دوره های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی در سطح مبتدی

سلام
شاید اسمشو آموزش هم بشه گذاشت، چون نکاتی داره که با خوندن تجربیات دیگران به دست آوردم و اجراش می تونه در بحث آموزشی افراد با سطح مبتدی مفید باشه.

من سال 96 با زبانشناس آشنا شدم، خیلی مشتاق بودم که ادامه بدم اما پیش فرض پیشنهادی زبانشناس داستان های بچگانه بود که به نظرم آن زمان خیلی برای من سخت بود، با اینکه درس اول جوجه اردک زشت بود اما بقیش خیلی دشوار بود به طوریه در طول 3 ماه تونستم فقط این بسته رو یه دور روخونی کنم، با درک مطلب بسیار پایین و پس از اون با انباشی از کلماتی که بلد نبودم، یعنی حدود 140 کلمه رو بلد نبودم، مشغله کاری و درسی هم باعث شد که دیگه به سراغش نرم اما علاقه ام به زبان و روشی که زبانشناس داشت باعث شد که اصلا اپلیکیشنو پاک نکنم.
تا اینکه ماه قبل بعد از اینهمه مدت دوباره اومدم، بازش کردم و نگاه حسرت واری به تالارش، به درس هاش که البته چون بیش از یک سال از اتمام اشتراکم گذشته بود و خیلی هاش باز نمی شد، انداختم.
نقطه عطف بازگشت علاقه به زبانشناس کلیک روی لینک اینستای زبانشناس و بعد از اون، دیدن کلیپ آقا کامبیز در بود که رمز موفقیتشونو در خوندن زبان شناس گفته بودن، باورم نمیشد 45 دقیقه صحبت هاشو کامل گوش داده باشم! ولی این اتفاق افتاده بود و من همه صحبت هاشو با اشتیاق شنیده بودم و همزاد پنداریم وقتی اتفاق افتاد که دیدم ایشونم سال 96 (همون سالی که من با زبانشناس آشنا شدم)‌ عضو این مجموعه شدن
خلاصه اینکه دوباره برگشتم اما چند تا مقاله رو خوندم تا بتونم این بار قوی تر و با انگیزه تر این مسیرو برم.
اشتراک جدید خریدم و تنظیماتو صفر کردم یعنی کل خوانده هام پاک شد و انگار تازه الان نصبش کردم ولی متاسفانه باز همون درس داستان های بچگانه پیشنهاد شده بود.
درس اولو خوندم، جوجه اردک زشت، اما همزمان در گروه های مختلف تالار هم گشت زدم و مقالات متعددی رو مطالعه کردم که متوجه شدم می شه از یه روش های دیگه هم استفاده کرد پس:‌
اول داستان های مصور صوتی (پیت گربه) رو شروع کردم و
بعد از چند روز که دیدم کلماتی که بلدم منو از سطح صفر به یک رسوند، با انگیزه و اعتماد به نفس بیشتر
رفتم کتاب های خیلی ساده رو شروع کردم و یه کم که بیشتر خوندم
نیمچه داستان ها رو به عنوان پایه انتخاب کردم
الان داستان های چند دقیقه ایشو گوش میدم حفظ می کنم، برای خودم ویس می ذارم و اون دو تا مجموعه رو به عنوان مطالعه آزاد و جریان گسترده خوانیم پیگیری می کنم.
در کنارش از زوم هم فیلم مناسب سطحمو اگر پیدا کنم برای زنگ تفریح (شب های جمعه)‌ می بینم.
به نظرم در آموزش زبان مهمترین نکته حفظ تداوم (زنجیره مطالعه) است که با ایجاد انگیزه امکان پذیره
من انگیزمو استفاده از امکانات متنوع زبانشناس قرار دادم.
البته دیشب چون خوابم نمی برد، رفتم و داستان های بچه گانه رو به یاد سال 96 باز کردم، دیدم خدا رو شکر اکثرشو الان دیگه متوجه می شم و اینطوری با سفید کردن لغات آبی تونستم در عرض 13 روز برسم به همون سطحی که سال 96 در عرض 3 یا 4 ماه رسیده بودم با این تفاوت که لغاتی که باید روش تمرکز کنم و حفظ بشم الان فقط 60 تا هستش(تقریبا نصف آن زمان).
توصیه ام به تازه واردها اینه که

1. ببینید با چی انگیزتون بیشتر میشه، با خوندن کتاب داستان، کتاب مصور، فیلم کوتاه، فیلم بلند و یا حتی گشتن در تالار زبانشناس، اونو حتما انتخاب کنید و اینطوری انگیزتونو بالا نگه دارین.
  2. حفظ زنجیره مهمه و براش واقعا نباید وقت مرده رو گذاشت، چون نه چیزی از بحث ها درست متوجه می شید نه انگیزه ای می مونه برای ادامه، پس یه زمان مفید و حداقل نیم ساعت در روز رو بذارید.
  3. حتما به راهنماهایی که پایین هر بسته مثلا وجود داره دقت کنید، به نظرم این جدیده سال 96 یا نبود یا ندیدم، من داستان های بچه گانه رو به سختی می خوندم(حتی این بار هم) که بعد دیدم نوشته برای سطح شما کمی دشواره، یعنی مناسبم نیست، پس بی معطلی رفتم داستان های مصور رو خوندم ولی دیشب که دوباره برگشتم سر داستانهای بچه گانه، دیدم که نوشته این داستان براتون مناسبه! چون دایره لغاتم و درک مطلبم در این مدت بالا رفته
  4. اصلا عجله نکنید حتما شعار گام به گام (step by step ) رو در ذهن داشته باشید، حداقل هر داستان رو دو سه بار بخونید تا معنیشو خوب متوجه بشید و معنی لغاتشو بدونید ولی تکنیک سایه که به نظرم در سطح مبتدی باید تکنیک حفظ کردن جملات رو به کار برد(برای افزایش دایره لغات) حتما فقط برای یه درس پایه در نظر بگیرید.
  5. تکنیک سایه رو اصلا روی همه پیاده نکنید چون خسته می شید و انگیزتون میره
  6. حتما وقتی حفظ کردین، شده برای خودتون ویس بذارید، صداتونو بشنوید و ایرادهای گفتارتونو متوجه بشید، حس خیلی خوبیه، به امتحانش می ارزه
  7. هر از گاهی دوست داشتید اینستای زبانشناسو ببینید ولی زیاد روش تمرکز نکنید چون تازه کار هستید ممکنه زیاد متوجه صحبت ها نشید و رو اعتماد به نفستون ممکنه اثر بذاره، اما برای تنوع خیلی خوبه، مخصوصا اجراهایی که دارن، دلنشینه
    شما هم اگر تجربه ای دارید خوشحال میشم به من بگید
54 پسندیده

