انواع زمانها در روایت داستان

سلام
در روایت جوجه اردک زشت از زمان گذشته استفاده شده بود ولی در رومئو و ژولیت اکثرا زمان حال بود،
میشه در موردش توضیح بدید که در چه مواقعی از زمان حال برای روایت داستان استفاده میشود و چه زمانی گذشته؟

این تاپیک مربوط به درس« داستان انگلیسی رومئو و ژولیت » در نرم‌افزار «زبانشناس» است. دوره: « داستان‌های بچگانه » فصل: « بسته ی اول »

4 پسندیده

سلام خوش اومدین.
زمان کلی داستان، اکثر مواقع انتخاب نویسنده ست. شاید یه نویسنده تصمیم بگیره کل داستان رو به زمان حال تعریف کنه یکی به زمان گذشته. تنها نکته ی مهمش اینه که بقیه ی اتفاقات در داستان با توجه به زمان کلی داستان زمان گرامریشون تعریف میشه.
مثلا من اگه دارم کل داستان رو به زمان حال ساده تعریف میکنم، اگر در مورد اتفاقی که قبل از زمان صحبتم در داستان و زمان کلی داستان افتاده میخوام حرف بزنم، اون اتفاق رو به گذشته ی ساده میگم.
اگر زمان کلی داستان رو گذشته انتخاب کردم، اتفاقات قبل از اون رو باید با گذشته ی کامل بگم یا…
همینطور تا آخر. باید حواسمون باشه اتفاقات قبل و بعد از زمان داستان رو یه زمان ببریم جلو یا عقب یا بسته به حالتشون تغییرات بدیم مثلا استمراری بگیم یا…
کلا البته دونستن اینا لازم نیست. با خوندن داستان ها و متن های زیاد، قلق و فوت و فنش دستتون میاد

12 پسندیده