چالش فشرده خوانی 🐢 قرار مثل یک کوه مقاوم باشیم

چالش فشرده خوانی کتاب

قرار یک چالش داشته باشیم با نام فشرده خوانی این که خیلی راحت یک کتاب رو که دوست دارین انتخاب می کنیم بعد شروع می کنیم به خواندن کتاب البته نه به صورت معمولی …
:blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus:
برای درک عمیق تر کتاب
کتاب مورد نظر را چند بار مثلا ده بار
می خوانیم و هدف از ایجاد این کار تثبیت کلمات درک مطلب و گرامر و…

هست و جایی که لازم باشه سعی می کنیم کتاب رو مرور کنیم تا همه لغات کتاب برای ما تثبیت بشه و شرکت کردن در این چالش مسلما زمان زیادی رو از ما میگیره چون باید دقت داشته هدف تثبیت لغات و درک مطلب کتاب خواهد بود :

تا اینجا مراحل فشرده خوانی بود:

مراحل فشرده خوانی :

:rose:۱- باید یک کتاب که قراره روی آن کار کنید رو تعیین بفرمایید

:blossom:۲ -خوندن کل کتاب به هدف درک مطلب و هایلایت کردن لغات.

:hibiscus:۳- تکنیک تکرار فعالانه.

:blossom:۴- تکنیک سایه با متن.

:hibiscus:۵- تکنیک سایه بدون متن.

:blossom:۶- رو خوانی.

:hibiscus:۷- سخنرانی.

:blossom:۸-خلاصه گویی.

و چندین مرحله دیگه

:hibiscus: :blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus::blossom::hibiscus:در این دوره شاید نزدیک به چند ماه طول بکشه پس صبر و شکیبایی لازم شرکت در چالش هست در این دوره سعی می شود روی یک کتاب کار شود و از انتخاب چند کتاب در این دوره پرهیز میشود ، فشرده خوانی مسلما با گستره خوانی تفاوت های بسیاری دارد

اما قوانین چالش :cherry_blossom:

:herb:۱- در انتخاب کتاب دقت بفرمایید چون تغییر کتاب در این دوره یکم سخت میشود پس کتاب رو با علاقه انتخاب کنید

:herb:۲- سطح خودتون رو مدنظر قرار دهید اما چون قرار کتاب انتخایی فشرده خوانی بشه پس بعد ده بار مرور هضم تثبیت ذهن میشه

:herb: ۳- مرور کتاب رو به صورت عکس یا گزارش بیان کنید این که چقدر مرور شده مثلا پنج بار

:herb: ۵-سعی کنید تا قبل ساعت ۳۰: ۱۲ شب عکس بفرستید

:herb: ۶- تا حد ممکن از چت های بی مورد بپرهیزید

:herb:۷- از ساعت هشت به بعد هم در مورد اصطلاحات کتاب درک مطلب…بحث می کنیم در مورد این اصطلاحات با دوستان

:herb: ۸- شاد و خوشحال و سرحال اما شکیبا و صبور در این چالش شرکت کنید و با حضور خود این چالش را پر انرژی تر کنید

26 پسندیده

درود بر شما خیلی عالیه تبریک میگم بهتون و من حتما تو این چالش شرکت میکنم :rose:

11 پسندیده

سلام محبت خانم
تاپیک جدید را بهتون تبریک میگم :rose::herb::sunflower:
امیدوارم که این تاپیک باعث انگیزه بیشتر برای همه دوستان بشه تا بیشتر و عمیق تر زبان بخوانیم و از تجارب همدیگر استفاده نماییم

10 پسندیده

سلام من هم تاپیک جدید رو تبریک میگم :rose: :rose:
به امید پیشرفت همه مون در زبان :pray:

10 پسندیده

تشکر از حمایت و تشویق دوستان خیلی ممنون از لطف همه شما :hibiscus::blossom:

10 پسندیده

سلام محبت خانوم گل :tulip:
بالاخره تاپیک رو زدید تبریک میگم :smiling_face_with_three_hearts::pray:t2::tulip:
انشاءالله مثل ترافیک های شب عید شلوغ باشه اینجا :joy::joy:

10 پسندیده

سلام محبت خانم ایجاد تاپیک جدید رو بهتون تبریک میگم :rose::rose:

8 پسندیده

تشکر از لطف شما خیلی ممنون :hibiscus::blossom:

9 پسندیده

چالش از کی شروع میشه؟!

10 پسندیده

از هفته آینده تا من و دوستان کتاب خوب و دقیق رو انتخاب کنیم :hibiscus::blossom:

9 پسندیده

سلام محبت جان :heart: :crescent_moon:

خوبی خواهر؟ :blue_heart: :two_hearts:

استثناء، من این چالش رو هستم. :v: :gem:

فقط می شه همزمان برای چند تا کتاب، تو اینجا شات و گزارش بزارم؟ چون بیش از یک ساله که دارم همین کار رو با کتاب های خاصی از زیبوک :books: انجام می دم و همچنان هم در آینده، انجام خواهم داد. البته کتاب های جدید نخونده هم، مد نظر دارم که بخوام این تکنیک فشرده خوانی رو روشون پیاده کنم.

حالا اگر قبول کنی، هم قدیمی ها رو پیش ببرم و همزمان با اونها، فشرده خوانی کتاب های جدید رو هم پیش ببرم. یعنی موقع گزارش و شات، چند تا کتاب رو ازم قبول کنی؛ نه فقط یک کتاب رو.

:books: :open_book: :headphones:

10 پسندیده

حتما خواهر گلم :rose:
شما هر جوری دوست دارید شات بفرستید شما این قدر در این زمینه تجربه دارید که می توانید ما رو راهنمایی هم کنید تشکر از حضور شما :blossom::hibiscus:

9 پسندیده

من این کتاب ها رو برای فشرده خوانی حداقل یک ماه، در نظر دارم.

اگر اجازه بدی، اینها، کتاب های ثابت من برای “گزارش فشرده خوانی” باشند. در کنار اینها و علاوه بر اینها، موارد دیگه رو هم تو اینجا گزارش بدم.

:books: :blue_heart: :open_book:

.
.
.

.
.
.

:books: :blue_heart: :open_book:

14 پسندیده

بسیار هم عالی منتظر حضور پر شور و انرژی شما هستیم :rose::blossom::hibiscus::sunflower:

11 پسندیده

خیلی ممنون ازت. :pray: :blue_heart: مگر نه این چالش شما، این زبان خوندن من رو یکم نظم بیشتری بده. :star_struck: :heart_eyes:

بازم ممنون، بابت این تاپیک خیلی مفید ات :gem: خواهری :dizzy: :ribbon:

:open_book: :green_heart: :herb:

10 پسندیده

ان شاءالله خواهر مهربان من :rose:

8 پسندیده

سلام محبت خانم
بابت ایجاد این تاپیک ممنونم منم ‌شرکت میکنم💐

10 پسندیده

من این کتاب رو انتخاب کردم
امروز فصل مقدمه رو پنج دور
فصل اول رو دو دور و فصل دوم رو هم 1.3 دور خوندم
نزدیک 3.5ساعت شنیداری