو ای مرد شریف مستر کامبیز :heart_eyes:
راستش خیلی خندیدم گشنم شد :joy:
I got hungry because I laughed a lot

تقریباً میشه گفت جمله هایی که تو ذهنم میاد و فارسی میگم . همون موقع معادلش رو تو ذهنم به انگلیسی کنکاش میکنم
و تمام توانمو (might of all) بکار میگیرم تا لغاتو از ذهنم بکشم بیرون و ازشون استفاده کنم در واقع از مغزم کار میکشم
کلا کاری ندارم که درست میگم یا غلط فقط چرت و پرت میگم :joy:

مثلاً گاهی وقتا شده بیرونم میخام بیام تو خونه یه جمله به ذهنم‌ میاد میگم من باید این جمله رو به انگلیسی بسازم و بیان کنم بلند و تا اینکارو نکنم نمیتونم درو باز کنم و وارد بشم :grimacing::joy:
مثلاً دیدی تو بدنسازی میگن عضلات بخاطر این رشد میکنند که شما داری وزنه بلند می‌کنی این عضلات فکر میکنند تو شرایط سختی هستید و باید این جسم رو حتما بلند کنید بعد به اجبار هورمون ترشح میشه و عضلات رشد میکنند( در واقع خودشون رو با شرایط وفق میخان بدند این عضلات) حالا نمیدونم چقدر این مقایسه من بین ذهن و عضلات درسته ولی خب به هر جهت سعی میکنم مغزمو به چالش بکشم و کلمات رو از دل مغزم بیرون بکشم و چکش کاریشون کنم

و یه روش دیگه هم سعی میکنم لغات رو قلاب بزنم حالا یا یه چیزی واسش تصوری درست میکنم و بهش کلمه جدید رو قلاب میزنم و یا قلبلا یه چیزی تو ذهنم بوده یه اتفاق مهمی چیزی افتاده تو زندگیم سعی میکنم اون کلمه رو به اون بچسبونم یه جورایی

در آخر من عاشق کسیم که بهم انتقاد کنه
المومن مراة المومن
مومن آینه مومن است
پس لطفاً اگر اشتباهی چیزی گفتم حتماً حتماً بگین
حتی شده کل کامنت رو حذف میکنم
و به قول مهران مدیری : کلام آخر
Mr kambiz is superman for me
:heart_eyes::bouquet:

5 پسندیده

سلام یه انتقاد داشتم مثلا یه چیزی به فارسی میگید اما خوب اگه تو انگلیسی اون کلمه رو به یاد نداشته باشید یا اصلا نمی دونید معنی انگلیسی اون کلمه چی میشه …
پس به نظرتون کارتون مفیده ؟
اما اگه کلمات رو کامل حفظ باشید دیگه بحثی نیست
موفق باشید.

6 پسندیده

سلام و درود
بله مثلاً وقتی معنی کلمه ای تو جمله رو بلد نیستم دو کار انجام میدم
یکی اینکه اول سعی میکنم همون جمله فارسی رو ساده تر کنم و به شکل خیلی ساده بیانش کنم
دوم اینکه بیخیال اون لغت میشم و ادامه جملمو میدم و بعد یه سرچ‌ کوچولو میزنم بعد اون جای خالی رو تو ذهنم پر میکنم و جمله رو کامل بیان میکنم
اها در ضمن یادم رفت این هم بگم من این روش رو گفتم برای مرور لغات و جمله سازی و به کار گیری مغز و به چالش کشیدنش خب قاعدتاً ما وقتی کلمه ای رو بلد نیستیم هر چقدر زور بزنیم نمیتونیم اون رو بفهمیم چون تو ذهنمون نیست .این روش رو گفتم برای لغاتی که میدونیم بلدیم
خیلیییی ممنونم که انتقاد کردین :rose::rose:

موفق باشید :rose:

5 پسندیده