تالار زبانشناس

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم (اینفوگرافیک+برنامه هفتگی)

دیدن فیلم زبان انگلیسی می‌تواند یکی از بهترین روش‌ ها برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. دست‌کم خیلی خیلی بهتر از خواندن کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی است. برای اینکه زبان انگلیسی که در کتاب‌های درسی بکار رفته است، ساختگی و الکی است و روش‌های آموزشی به‌کاررفته کارایی زیادی ندارد (البته در پرانتز بگویم که منظور فقط کتاب های آموزشی مرسوم است وگرنه خواندن کتاب هایی مانند کتاب داستان، برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب است). ولی زبان انگلیسی به‌کاررفته در فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی به زبان انگلیسی‌ای که در واقعیت استفاده می‌شود خیلی نزدیک‌تر است. و از همه مهم‌تر گویش به‌کاررفته نیز به گویش واقعی نزدیک‌تر است. ولی همین فیلم اگر به روش صحیح استفاده نشود کارایی چندانی در بهبود زبان انگلیسی شما ندارد.


این گفتگو همراه این جستار است برای ورود اصلی در https://zabanshenas.com/دیدن-فیلم-برای-آموزش-زبان-انگلیسی/
2 Likes

سلام
ببخشید یه سوال داشتم
برای تکنیک سایه بدون متن که برای فیلم ها فرمودین انجام بدیم
ینی باید تا حدودی پیش بریم که دیالوگ ها رو حفظ کنیم؟
و این که بعضی از فیلم ها خیلی سریع تلفظ می کنن ینی وقتی می خوام تکنیک سایه رو انجام بدم نمی تونم با شخص همزمان تکرار کنم و عقب میفتم و مجبورم فیلم رو نگه دارم برای این کار چه راهکاری شما دارین؟
ممنون میشم اگه راهنمای بفرمایید

1 Likes

سایه بدون متن برای سرعت های سریع نیازمند تجربه ی بالا هست بنابراین لازم نیست حتما از همون اول بتونین روی فیلمهای سریع این کار رو تکرار کنین. روی قسمتهای آهسته تر اعمال بشه.

2 Likes