راه پیشرفت مهارت نوشتن و خواندن انگلیسی با راهنمایی نویسنده کتاب های تخیلی ترسا اسنایدر

خیلی ممنون از پاسختون.فکر کنم بهتر باشه من از کتاب های graded شروع کنم تا یکم به خوندن عادت کنم.بعد برم سراغ کتابهای authenticکودکان
مشکل من تو کتاب خوندن اینه که همش می خوام متن و گرامرش رو حلاجی کنم. مثلا چرا اینجا ماضی نقلیه چرا اینجا past simple
که فکر کنم این سوغات کلاس زبانه :grin::grin::grin:
سخته عادت کردن به اینکه فقط به صرف خوندن و لذت بردن و گرفتن مفهوم کتاب بخونم. نه حساس شدن روی لغات جدید یا ساختار گرامر. همش این تو ذهنمه که اگه به قصد لذت بخونم و روی گرامر و لغات جدید حساس نشم چیزی یاد نمی گیرم.البته در مورد انگلیسی قدرت دارم این انالیزهای حوصله سر بر رو با راهنمایی ای جی میذارم کنار.
کاش میشد زبانشناس یه تاپیک جدا برای راهنمایی در مورد چگونه کتاب خوندن بذاره.
مثل راهنمایی های کاملی که داره در مورد تکنیک سایه در مورد فیلم یا داستان های کوتاه گویا.
اگه شما پادکستی از ای جی در مورد نحوه کتاب خوندن سراغ دارین میشه لینکش رو برام بذارین. یه جورایی ای جی تبدیل به spiritual guide شده واسه من:joy::joy::joy::joy:

2 پسندیده

سلام دوست عزیز
Aj تو درس 10 انگلیسی قدرت Power of Reading میگه که چجوری کتاب بخونید و چه کتاب هایی بخونید

3 پسندیده

به به چه عالی. خیلی ممنون:tulip::tulip::tulip::tulip:

3 پسندیده

چرا اتفاقا زبانشناس یه مقاله درباره کتاب خونی داره
چشم اگه مطلبی پیدا کردم حتما باهاتون به اشتراک می زارم

4 پسندیده

چه مقاله خوبی بود. قبلا ندیده بودمش. خیلی ممنون

2 پسندیده

من برای شما یه تحقیق کوچیکی انجام دادم. برای موردی که گفتید ( اینکه همش بابت لغات مجبورید واستید و…) یه راه حل از لوکا لمپارلو شنیدم بابت این که گفتم باهاتون در میون بزارم
میگه می تونید اینجوری کتاب بخونید که هر کتاب رو بخش بخش کنید مثلا 5 صفحه، 5 صفحه
از یه هایلایتر استفاده کنید یا زیر لغاتو خط بکشید
وقتی 5 صفحه تموم شد برگردید لغاتو نگاه کنید. اینجوری باعث میشه توقفتون کم تر بشه و بیشتر محو ایده کتاب بشید تا محو لغات.
لغاتی که هایلایت کردید و برگشتید بهش رو می تونید تو یه برگه ای چیزی با مثال برای خودتون ثبت و ضبط کنید که به دردتون بخوره.
فرض کنید یه کتاب 200 صفحه ای رو به این شکل بخونید چه حجم زیادی از لغات رو یاد خواهید گرفت.
فقط در نظر داشته باشید که هر کتابی رو نخونید. کتابی رو بخونید که براتون مناسب و صد البته از همه مهم تر براتون الهام بخش و لذت بخش باشند.
من قبل از این شنیدن این راهنمایی یه آموزش مشابه رو نوشته بودم. ولی من کتاب رو کامل می خوندم و بر میگشتم ولی لوکا پیشنهاد کرده 5 صفحه 5صفحه اینکارو کنید

اینم لینک آموزش هایلایت کردن و …

9 پسندیده

سپاسگذارم🙏
امروز وقت کردم بطور کامل بخونمش
مثل همیشه مفید و البته کاربردی…من از خوندن کتابای پلیسی،معمایی خوشم میاد…البته نمیدونستم بطور کاملا اتفاقی دوتا کتاب این سبکی خوندم…حس کردم بیشتر باهاشون ارتباط برقرار میکنم…اگر خدا بخواد امروز میرم یه چندتایی میخرم
کاری که از دستم بر نمیاد جهت قدردانی
فقط دعا گوی شما هستم

7 پسندیده

سلام @KH.GH64
از این سایت هم می تونید آنلاین کتاب بخرید

http://www.junglepub.org/elt

9 پسندیده

این سایته خیلی خوبه من تا الان چند بار ازش کتاب خریدم اما هنوز ب اون سطح نرسیدم ک بتونم بخونم

3 پسندیده

من قبلا از این انتشارات حضوری رفتم کتاب سونیا اموزش اسپانیایی رو گرفتم. اون موقعا از انگلیسی خوشم نمیومد :joy:
ولی انتشارات خوبیه همه نوع کتابی داره

3 پسندیده

واقعا سپاسگذارم ازتون
خیلی خوب بود
سپاس
سپاس
سپاس🙏
کارمو راحتر کردین

3 پسندیده

خواهش می کنم خانوم قربانی :rose:

این یه شعبه تو رشتم داره. نزدیک کلاس طراحیمون بود.

4 پسندیده

خواهش میکنم

:blush:

3 پسندیده

واقعا ازتون ممنونم که وقت گذاشتین.
فکر می کنم خیلی روش خوبی باشه.به خصوص اینکه بعد از کار کردن رو لغات ۵ صفحه اول، دوباره تو صفحات بعدی به احتمال زیاد باهاش مواجه میشیم و اینطوری برامون دوره میشه و کم کم تو ذهن جا میفته.
امیدوارم انرژی و انگیزتون همیشه در حال بیشتر شدن باشه. ممنون که تجربیاتتون رو اشتراک میدین. امیدوارم همیشه موفق باشین و هر روز بیشتر پیشرفت کنین.

6 پسندیده

مرسی از شما. براتون بهترین موفقیت هارو آرزو دارم :rose:

3 پسندیده

مقاله جالبی بود ولی بدی تالار اینه که night mode نداره و چشم زود خسته میشن.

مسئولین رسیدگی کنن لطفا. ما چشمامون رو لازم داریم. :joy:

4 پسندیده

چه خوبه این ویژگی تالار

این مطلب 11 دقیقه پیش به صدر مطالب آورده شد.

2 پسندیده