چگونه یک کتاب انگلیسی را به شکل بهینه بخوانیم؟

سلام
کتاب برای مطالعه انتخاب کردم فایل صوتی هم داره. پیشنهاد شما برای مطالعه کتاب همراه با فایل صوتی چیه؟ و اینکه معنی لغت هایی که بلد نیستم رو به فارسی یادداشت کنم یا انگلیسی؟ کدوم بهتره؟
برای مقاله مفیدتون سپاس گزارم. آرزوی موفقیت روز افزون براتون دارم :blush:

5 پسندیده

پیشنهاد اینه که همزمان که می خونید گوش بدید. چیز خاصی نمیشه بهش اضافه کرد. گوش بدید و لذت ببرید همین.

با هر کدوم راحت تر هستید. اگه سطحتون متوسط به بالاست فک میکنم انگلیسی بهتر کارتون رو راه بندازه در غیر این صورت فارسی بهتره.
من هنوزم گاهی وقتا از فارسی استفاده میکنم.

ممنون دوست عزیز، منم براتون بهترین ها رو آرزومندم

4 پسندیده

سلام ممنون آقا کامبیز خیلی مفید بود…
من زیاد اهل کتاب نبودم ولی با شما دوستان زبان شناس که هستم کتاب زبان گرفتم میخوام شروع کنم بخونم… :blush:

9 پسندیده

سلام
آفرین عالیه :clap:
هیچ لذتی بالاتر از کتاب خوندن نیست

9 پسندیده

تاپیکت جالب بود ممنون،من به غیر از کتاب سایت های انگلیسی زیاد میرم ولی چون لغت جدید میبینم بیخیالش میشم :sweat_smile:

4 پسندیده

سلام، فکر کنم تاپیک زیر به کارتون بیاد.

11 پسندیده

عالیه نازنین خانوم. احسنت به شما :clap::clap::rose::rose:

3 پسندیده

ممنون دوست عزیز به کارم اومدمرسی

2 پسندیده

خواهش میکنم :slight_smile:

2 پسندیده

متشکرم , عالی و قابل استفاده بود , اکثر لغاتی می دانم و ماندگار شده به دلیل تمرین کردن در خواندن مستمر کتاب بوده فقط تنها چیزی که بهشون توجه نکردم اسم نویسده و کتاب است که خیلی کم یادم میمونه نمی دانم این نقیصه را چطوری میشه رفع کرد گاهی میگم خب توجه کن اسم نویسنده و کتاب ولی حد اکثرش بعد از چند روزی فراموش میشه البته چند نویسنده را که تداد زیادی از کتابهایش خوانده ام هیچوقت فراموش نمی کنم این بخاطر تکرار است, یه دوستی داشتم می گفت ما یک فرمانده گرهان داشتیم ( وقتی در سربازی بود) دفتر حضور غیابی داشت دفتر باز نمی کرد و گرهان بیشتر از صد نفر را از حفظ حضور غیاب میکرد, همیشه از این چیزا زیاد شنیدم اما یک معمایی است برای من,

5 پسندیده

سلام،ببخشید جسارتا آیا شما و دیگر دوستان امکانش هست کتاب هایی از نویسنده ی شهیر آمریکایی سیدنی شلدون که کتاب های جنایی داره در اپلیکیشن زبانشناس قرار بدید؟واقعا کتاب هاش بی نظیر،من برادرانه پیشنهاد میکنم یکی از کتاب هاش رو فرقی نمیکنه فقط چند صفحش رو بخونید خودتون متوجه حرف من میشید،یک سوال دیگه دارم من پک انگلیسی قدرت رو چطور بارگذاری کنم در اپ؟

5 پسندیده

ممنون آقاکامبیز بابت این تاپیک ارزشمند.فقط یه سوال من وقتی کتابی رو خودم میخونم به راحتی متوجه میشم ولی اگه فایل صوتیشو گوش کنم خیلی کم متوجه میشم.دلیلش ضعیف بودن لسینینگم است؟در ضمن ممنون از استاد @Farzad_Poodineh بابت معرفی نرم افزار هرمس.خیلی خیلی باحاله.
بازم ممنون سلطان انگیزه دادن و تاپیکهای باحال،استاد و دوست عزیز @YoKambiz
:rose::rose::rose::rose::rose:

10 پسندیده

فایل صوتیش رو به تنهایی گوش بدید این اتفاق میوفته؟

دلیلش خیلی چیز ها میتونه باشه ولی در مجموع درسته لیسنینگتون ضعیف تر از ریدینگتون هست.

