چگونه زبان را در کشور انگلیسی زبان یاد بگیریم؟ (توصیه های لوکا لامپاریلو و استیو کافمن)

من خودم از سطح دقیقم خبر ندارم. ولی خیلی ها رو می بینم در عمل چند ساله دارن انگلیسی می خونن، ولی هیچی به هیچی. بستگی به جدیت و پشتکار خود آدم داره. این یه چیز کاملاً نسبی هست.
البته درست خوندن هم خیلی مهمه. :green_heart::blue_heart::yellow_heart::purple_heart::heart:

4 پسندیده

عالی بود خدایی
خیلی وقت بود میخواستم درخواست همچین چیزی بدم برای اونهایی که خارج از کشور زندگی میکنن و مشکل زبان دارند
ممنون

2 پسندیده

اتفاقا رسیدن به سطح B ساده تر از اون چیزیه که شما فکر میکنید. از B به C رسیدن چالش اصلیه.

چون سطح A خیلی سطح پایه ایه و به هر چی دست بزارید یه چی یاد میگیرید. ولی از B به C اینطور نیس باید عملا از عمد روی یه سری مهارات کار کنید و مطالبی رو گاها بخونید ک حالت عادی ممکنه نخونید.

ضمنا اگر در کشور خارجی باشید که دیگه همه جوره خوبه. شما در خانه تلاش میکنید و سپس با بومی زبان ها اونها رو تمرین میکنید. دلیلی برای رشد نکردن در این مدت وجود نداره.

باید این هم در نظر بگیریم هر سطح دو زیرمجموعه داره. A1 A2 و B1 و B2

9 پسندیده

حتی به قول عاطفه خانوم @a.bayani میشه تو محیط های عمومی به مکالمه های بومی ها گوش کرد.

مثل کافه یا وسایل حمل‌ و نقل عمومی، پارک ها، بازارها، خیابون و…

6 پسندیده

سلام داداش جان من این مطلبتونو کامل خوندم و باعث تعجب و ناامیدیم شد… :neutral_face: :neutral_face: آخه چطور کسی که به سطح c میرسه و کلی وقت واسه یادگیریه زبان گذاشته و فول شده بره اونجا و انگار هیچ… شما منظورتونو نفهمیدم یعنی باید لهجه و رفتاره اونارو یاد گرفت؟؟ الان سطح سی یعنی پیشرفته دیگه درسته؟ خب هرچی هم باشه باید 90 درصد راهو رفته باشه دیگه…؟! چرا لنگ بزنه اونوقت اونجا؟؟؟ :expressionless: :expressionless:

2 پسندیده

من تو این مقاله همچین حرفی زدم؟ :thinking:

همنطور که عرض کردم سطح C هم دو زیر مجموعه داره. C1 و C2

اگه شما حتی در سطح C هم باشید جای رشد دارید. لنگ بزنه یعنی هیچی بارش نباشه. شما کاری کردی من مقاله خودمو یه دور دیگه خوندم

من گفتم:

شاید این رو بد تفسیر کردید. این لنگ زدن نیست. تنبلیه

6 پسندیده

آخ خیلی ببخشید کامبیزِ عزیز من اینطوری برداشت کردم که سطح A انگار جلوتره :grin::grin: ببخشید بازم :hugs: :hugs: :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face: :hatched_chick: :tulip: :kissing_heart: :kissing_heart:

4 پسندیده

مخلصم :sweat_smile:

نکن این کارو با ما داداش

4 پسندیده

چشم ببخشید خیلی :see_no_evil: :sweat_smile: :pray: :purple_heart: :orange_heart: :heart: :green_heart: :yellow_heart:

3 پسندیده

تا حالا ندیده بودم پسر برای پسر جوجه بذاره :joy::ok_hand:
@javad72m

2 پسندیده

کامبیز گوگولیه خب :joy: :joy: :stuck_out_tongue_winking_eye: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 پسندیده

ببخشید آخرین سوالمم بگم…
الان شما مگه به شیوه زبانشناس یاد نگرفتین؟ و اینکه در دروس زبانشناس مگر گوینده‌ها لهجه صحیح همون کشورو ندارند مگه؟ مثلا داستان مکبث… من سعی میکنم دقیقا تلفظو مثل همون یاد بگیرم و با این تلفظ خوده گوینده ها به سطح c برسم با تمرین در خونه… چرا باید به مشکل بخورم؟ آخرم من نفهمیدم ۱۰بار خداوکیلی خوندم مطلبتونو که گفتین برای سطح a و c مشکل تره از سطح b :exploding_head:
اصلا با منطق و عقل من جور در نمیاد این پستتون… چطور زبانو به سطح پیشرفته برسی بعدم مگه کتابایی که میخونیم برگرفته از خارج یا همون کشور نیست؟!! منظورتون عامیانشو میگین الان پیش نمیره؟؟ آی ام کانفیوزد :expressionless: :neutral_face: :face_with_raised_eyebrow:

2 پسندیده

اصلا چرا باید خروج کنیم مگه راه اصولی پیش نمیریم الان؟؟؟؟؟؟ مگه کسی که درس‌ها و آموزش هارو تلاوت میکنه و تلفظ داره و ما ازش کپی میکنیم مگه اصولی نیست مگه فرق داره با عمومِ آمریکا؟؟؟

2 پسندیده

با اجازه از آقا کامبیز من نظر خودم رو بگم:
الان ما کتاب فارسی تو مدرسه ها و دانشگاه خوندیم چرا خیلی ها مثل کتاب حرف نمیزنند؟!
خب چرا وقتی من فارسی زبانم لهجه اصفهانی و مشهدی و شمالی و… سخت متوجه میشم؟!
انگلیسی آمریکایی هم همینطوره شما اگر کتابی یا تلفظ دیکشنری و… بلد باشید بازم لهجه زیاد داریم مگر اینکه برید آمریکا با مردم بومی زبانان رفت و آمد کنید تا آشنا بشید با لهجه‌های مختلف آمریکایی.
این رو از آشناهای من که به آمریکا رفتند پرسیدم ایشون گفتند تافل و آیلتس هم داشته باشی فقط یه مدرکه
این هم گفتند: از بدشانسی ما افتادیم تو جنوب آمریکا که فوق‌العاده لهجه غلیظی دارند و از دوباره باید با زبان جنوب آمریکا یاد بگیریم.
و اینکه زندگی رو آسون بگیرید راه خودتون رو ادامه بدید حداقل زبان رو تا حدی بلد باشید که اگر به آمریکا رفتید حداقل گلیم خودتون از آب بیرون بکشید و کلی تجربه کسب میکنید و در اینجا به اشتراک میذارید :wink:

5 پسندیده

Woooowww amazing :ok_hand: :ok_hand: :ok_hand:
واقعا حالا فهمیدم واقعا مثالتون پربار و عالی بود … خدایی خیلی سخت بیان کرده بودن اون بالا و من الان فهمیدم… مرسی از شما و همه و آقاکامبیز …ولی فیلم دیدن به زبان انگلیسی که فکر میکنم اینطور نباشه درسته؟البته بعضی فیلم ها که بتونیم بعد از یادگیری به همین سبک تلفظ بدون زیرنویس فیلمو ببینیم؟! :relaxed: :blush: :pray: بازم ممنونم از شما

2 پسندیده

همین مقاله ها آدم راه خودش رو پیدا می‌کنه مقاله خوندن کلی سوالات ذهن رو برطرف می‌کنه :ok_hand:

شما هم فیلم ببینید و هم اینکه کتاب های زیادی بخونید و زیاد گوش بدید، تمامی اینا موثرند
موفق باشید :rose:

4 پسندیده