راهکارهایی برای کاهش آسیب به چشم

سلام
اگر شما هم از اون دسته آدمایی هستید که روزانه بیش از ۱۵۰ بار گوشی هوشمند خودتون رو چک میکنید متقابلا باید بهایی برای این کار پرداخت کنید( من که روزانه علاوه بر اون ۱۵۰ بار حدود ۲ ساعت هم در هنگام کار با زبانشناس به صفحه گوشیم زل میزنیم چی!:zipper_mouth_face:)

زل زدن به صفحات گوشی هوشمند ، تبلت ، لپتاپ و… برای زمانهای طولانی می تونه عوارضی مانند : ایجاد خستگی چشم ، تار شدن دید و حتی سردرد رو با خودش به همراه داشته باشه

خوشبختانه شما میتونید با چند روش و عادت ساده آسیبهای اجتناب ناپذیری که از زل زدن دائمی به صفحه گوشی ایجاد میشه رو به حداقل برسونید

در ادامه ۷ راه بسیار ساده و سریع برای استراحت دادن به چشمانتون در هنگام‌ ماراتون استفاده از گوشی هاو…‌. ارائه شده

لینک فارسی
لینک انگلیسی

این هم ده تمرین ساده برای افزایش بینایی :point_down:

https://streamable.com/gjomo

پ ن : دوستان اگر راهکاری علاوه بر نکات بالا برای کاهش آسیب به چشم در هنگام استفاده از موبایل و.‌‌… دارین ممنون میشم به اشتراک بزارین
چون روزی حداقل دو ،سه ساعت زل زدن به صفحه گوشی کم نیست
بینایی خودمونو فدای زبان انگلیسی نکنیم :nerd_face:

20 پسندیده

خیلی عالیه. برای من که شاید روزانه ۱۰ ساعت به صفحه مانیتور خیره هستم خیلی میتونه کمک کنه :blush:

4 پسندیده

یک تجربه ی مهم:
من هیچ وقت سر درد نداشتم. هر روز هم بیش از 8 ساعت درگیر مانیتور لپ تاپ یا گوشی هستم، گاهی 20 ساعت.
چند سال پیش یک دوره سر درد داشتم. هیچ نظم مشخصی نداشت. انواع متخصص ها و دستگاه های تشخیص طبی رو تجربه کردم. حتی یک پزشک، جراحی رو برای کشف علت پیشنهاد کرد و ظاهرا من چاره ای جز پذیرش نداشتم.
راه حل:
یکی از دوستان گفت علت سردردهای بی سابقه ی شما به لایف استایل تون مربوطه. شما باید ببینید که چه چیزی اخیرا در زندگی تون عوض شده.
دقت کردیم و دیدیم که مدتی است با نور کم کار می کنم. کلا در نور کم زندگی می کنم.
پس از اون نور رو در زمان بیداری به حد مطلوب زیاد کردم. هنگام کار با دستگاه و همین طور برای کارهای روزمره.
تمام مشکل یک جا و فوری حل شد.
بنابراین:
زمان بیداری، باید نور اتاق کافی باشه. و ترکیبی از نور سفید و زرد

13 پسندیده

بسیار متشکر از تجربه ای که گذاشتین. کلا من با تمامی احترامی که برای دکتر ها قائل هستم زیاد به مطب رفتن اعتقاد ندارم :joy: چون فکر میکنم بدن انسان طوری طراحی شده که خیلی از مریضی ها خود به خود درمان میشه. یا به قول شما با تغییر کوچیکی در زندگی مشکل رو میشه حل کرد. کلا منظورم اینه که پیشگیری بهتر از درمانه. ما متاسفانه در کشورمون درمان محور هستیم. ولی شنیدم که کشورهای پیشرفته، بیشتر روی پیشگیری وقت میذارن. برای همین هم هست که ما بهترین دکترها رو داریم. چون طبیعتا اگر پیشگیری صورت بگیره، مریض زیاد وجود نداره که دکترها تجربشون بیشتر بشه و قویتر بشن.

