آیا نمودار میله ای میزان لغات داخل کورس‌ها کاربردی هستند؟

سلام بر دوستان و همراهان عزیز زبانشناس

یک سوالی داشتم که اگه پاسخ بدید ممنون میشم.

در تصویر زیر

آیا نمودار های میله ای که برای وضعیت لغات گذاشتیم به درد شما میخوره؟ ازش استفاده میکنید؟ اگر بله به چه صورت؟

آیا پیشنهادی برای بهبود این نمودارها دارین؟ مثلا به جاشون یه چیز دیگه ای بذاریم که مفهومو بهتر برسونه؟

ممنون میشم در این رابطه نظراتتون رو بشنوم. :blush:

آیا نمودارهای میله ای کاربردی هستند؟
  • بله
  • بله اما میتونه بهتر بشه
  • خیر
  • اصلا این نمودارها چی هستن؟

0 رأی دهنده

13 پسندیده

کاربری هست ولی مثلا یک دیسک دایره شما تصور کنید که ضخامت هم داره بعد قشنگ در صدر ها به جای نمودار میله روی یک دیسک که ۱۰۰ قسمت داره تقسیم کنید کلماتی
می دانم مثلا ۲۰ درصد نمی دانم ۴۰ در صدر باید یاد بگیرم ۲۰ درصد تا کامل شدن دیسک ۲۰ درصد باقی مانده اینجوری تا دیسک پر بشه هم انگیزه می‌گریم هم قشنگ میدانیم کجا این نمودار هستیم :hibiscus:

11 پسندیده

عالی میشه اگر اینجوری بشه :blossom:

6 پسندیده

سلام
من زمان و تخمین زمان مورد نیاز برای مطالعه درس برام مهمه.
اگه وقتی لغاتو اضافه کردم، یه گزینه داشته باشه که بگه اگه تمام لغاتو به صورت صحیح حفظ کنم و غلطی نداشته باشم، چقدرطول میکشه که یادبگیرم همشو تو اون درس، عالی میشه،.
حتی اگه لغتها رو هم اشتباه جواب بدم، دوباره هر بار بگه اگه دفعه بعد تمام لغاتو درست جواب بدم، طبق روال عادی روش لایتنر چقدر طول میکشه که بادبگیرم خیلی خوبه.
با میله ای بودنشم مشکلی ندارم.
اگه بتونید کل لغات باقی مونده، کل درست حدس زده و طبق این ها زمان مورد نیاز برای مطالعه کل لغات اضافه شده به لایتنر رو بگین که از همه بهتره.
نمودار بدون زمان مفهومی نداره.

6 پسندیده

سلام قطعا خیلی به خود من کمک می کنه .چون وقتی می خواهم کتاب جدیدی بخونم،درصدشو حتما نگاه می کنم و اگه پایین باشه نمی خونم.تعداد لغات جدید رو کی بینم .خیلی خوبه اما اگه تونستید بهترش کنید ، همون کار رو انجام بدید چون من الان ایده خاستی ندارم

7 پسندیده

سلام .واقعا عالیه فقط بعضی موقع ها باگ داره من کل درسو سفید کردم بعد یه دفعه میاره ۴ لغت ابی هر چقدر هم میگردم پیدا نمیکنم

8 پسندیده