چگونه سطح زبان خود را بالا ببریم و پیشرفت کنیم؟

سلام مجدد. ببینید من تا اونجایی که یادمه قبل از ای جی هم خیلی از اساتید ما که مسلط به زبان بودن چه انگلیسی چه عربی همشون تاکید داشتن که برای مکالمه روان اصلا نیاز نیست گرامر خاصی خوند و میگفتن دونستن گرامر فقط سرعت یادگیری شما رو کند میکنه چون ذهن یاد میگیره تجزیه و تحلیل کنه که چرا فلان جا فعل اونطوریه و…
و میگفتن لزوما کسی که گرامرش فوله ، مکالمه قوییی نداره. چون اینجور افراد موقعی که میخان یه جمله دیالوگ کنن ذهنشون درگیر ساختار میشه و باعث میشه کند بشن در مکالمه
البته این به معنای نفی گرامر نیستا. قطعا و لزوما واسه مدارک زبان باید گرامر بدونیم چون اگه بخایم بعدا مقالات خارجی بنویسیم و کتاب و… خب باید دستور زبان انگلیسیم بلد باشیم. ولی به شخصه معتقدم دونستن گرامر زیاد تسریعی در مکالمه نداره . در حد همون دبیرستان کافیه به نظرم
و صد البته باید زبان اموز مشخص کنه هدفش از خوندن گرامر چیه

6 پسندیده

شما مطالب متعددی رو در پیام گنجوندید و پاسخ دادن بهش رو سخت می کنه. و فکر می کنم من نظرم رو در پیام های قبل گفته ام. و قصد چلنج ایجاد کردن هم ندارم.
بنابراین فقط بخش آخر رو‌ جواب می دهم.
گرامر در حد دبیرستان:
ما تا پایان دبیرستان، تمام مقدمات، شامل اسم، قید، ضمیر، صفت، ساختارهای تفضیلی، همه ی زمان ها، ساختارهای شرطی و … رو خوندیم.
مسلما اگر کسی اینا رو بدونه، عالیه و کافی. اما فکر می کنید چند درصد از اهالی فروم زبانشناس در همون حد آمادگی دارند؟
نکته ی دیگه اینکه برای درک بهتر ساختارهای بیان، بهتره افراد به صورت منظم تری، coordination و subordination و حتی نقل قول غیر مستقیم و …‌. رو بشناسن. البته میشه اینا رو گذاشت برای دوره ی پیشرفته. اما الزامی هم نیست و دونستنش سخت نیست. اشکالی هم نداره. مسلما تا تکنیک سایه استفاده نشه، نمی شه خیلی فلونت شد. اما چه ایرادی داره، کمی کتاب گرامر رو ورق بزنید، بعدش povها رو‌ شدووینگ کنید.

4 پسندیده

:red_circle: در ضمن دوستان ما داریم این بحث ها رو زیر چه تاپیکی می کنیم.
چگونه از سطح متوسط به سطح پیشرفته برسیم؟

گاهی ما می خواهیم یک نفر رو علاقمند کنیم و یا علاقمند نگهداریم. اینجا باید تماما مطابق میلش عمل کرد.

اما وقتی بحث از سطح پیشرفته است، خود به خود چلنج ایجاد میشه و موشکافی بیشتر میشه.

من مخالف گرامر نخوندن نیستم.
معتقدم محکوم کردن گرامر کار غلطیه.
معتقدم محکوم کردن مدارس کار غیراخلاقی و بازاریه.

روش ای جی هوگ خیلی خیلی عالیه. منم دیوونشم.
اما قویا معتقدم زدن مدارس و گرامر یک کلک بازاریه.

5 پسندیده

:clap::clap::pray:ممنونم

3 پسندیده

نه بابا چلنج کجا بود ما داریم از تجربیاتتون بهره مند میشیم :rose:

5 پسندیده

در رابطه با گرامر صحبت شد. نظر شخصی افراد خوب مشخص و محترم هست. بعضی ها با گرامر مخالف هستن و بعضی موافقن. و به نظرم هر کسی بایستی راهی رو بره که دوست داره :stuck_out_tongue_winking_eye:

اما من میخوام از یک دیدگاه دیگه این موضوع رو به طور اجمالی بررسی کنم که شاید کسی قبلا فکرشو نکرده بود. چرا نریم از چند زبانه های دنیا، نظرشون رو در رابطه با گرامر بپرسیم؟ به هر حال اونها نه یکی نه دوتا بلکه چندین زبان رو موفق شدن یاد بگیرن و حتما با سعی و خطای بالا به نظرشون رسیدن.