خبر خوب اینجاست اکثر ما همین مشکل رو داشتیم. چون معمولا تو کلاس ها چی تدریس میکنن؟ مدارس؟
گرامر…گرامر، ریدینگ و…
ما بیشتر میخونیم و کمتر میشنویم. تازه اگرم بشنویم معمولا فایل هایی با صدا های مصنوعی میشنویم که به هیچ وجه انگلیسی واقعی به اون شکل صحبت نمیشه.

دلیل هایی مثل سرعت زیاد فایل، ندونستن تلفظ صحیح اون، پیچیده بودن لغات و… می تونه دلیل متوجه نشدن شما باشن.

برای حل این مشکل پیشنهاد من اینه در هنگام کتاب خوندن همزمان هم بخونید و هم گوش بدید.

این دو وقتی به شکل همزمان انجام بشن اون فاصله ی متوجه نشدن رو تا حد زیادی پوشش میدن.

یه چیز دیگه هم درباره سرعت فایل ها بگم. وقتی فایل ها رو گوش میدید و میبینید طرف خیلی سریعه مایوس نشید. به همون فایل چندین بار گوش بدید. به مرور ذهن باهاش آداپته میشه و میتونه ریتمش رو بگیره. این سیستم ذهنی ماست، مغز بالاخره راه حل پیدا میکنه.

این روند بهتر شدن لیسنینگ یه دوره طولانی میخواد که میشه گفت حداقل 6 ماه تا یک سال زمان مفید میگیره.

ما کوچیک شماییم :grin::+1::rose:

10 پسندیده

ممنون از توضیحات کاملتون.
آقا @YoKambiz عزیز با توجه به توضیحاتی که دادین یه سوال میخواستم بپرسم،من وقتی متن دروس دوره قدرت رو میخونم متوجه درس میشم ولی وقتی ای جی صحبت میکنه خیلی کم درک میکنم که چی میگی.حالا پیشنهاد میکنید دروس قدرت رو شروع کنم.راستش یکم استرس دارم از شروع کردن این دوره.
بازم هم میگم وجودت نعمته آقا کامبیز…

7 پسندیده

شما درس رو چند بار گوش بدید

لغات سخت رو بار اول در بیارید و مرور کنید.

باز چند بار گوش بدید ببینید همچنان گنگه؟

فکر میکنم سطحتون برای قدرت مناسب باشه. اگه درس رو شروع کردید و یه مقدار سخت بود مشکلی نیست. میتونید به جای یه هفته ده روز یا 14 روز گوش بدید تا راه بیوفتید. بعد کم کم برسونیدش به یه هفته.

10 پسندیده

با سلام وسپاس

فقط لازم دانستم تقدیر وتشکر کنم از شما .مطالبتان مفید و زیبا بود انشاالله در کنار شما فرهیخته عزیز.ودیگر بزرگواران باتلاش وجدیت قدم هایمان را محکم تراز قبل برداریم .

6 پسندیده

خواهش میکنم دوست عزیز. ممنونم ازتون :rose::rose:
ایشالا موفق باشید :rose::rose:

5 پسندیده

سلام آقا کامبیز من تازه به زبانشناس ملحق شدم ولی من در ریدینگ ولیسینینگ ضعیف هستم همچنین دایره لغات من هم ضعیفه .برادر من میتونم رو کمک شما حساب کنم ؟ واقعا متنتون منو دلگرم و امیدوار کرد

2 پسندیده

سلام دوست عزیز. خوش اومدید.

بله شما می تونید کم کم مهارت هاتون رو همونطور که ما بالا بردیم بالا ببرید.

من هم تا جایی که بتونم به شما کمک میکنم. :rose::rose:

2 پسندیده

آقا کامبیز خیلی ممنون از لطف تون

3 پسندیده