درود بر شما خدا قوت بهتون تبریک میگم و بینهایت ممنونم که تجربتون رو به اشتراک گذاشتین.
منم دو ماهه که دارم با زبانشناس کار میکنم اول هم بسته داستانهای بچه گانه بهم پیشنهاد شد اما اول برام خیلی سخت بود ولی چون داستانهارو دوست داشتم ادامه دارم الان دیگه آخرای فصل 5 رسیدم. همه رو با تکنیکهای 5 گانه خوندم.
البته با پیشنهاد تیم زبانشناس نیمچه داستانها و کتابهای خیلی ساده رو واسه گسترده خوانی انتخاب کردم.
واسه اینکه خسته نشم و تنوع بیشتری داشته باشم گاهی داستانهای مصور صوتی رو هم مطالعه میکنم اما این بسته رو فقط برای تفریح میخونم.

:rose::rose::rose::rose::rose:

16 پسندیده

شما ماشالله خیلی خوب دارید پیشرفت می کنید
من فکر کنم چون سطحم خیلی پایین بود، مبتدی مبتدی بودم اون زمان خیلی طول کشید تا بسته اول و دوم رو تموم کنم و واقعا هیچ انگیزه ای برای خوندن بسته سوم نداشتم، البته با گسترده خوانی هم آشنا نبودم
به نظرم الان گسترده خوانی هم اعتماد به نفسو بالا می بره هم انگیزه رو بیشتر می کنه برای همین واقعا گسترده خوانی رو پیشنهاد میکنم
امیدوارم همینطور موفق و پیروز، هر روز بیشتر پیشرفت کنید.

13 پسندیده

ممنون از راهنماییت :rose: من از همون اول داستان های بچگانه رو میبینم، برام خوب و ساده س ولی سعی میکنم همونا رو ببینم چون شنیدارم خوب نیس و با سطح های بالاتر حوصلم سر میره

7 پسندیده

تکنیک های پنج گانه رو میشه توضیح بدین؟

5 پسندیده

خانم باقری گرامی ،بسیار مسلط پاسخ دادین و برام انگیزه مضاعف هدیه دادین
ممنون از پست عالی و وقتی که گذاشتین
موفق باشید،سپاس از شما :rosette::rosette::hibiscus::bouquet::confetti_ball:

5 پسندیده

سلام لینک زیر رو مطالعه کنین

8 پسندیده

اول سلام و دوم نمیدونم ک ایا واقا این پیغامم قراره ریپلای بشه برای شما خانم باقری عزیز
خیلی مشتاقم ک باهاتون ی مشورتی داشته باشم چون اینبار واقا با عزمی راسخ اومدم سراغ زبانشناس
این جیمیل بنده هست اگ ی پیغام برام بفرستین براتون سوالامو میفرستم تا شما لطف کنین راهنماییم کنین
R072t.rt@gmail.com

9 پسندیده

درود بر شما و خسته نباشبد
من یک سوال داشتم این که این تکنیک گسترده خوانی چی هست اگر میشه ممنون میشم بهم بگین☺

7 پسندیده

سلام عزیزم
گسترده خوانی یعنی متنی رو که حدود ۸۰ تا ۹۰درصد لغاتشو بلدین بخونین مثل کتاب داستان که حتی براش چالش هم ایجاد کردن تا انگیزه بشه برای دوستان
تا اینطوری هم لغاتی که بلدین مرور میشه هم در کنارش بقیه لغاتی که جدیده رو یاد میگیرید

8 پسندیده

سلام گلم، من خودمم زبان آموزم، اینجا پشتیبان های خیلی خوب و فعالی داره که سریع پاسختونو میدن، اما بازم اگر کاری از من بر میاد بفرمایید تا حد توانم کمکتون میکنم.

5 پسندیده

سلام خسته نباشید
گسترده خوانی چه و چه کمکی به یاد گیریم در مهارت زبانم می کنه

2 پسندیده

من از فردا میزارم چون امشب کار دارم:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

داستان مصور صوتی کمکی میکنه؟
داستان مصور صوتی پیت گربه در چه موردیه؟باحال هس؟؟؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنین

1 پسندیده

انیمیشن مناسب سطح مبتدی سراغ دارین دوستان؟

1 پسندیده

سلام. منظور از گسترده خوانی چیه؟

3 پسندیده

سلام به شما. این تایپیک رو مطالعه کنین.

:blue_heart: :seedling:

4 پسندیده