۱- Donovan Nagel

You don’t need to study grammar to learn to speak a foreign language.

۲- Benny Lewis

My good rule of thumb for many people is to start with phrasebooks, continue learning and constantly practising despite speaking badly, and when you are somewhat familiar with the language and how it sounds, then when you go look at grammar books, they are actually interesting!

۳- Olly Richards

Just because everyone tries to teach you grammar, it doesn’t mean you have to learn it!

۴- Sam Gendreau

Don’t make it a priority, or better yet, skip it and come back to it later, after you have already gained the confidence to speak using set phrases and gotten a feeling for the language in a real context.

۵- Conor Clyne

While I don’t believe that you can really reach ‘mastery’ of a language by completely ignoring the grammar (even native speakers have some schooling in the most complicated elements), I do think that you can reach functional ‘fluency’ in a new language without emphasizing grammar too strongly.

۶- Steve Kaufmann

I think traditional language instruction places far too much emphasis on grammar and it does it the wrong way.

اینا افرادی بودن که من پیدا کردم نظر واضح در رابطه با گرامر دادن. اگر کسی چند زبانه ی دیگه ای میشناسه که نظرش جالب توجهه لطفا اینجا بذارین.

حالا نظر خودم :grinning:

من هم تا حدی قبول دارم ای جی بازار گرمی زیادی میکنه :rofl: ولی خوب این رو هم بایستی بپذیریم که نتیجه ی صدها ساعت آموزش گرامر در مدارس چه تاثیری در خیلی از ما گذاشته؟ اگر واقعا مدارس و آموزش گرامر مشکلی نداشتن، خوب الان ما اینجا نبودیم و افرادی هم مانند آقای هوگ حرفی برای گفتن نداشتن. بنابراین به نظرم نه بایستی گرامر رو ۱۰۰ درصد بکوبیم نه بایستی قبول کنیم که سیستم فعلی مدارس واقعا بهینه هست. گرامر در حد ۵-۱۰ درصد از کل زمانی که برای انگلیسی قرار داده میشه به نظرم میتونه مناسب و مفید باشه.

18 پسندیده

سلام اینجوری که پیداست اکثر زبان آموزای حرفه ای با گرامر مخالفن

3 پسندیده

نه مخالف نیستن. اصلا کسی مخالف نیست حتی ای‌جی هوگ هم نمیشه گفت مخالفه (میگه گرامر رو ناخودآگاه یاد بگیریم). بلکه بحث این هست که اینهمه تاکید روی گرامر غیر طبیعیه. و روش کتابی هم میتونه با روشهای عملی تری مثل یاد گرفتن گرامر در متن یا با استفاده از POV ها بهتر و جذابتر بشه.

فکر کنم از همه بهتر Benny Lewis این قضیه رو قشنگتر روشن کرده:

My good rule of thumb for many people is to start with phrasebooks, continue learning and constantly practising despite speaking badly, and when you are somewhat familiar with the language and how it sounds, then when you go look at grammar books, they are actually interesting!

که در ادامه میگه:

Seriously – you see the rule explained for something you’ve heard hundreds of times already and suddenly think to yourself so that’s why they say it that way!! When grammar has something to attach to, then it starts to really become a crucial part of a language.

