افزونه ای برای هایلایت کردن کلمات مشابه در سطح اینترنت 🖍

سلام دوستان زبانشناسی
روزتون بخیر :rose:

امروز داشتم با خودم فکر می کردم چی میشد اگه قابلیت هایلایت کردن کلمات مشابه نرم افزار زبانشناس که باعث میشه کلمات رو زودتر یاد بگیریم. به سطح اینترنت هم انتقال پیدا می کرد؟ :heart_eyes:

بنابراین دست به تحقیق و بررسی زدم و این افزونه ی کاربردی رو از گوگل استور مرورگر Chrome پیدا کردم و الانم میخوام با شما عزیزان به اشتراک بذارم. :blush:

با نصب کردن این افزونه می تونید خیلی ساده کلمه ای رو که دوست دارید تو تمام سطح اینترنت هایلایت بشه رو با راست کلیک کردن روی اون کلمه و انتخاب گزینه ی Highlight This، و انتخاب دسته بندی (که میتونید به انتخاب خودتون دسته بندی های مختلف رو از تنظیمات افزونه اضافه یا حذف کنید) هایلایت کنید.

Multi-highlight 3

Ta-da :tophat: :rabbit:

به همین سادگی کلمه ای که انتخاب کردید در تمام سایت های اینترنت به صورت هایلایت شده نمایش داده میشه. :grin:

به عنوان مثال من کلمه ی Etymology به معنی (ریشه شناسی کلمات) رو هایلایت کردم و طبق عکس زیر مشخصه که هر جا که این کلمه اومده، به صورت هایلایت نمایش داده شده. :smiling_face_with_three_hearts:

لینک دانلود این افزونه ی مفید :point_down:

اگه دوست داشتید به معنی کلمات در سریع ترین حالت ممکن (با اشاره ی موس روی کلمه، حتی بدون نیاز به کلیک :joy:) دست پیدا کنید.

پیشنهاد میکنم این تاپیک رو هم از دست ندید

روز خوبی رو براتون آرزو میکنم :heart:

30 پسندیده

سلام مرسی ولی با گوشی ام میشه؟

7 پسندیده

سلام
نه با گوشی نمیشه

10 پسندیده

ممنون فرزاد جان بابت تاپیک مفیدت

میتونین از اینها برای گوشی استفاده کنین

https://www.google.com/amp/s/www.makeuseof.com/highlighter-apps-to-annotate-online-text-videos-or-podcasts/amp/

10 پسندیده

عههه مرسییی از راهنماییتون:heart_eyes::star_struck::star_struck::star_struck:

5 پسندیده

میشه از مرورگرهایی که امکان نصب افزونه دارن استفاده کنید

5 پسندیده

تست کردم نشده متاسفانه

3 پسندیده

سلام
ممنون عموفرزاد
اما یک سوال فنی
چجوری از حالت هایلایت در بیاریم لغت رو حالا؟
من برای اینکه ببینم درسته یا نه کلمه management رو هایلایت کردم
حالا همه جا رنگیه و نمیدونم چیکارش کنم :neutral_face: :rofl: :rofl:

6 پسندیده