برای سردرد هم بیشتر اوقات آب میتونه مشکل رو حل کنه :blush: :

7 پسندیده

دوستان ار برنامه Blue Light Filter یا f.lux برای فیلتر کردن نور آبی صحفه استفاده کنید. نور آبی چون نور پر انرژی هستش باعث فعالیت زیاد رتینا های زیاد چشم میشه برای همین چشم زیاد مجذوبش میشه و زود هم خسته میشه. اما وقتی که نور آبی فیلتر میشه چشم خیلی راحتتر میتونه به صفحه برای ساعت ها نگاه کنه.

4 پسندیده

سلام
من چند ماه پیش به فکر چشمام افتاده بودم

7 پسندیده

اتفاقا همون موقع همین برنامه Twilight رو نصب کردم ولی بدتر چشمو اذیت میکنه

2 پسندیده

خب تا جایی که جا داره (1000K) بذار قرمز باشه نور صفحه
یکمم نورخود گوشی رو کم کن
من تاحالا چشمم اذیت نشده با این فیلترها

1 پسندیده

سلام منم یه حدود دو ماهه وقتی به طرفین یا بالا و پایین نگاه میکنم چشام درد میگیرن
نمیدونم مشکل چیه ؟!

4 پسندیده

معمولا وقتی بیش از اندازه به صفحه گوشی زل زده بشه به خاطر اینکه عضلات چشم برای مدتی ثابت میمونن این اتفاق پیش میاد،
که بهترین راه حلش انجام تمریناتیه که داخل ویدئو هست

4 پسندیده

فکر کنم همونی که شما میگید باشه
وقتی تمریناتو انجام میدم یکم دردش کمتر میشه
ولی از صبح روز تیر۱۴ اینطوری شده
(دقیق کی بودم من😂 )

5 پسندیده

من یه راه حل یه جا یاد گرفتم به تمرین های اینجا میشه اضافه کرد
اول که باید دست تمیز باشه، چشمارو ببندید بعد دو تا انگشت اشاره رو کناره های بینی که کنار چشم قرار داره ( چی گفتم !!!) بزارید و آروم مالش بدید یه دقیقه در روز این کارو انجام بدید.
وقتی چشمو باز می کنید چشم یه حالت ریلکسیشن خوبی میگیره.
معمولا چشام خسته باشه این کارو انجام میدم.

5 پسندیده

کجا؟؟؟ :joy:
با رسم شکل توضیح بده

3 پسندیده

Capture

اینجا :joy:

6 پسندیده

منم وقتی چشام خسته میشن این تمرینارو انجام میدم بهتر میشم :
1 - دوتا انگشت اشاره رو وسط چشم ها قرار بدید و چشماتونو برای چند دقیقه به طرفین حرکت بدین و بچرخونین (بالا- پایین-چپ-راست-چرخش)

۲-دوتا انگشت اشاره رو روی گیج گاه و دو انگشت شصت رو درست پشت سر (یعنی جایی که موها تموم میشن)قرار بدید و اروم واسه ۱ یا ۲ دقیقه ماساژ بدید

۳-وقتی به صفحه مانیتور یا گوشی مدت طولانی زل میزنید هر بیست دقیقه یک بار به دور ترین مکان ممکن نگاه کنید و برای چند ثانیه تند تند پلک بزنید

بعد از انجام هر تمرینی اگه با آب خنک صورتتونو بشورید کمک میکنه حس بهتری داشته باشید!!

اینم از تجربیات من :)))

6 پسندیده

مرسی:|||:joy::joy:‌‌‌‌
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

5 پسندیده

ممنون از هر دو بزرگوار

2 پسندیده

چه کاااااااریه این همه ترفند :joy:
من یه راه حل ساده پیشنهاد میکنم
که بعد از نیم ساعت علاوه بر خوب شدن سر و چشماتون
انرژیتون هم دوچندان بشه :blush:
صد در صد تضمینی