10 پسندیده

آها
پس میگن بعد از آشنا شدن با زبان بهتره به کتاب گرامر مراجع بشه
وقتی Base گرامر ناخودآگاه بدست اومد اونوقت برای رفع سوال میتونیم بریم سراغ کتاب گرامر
گرفتم چی شد

7 پسندیده

دقیقا منم منظورم همینه. وقتی یه زبان آموز به اون سطح از پیشرفت میرسه حالا باید ریزتر پیش بره
مثلا برای بهتر نوشتن مثلا در قالب یه بازی یا یه کتاب باید تمیز و بی نقص نوشت پس گرامر تو اون شرایط مفیده چرا که الان من دیگه حرف میزنم همه منو میفهمن تمام خوش گذرونیامو با زبان داشتم حالا هدفم یادگیری زبان نیست بلکه بهتر نوشتنه پس گرامر رو بهتر از اونی که یاد گرفتم یاد میگیرم.
البته بازم تاکید میکنم هیچ زبان آموز حرفه ای ندیدم از یه راه برن همشون تو یه پایه حرکت میکنند ولی روش خودشون رو در یادگیری دارند.
اگه یه نفر با گرامر راحت تر پیش میره پس اون روششه.
نمیشه به همه یه راهنمایی مشابه داد همه یه پیشنهاد دارن

13 پسندیده

:rose::rose::rose: سلام فایل صوتی مقاله اضافه شد. :rose::rose::rose:

8 پسندیده

من خیلی وقته میخوام بیام اینجا سوالامو بپرسم و بحثا رو دنبال کنم و حتی شاید یه چیز مفیدی هم بنویسم. همه چی اینجا خیلی خوبه… چرا نمیام؟:slightly_frowning_face:
خیلی مقاله جالبی بود. اصطلاح پلاتو رو تا حالا نشنیده بودم. خیلی چیز یاد گرفتم و خیلی بهم انگیزه داد و خلاصه که این کامبیز شما خیلی خفنه :hugs::hugs:
خداوند من رو هم به راه راست هدایت کنه.

9 پسندیده

مرسی شما لطف دارید سارا خانوم. :rose::rose::rose:

3 پسندیده

4 پسندیده

Fantastic i wish you the best

4 پسندیده

یه سال پیش این مقاله رو خوندم و واقعیتش فکر نمیکردم به سطح متوسط تو انگلیسی برسم و در واقع به چیزایی که تو مقاله اشاره شده اونا رو یجورایی تجربه کنم. الان میبینم که حتی کسایی که میشناسم از من خیلی قبل تر انگلیسی یاده گرفته اند تا یه حدی پیشرفت کرده اند و در واقع تو اون حد مونده اند. و شاید هم سطحشون یجورایی افت کرده.خب ساده نیست یجورایی باید بین نیتیو زبان ها زندگی کرد کلا یک کشور انگلیسی زبان.
خوشبختانه کسایی که زیاد فیلم و سریال تماشا میکنن تا حد قابل قبولی این کمبودو جبران میکنن بعلاوه کسایی که پارتنر مکالمه دارن
چندین بار مکالمه ایی که با دوستم داشتم هر چند دست و پا شکسته پی به اهمیت فوق العاده ی مکالمه بردم هر چند فعلن نتونستم مکالمه رو جز برنامه روتین و روزانه ام کنم ولی واقعیتش هیچی به مکالمه در جهت بالا بردن سطح زبان و نگه داشتن لغات بصورت فعال, نمیرسه

16 پسندیده

مقاله خیلی کامل و جامعی بود ولی میدونید مشکل ما چیه؟ مشکل اینه که ما نمیتونیم صحبت کنیم بخش اسپیکینگمون به شدت مشکل داره و باید درستش کنیم و خوب اینو چجوری درست کنیم ما که تو امریکا زندگی نمیکنیم ! به نظرم باید از اپلیکیشین های خارجی استفاده کنیم دوستای انگلیسی زبان پیدا کنیم و باشون صحبت کنیم و اینجوری هست که میتونیم پیشرفت کنیم . در آموزش زبان انگلیسی سخت ترین کار پیدا کردن پارتنر هست حتما یک پارتنر خیلی خوب پیدا کنید .

4 پسندیده

عالی عالی
مرورش عالی بود :rose::rose:

3 پسندیده

دوستان این مقاله رو بخونید
فوق العاده ست

و اینکه من الان خودم به گسترده خوانی و گسترده شنیدن رو آوردم و میخوام ببینم به کجا میرسم :grin:

8 پسندیده