تالار زبانشناس

درس «شاهزاده هملت»

این تاپیک برای بحث و بررسی درس شاهزاده هملت ساخته شده است. لطفا ابتدا این نوشته را بخوانید و سپس اگر سوالی دارید یا مطلبی را می‌خواهید اضافه کنید، در اینجا بنویسید.
برای مشاهده‌ی این درس در برنامه زبانشناس به دوره «داستان های بچه گانه» فصل «بسته ی اول» مراجعه بفرمایید.

3 Likes

ممنون از نرم افزار خوبتون من تازه شروع کردم ولی در این درس متن با صوت هماهنگ نبود و متن از اواسط داستان پایین میرفت ولی صوت داشت چند خط بالاتر رو میخوند امیدوارم موفق و موید باشین

2 Likes

حالت اسکرول خودکار فعلا زیاد دقیق نیست. پیشنهاد میکنم این حالت رو فعلا خاموش کنین و خودتون درس رو اسکرول بفرمایین.

3 Likes

سلام
در بعضی از پاراگراف ها کلماتی آمده که تک تک معنای خودشان را دارا می باشند ولی در کنار هم باید خوانده شود و معنای دیگری نیز میدهد.
مانند : runs away & go away
برای یادگیری این کلمات و قرار دادنشان در لایتنر چه باید کرد؟
چون هرکلمه به صورت جدا در لایتنر قرار میگیرد‌.
با تشکر

3 Likes

فعلا قابلیت خاصی برای این مورد در نظر گرفته نشده. ولی قطعا در آینده مواردی رو اضافه میکنیم.

1 Likes

سلام معنی این کلمات چی میشه:
acts
Cuts
doesn’t
Know

1 Likes

دوست عزیز معانی این کلمات به راحتی از دیکشنری داخل خود برنامه یا ترجمه فارسی که در داخل برنامه ارائه شده قابل استخراج است.

2 Likes

سلام راستش مت معنی رو نه از روی درس فهمیدم نه از دیکشنری
واین کلمه اصلا نمیدونم چیهwillدرضمن من میخوام یه موضوع اضافه کنم میزنه شما به این میزبان نمی تونید چیزی بفرستید

1 Likes

جمله های کامل رو بنویسید تا تو جمله معنی ش رو بهتون بگم.

1 Likes

الان در هملت willیعنی چی معنیش چی میشه

1 Likes

Will فعل کمکی است در زبان انگلیسی برای ساخت زمان آینده از فعل کمکی willاستفاده می شود .

1 Likes

دوست عزیز پیشنهاد میکنم کمی گرامر بخوانید.البته نه این که فقط روی گرامر تمرکز کنید نه فقط در حد آگاهی داشتن.مثلا یه جزوه گرامر از اینترنت دانلود کنید و بخوانید.

1 Likes

من عاشق داستانای شکسپیرم.خیلی خوشحالم میتونم ب انگلیسی بخونم.

2 Likes

چرا داستانها فقط یک بار اجرا میشن و بعد از اینکه از داستان میای بیرون دیگه اجرا نمیشن با اینکه دانلود شدن؟ متاسفانه اگه مشکل حل نشه باید نرم افزار و پاک کنم چون جز ضرر دانلود و هدر رفت نت سودی نداره

1 Likes

بعد از ایجاد مشکل از داخل خود برنامه بخش ارتباط با ما پیغامی بفرستید.

1 Likes

لطفا کلمه meanدر داستان hamletرو معنی کنید.در این داستان به معنای بدجنس معنی شده اما هیچ جا این معنی رو نمیده

2 Likes

Laertes and Hamlet fight. Laertes cuts Hamlet, but in the fight Hamlet takes Laertes’ sword and cuts him with it too!معنیش چیه.cutsبه معنای بریدنه اما اینا تو داستان هملت زخمی شدن…چجوریه

1 Likes

سلام
این معنی رو هم بعضی اوقات میده

2 Likes

به معنای زخمی کردن هم میاد. بریدن لزوما به معنای جدا کردن نیست بلکه زخم زدن روی پوست و ایجاد خراش هم میشه.

1 Likes

ممنونم.لطفا در مورد کلمهmean هم یه توضیح بدید.خیلی سرچ کردم اما معنی بدجنس یا بد بودن نمیده.اما تو داستان هملت گفته بد جنس

1 Likes