انتخاب لهجه صوت

با درود
یکی از اولین دو راهی هایی که سر راه هر یادگیرنده زبان هست انتخاب لهجه ایه که میخواد یاد بگیره و از اونجایی که نرم افزار زبانشناس بر روی شنیدن تاکید زیادی داره بسیار خوبه که قابلیت انتخاب لهجه ی صوت متون رو هم در نرم افزار بگنجونید. واقعا عجیبه که با اینهمه تاکید روی یادگیری از طریق شنیدن امکان انتخاب لهجه صوت وجود نداشته باشه. البته اگر اصلا این حق رو برای کاربر قائل باشید که بتونه انتخاب کنه.

5 پسندیده

این موضوع امکانپذیر نیست. چون هر دوره توسط گوینده ای خاص بیان شده. که اون گوینده ممکنه بریتانیایی یا آمریکن صحبت کنه. برای همین نمیتونیم برای هر دوره دو نوع لهجه داشته باشیم.

7 پسندیده

یعنی واقعا نمیشه اون صوتی که وجود نداره رو ایجاد کرد؟ حتما باید یکی یه جایی خونده باشه همونو کپی کنین تو نرم افزار؟ به نظرم همونجور که میشه از کاربران برای ترجمه استفاده کرد، همونجور هم میشه برای تولید صوت با لهجه های مختلف استفاده کرد.
در ثانی اینکه بعضی دروس با لهجه بریتیش و بعضی با لهجه امریکن قرار داده شده از اساس غلطه چون لیسنینگ باید بر پایه یکی از اینها ساخته بشه اگر کاربر مبتدی باشه. به نظرم این توجیه خوبی نیست و این رو القاء می کنه که شما هر فایلی دستتون اومده تو نرم افزار اضافه کردین و واقعا برنامه ای برای آموزش اصولی وجود نداشته

5 پسندیده

چرا میشه. در سایت زیر قیمت زده هر ساعت کار برای خوندن قصه ها، تقریبا معادل ۱۲۵۰ دلار (تقریبا ۵ میلیون تومان) هزینه میبره. بعد نوشته که این ساعت کاری شامل آماده کردن شرایط و رفتن به استودیو و … هم میشه که معمولا ۲ تا ۴ برابر تایم پایانی خود صوت هست. با این حساب فقط برای یک دوره ی داستان کودکانه که ۷ ساعت صوت خالص هست، حداقل ۱۴ ساعت کار مورد نیاز هست که به عبارتی میشه

۱۴ * ۵ = ۷۰ میلیون تومان

که اگه بخوایم این کار رو بکنیم بایستی هزینه ی نرم افزار رو ببریم بالای ۲۰۰ هزار تومان. من که راضیم :wink: اما شما رو نمیدونم

https://www.voices.com/resources/rates

با هزینه های حاضر بله دوست عزیز. این نرم افزار هزینش فعلا ۳۰ هزار تومان ناقابل برای یک سال هست. ارزش خدماتی که دریافت میکنین بسیار بیشتر از این هزینه هست. اگر خدمات بیشتر و با کیفیت تری میخواین طبیعتا هزینه ی بیشتری هم بایستی بپردازین که بعید میدونم خیلی ها مایل به این کار باشن.

خیر این موضوع امکانپذیر نیست. چون اونوقت لهجه میشه ایرانی. نه آمریکایی. کاربرایی که از این نرم افزار استفاده میکنن معمولا در بالاترین شرایط سطحشون متوسطه که طبیعیه در این سطح لهجه ی حتی نزدیک به یک native رو هم نداشته باشن.

منبع شما برای این موضوع چیه؟ من که این همه مقاله در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی خوندم همچین چیزی به چشمم نخورده. دوستانی مثل آقا کامبیز @YoKambiz از کاربران نرم افزار هم هستن که مقاله زیاد خوندن و میتونن نظر بدن. من که بعید میدونم حرف شما درست باشه.

