چالش فشرده خوانی 🐢 قرار مثل یک کوه مقاوم باشیم

کتاب رو شروع کردم اما از اردیبهشت جدی تر .

9 پسندیده

سلام دوستانم شبتون بخیر :rose:
پنجشنبه 12 فروردین.

فصل اول از جلد اول کتاب غرور و تعصب رو یکبار ولی دقیق مطالعه کردم.
فردا تمرین با تکنیکهای فشرده خوانی رو با این فصل شروع میکنم.

11 پسندیده

سلام شب همه دوستان بخیر :blossom:
امروز پنجشنبه :sunflower:

فشرده خوانی من فصل اول :tulip:

چهار بار خواندم :blush:

11 پسندیده

سلام :blue_heart: :yellow_heart:

این فصول از کتاب های زیر، کار شد:

فصل “تیر تاریخ” از کتاب “انسان خردمند”

.
.
.

"فصل اول"و “فصل دوم” از کتاب “۲۱ درس برای قرن ۲۱”

من، شاید هر دو سه روز یک بار، تو اینجا گزارش بدم. چون متن فصول این کتاب ها، معمولاً سخت و طولانی هستند و از اونجا که من با دقت خاصی، متن اونها رو می خونم و گوش می دم، خیلی ازم وقت می گیره و برای گزارش روزانه، خیلی کسل کننده می شه.

:blossom: :open_book: :cherry_blossom:

11 پسندیده

درسته الهه جون چند روز یک بار بهتر تا زده نشیم من خودم با یک چند روز بگذر یا یک روز درمیان گزارش می دهم :hugs:

10 پسندیده

این رو فکر کنم منظورت settle down بوده باشه. چون set down این معنی “مستقر شدن” رو نمی ده. معنی “پرداخت هزینه” هم که تو هیچ کدوم از فعل های عبارتی set down یا settle down من نتونستم پیدا کنم.
.
.

.
.
.

این عبارت ها رو تو هیچ کدوم از دیکشنری ها، حتی تو خود اینترنت هم پیدا نکردم.

اگه تونستی، یه شات از متن هایی که این موارد تو اونها بکار رفته، اینجا بزار تا ببینیم تو قالب، چطوری بکار رفته اند.

10 پسندیده

باشه الان متن می فرستم تشکر :blossom:

I’d gotten to the restaurant first and settled down with a gin and tonic, knowing Musk would—as ever—be late. After about fifteen minutes, Musk showed up wearing leather shoes, designer jeans, and a plaid dress shirt

11 پسندیده

خوب همین فعل settle down هست. شما تو اونجا نوشته بودی set down

مثل همیشه - دیر کردن (دیر بودن)

باز هم اونجا، اشتباه نوشته بودی should up

10 پسندیده

درسته اشتباه تایپی بود الان معنا میشه اینها درسته تشکر می کنم سری بعد حتما با دقت بیشتری تایپ می کنم :tulip::sunflower::hibiscus::rose::blossom: خیلی لطف کردید :rose:

10 پسندیده

این معنی هم که نوشتی، با فعل show up درست هست.

چرا همزمان با خوندن کتاب، از دیکشنری های برنامه استفاده نمی کنی؟ با یه لمس، همه اطلاعات مورد نیازت رو نشون می ده.

همین الان داشتم کتاب می خوندم، ببین چه اصطلاح خوبی پیدا کردم.

به نظرم، اگر مثل من، شات از خود لایتنر بزاری با یه توضیح کوتاه، خیلی بهتر هست. اونجوری، اشتباهی هم پیش نمی یاد.

11 پسندیده

من تازه دارم کم کم از دیکشنری زبان اصلی استفاده می کنم :hugs:‌ برای همین این آخر سطح دو یکم طول میشه تا لغات از لایتر خارج کنم تشکر خواهر گلم :rose:

10 پسندیده

بسیار عالی

یه سوال داشتم. در این چالش، آیا برای تکنیک ها، خروجی در نظرگرفته شده برای راستی آزمایی (!!) ؟ یعنی آیا متن خلاصه مطلب و یا ویس باید ارسال بشه یا فقط به یک شات کلی بسنده میشه؟

10 پسندیده

سلام روز بخیر این به شما بستگی داره :hibiscus:
اگر لازم می دونید که مثلا بعد فشرده خوانی اسپیکینگ بفرستید یا خلاصه نویسی کنید این بخودتون بستگی داره :blossom:
ولی عکس گزارش باید بفرستید :rose:

10 پسندیده

سلام به همه دوستان عزیز.
محبت خانم دلیل اینکه فقط یک کتاب رو انتخاب کنیم چیه؟

10 پسندیده

سلام آقا ابوالفضل :blossom:
چون فشار زیادی نیاد روی ما و این که سعی کنیم یک کتاب پیش ببریم چون خود یک کتاب هم چند ماه طول میشه حالا سه کتاب با هم دیگه خیلی کند پیش میرود و باعث میشه زمان زیادی صرف کنید براش و این زمان زیاد شما زده می‌کنه و دیگه سراغ این کتاب ها به مرور زمان نمیروید ولی اگر بدونید قراره روی کتاب تمرکز کنید اضطراب کمی تحمل میکنید و زود تر کتاب تمام می کنید :rose:

9 پسندیده

بچه ها :crescent_moon: :dizzy: :star2:

این اصطلاح، معادل همون “دیر رسیدن، بهتر از هرگز نرسیدن هست.” خودمون است. :grin: :ok_hand: :gem:

13 پسندیده

عالی بود الهه جون خیلی تشکر :blossom::rose::hibiscus::tulip:

8 پسندیده

خواهش می کنم. :pray: :blue_heart:
سعی می کنم روزی، یکی اصطلاح یا اسلنگ خوب :grin: تو اینجا بزارم. :smiling_face_with_three_hearts: :heart_eyes:

9 پسندیده

خیلی لطف می کنید چقدر هم خوب باعث میشود هم کتاب بخوانیم هم چیزی جدید یاد بگیریم :tulip::hibiscus::rose::blossom:

9 پسندیده

سلام دوستان شبتون بخیر :rose::rose:

امروز جمعه :cherry_blossom:
فشرده خوانی من معرفی :cherry_blossom:
چهار بار خواندم

11 پسندیده