10 پسندیده

سلام دوست عزیز. والا من نمیخواستم به هیچ کدوم از انتقادات شما پاسخی بدم چون قبلا هم گفتم دیگه انرژیمو واسه افرادی که نظر منفی میدن نمی زارم.
ولی این یه مورد رو گفتم شاید یکی بیاد بخونه دو به شک شه نظرمو میگم.
انتخاب لهجه یک انتخاب شخصیه و هیچ ربطی به سطح ابتدائی و انتهایی نداره.
اتفاقا گوش دادن به هر دو لهجه یا بعضا لهجه هایی با بازه کمتر مثله استرالیایی و کانادایی هم گوش دادنش خالی از لطف نیست. حتی یکی که امریکن گوش میده باید لهجه های استانی امریکایی رو گوش بده باهاش آشنا باشه.
دلیل های زیادی برای این کار وجود داره.
کسی که سطح ابتداییه در شرو یادگیری و تطبیق با زبان و آوا هاشه. شما تهه استعداد هم باشید چند ماه اول انگلیسی رو با لهجه فارسی حرف میزنید. این بر میگرده به آوا شناسی.
اگه مقاله آخر منو خونده باشید درباره رابطه فعال بودن و زبان آموز موفق صحبت کردم.
زبان آموز فعال به شدت به دنبال زبان میره. زبان چیزی نیست که خودش رخ بده. بگیم آره به زبان بریتانیایی گوش بدیم باید نگران این باشیم لهجمون بریتیش بشه.
زبان آموز که باید چیزی که میخوادو انتخاب کنه.
من شروع یادگیریمو از زبان بریتانیایی شروع کردم و اکثر کتابهای داستانمو با محوریت بریتیش گوش میدم. دلیلش اینه من دوست دارم یه بریتانیایی داستان بخونه واسم تا یه آمریکایی، واسم لذت بخش تره. ولی انتخاب لهجه خودم آمریکاییه و تلفظ من بر پایه آمریکایی.
خواهشی که دارم اینه اطلاعات من درآوردی نسازید یا چیزی که حس می کنید صحیحه رو بیان نکنید. من تمام کارای زبان اموزای حرفه ای دنیا رو دنبال میکنم و هیچوقت همچین چیزی نشنیدم.
و در کل اگه میخواید یه زبان آموز موفق بشید انقدر وارد جزئیات زبان نشید، برای یه زبان آموز تقریباً غیر ممکنه به تمام قسمتهای زبان مسلط شه.

17 پسندیده

لهجه به دو بخش شنیداری و گفتاری تقسیم میشه.

شنیداری:
یک نیتیو هر دو لهجه ی آمریکن و انگلیش رو می فهمه. ما هم باید هر دو رو تمرین کنیم. چون حتی برای گذروندن آزمون آیلتس و تافل هم پادکست ها از هر دو لهجه هست. زبانشناس برای هر دو لهجه، بهترین و معروف ترین پادکست رو جمع آوری کرده.

گفتاری:
شما برای ارتقای اسپیکینگ باید شدویینگ یا همون تکنیک سایه رو انجام بدید. در این بخش شما باید لهجه ی مطلوب تون رو انتخاب کنید و پادکست هایی برای شدویینگ انتخاب کنید با لهجه ی مورد نظر تون.

نتیجه:
همین حالا هم زبانشناس خواسته ی شما رو محقق کرده.

13 پسندیده

سلام و وقت بخیر :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom:چقدر این موضوع اپیدمی ست
جوابها برایم جالب بود :tulip::blossom::blossom::sunflower::hibiscus::hibiscus::rose:
باتشکر :tulip::tulip::blossom::sunflower::sunflower::rose::rose::cherry_blossom:

4 پسندیده

هر انتقاد یا شکایتی یک هدیه است. این بک عنوان کتاب در بازاریابی هست. بچه ها از پشت صحنه و کارهای تولید محتوا آگاهی زیادی ندارن.
برای مثال اگر دوست ما تصورش این باشه که موتور تبدیل متن به گفتار داره صوت رو تولید می کنه نه یک فرد خبره صحبتش منطقی خواهد بود نه؟
همیشه نظرات منفی لزوما برای پائین کشیدن و از سر بغض نیستن گاهی از سر نا آگاهی هستن.
دوست عزیزم لطفا در برابر ما تازه واردها و انتقاداتمان صبوری کنین
در پاسخ به دوستمان هم لهجه اگر براتون خیلی مهمه منابع آمریکایی کم نیست در زبانشناس اما تفکیک اونا از هم با توجه به حجم بالاشون کار طاقت فرسایی باشه
این فرضیه شما هم که فرمودین از اساس نمی گم اشتباهه اما لااقل در سال های اخیر مثلا توی کتاب های تاپ ناچ می بینیم که انواع لهجه ها گنجانده شده نه فقط بریتیش بلکه لهجه هندی، فرانسوی و ژاپنی
پس حرف شما شاید امروزه دیگه معتبر نباشه

6 پسندیده

سلام. این موضوع واسه خیلی وقت پیشه.
البته این دوستمون از هر فرصتی برای انتقاد و بدگویی استفاده میکردن که پاسخشون شد این. میگن کاسه صبر لبریز شده… چون یه بار دوبار سه بار…
وگرنه انتقاد اگر سازنده باشه حتما استقبال میکنیم.

9 پسندیده

ببخشید به تاریخ ها توجه نکردم. به هر حال امیدوارم زبانشناس و شما هر روز بیش از پیش پیشرفت کنین

6 پسندیده

خدایی دست مَریزاد آقای کشاورز :clap::clap::ok_hand::ok_hand:
چه جواب دندان شکنی دادید؟! :joy::joy: بجای بهونه های الکی از زبان شناس و چیزهای دیگه، بهتره و به صلاحشون هست که بشینن و زبان بخونن. :tulip::tulip::tulip:

2 پسندیده